PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=738786}
7,1 71
ocen
7,1 10 1 71
Ghost of a Tale
powrót do forum gry Ghost of a Tale

Gdy kończyłem Ghost of a Tale czułem, że przeżyłem świetną opowieść i przygodę. Gra pochłonęła mnie w ostatnich dniach na tyle, że zerwałem parę nocy, aby tylko odkryć coś nowego i pchnąć fabułę do przodu. Lubię tego typu produkcje, gdzie nie ma znaczników i gdzie trzeba być spostrzegawczym i zapamiętywać, co i gdzie kiedyś widzieliśmy, by pokojarzyć nowe informacje i rozwiązać kolejny quest.

Ale po kolei i wielkim skrócie:
PLUSY
Historia - dobrze napisana opowieść, w której dialogi czytałem z zaciekawieniem, aby wsiąknąć w lore gry. Baśń i wielka przygoda na niewielkim obszarze, którą przez długi czas będę jeszcze wspominał czekając na kolejną część.
Eksploracja - doskonale zaprojektowane lokacje sprawiają, że pomimo dość niewielkiego obszaru mamy dużo zakamarków, ukrytych przejść oraz stopniowo zyskujemy dostęp do nowych miejsc, które zawierają kolejne skrzynie i rzeczy do odnalezienia. Wiele tajemnic.
Grafika - gra jest zwyczajnie przepiękna. To nie jest kopiuj i wklej (no chyba, że szczury). Świetne efekty świetlne i dopracowane elementy otoczenia a także model bohatera i innych postaci.
Skradanie - szczególnie na początku dawało frajdę. Potem nieco zeszło na dalszy plan, gdy zyskujemy zbroję strażnika
Interfejs - czytelny i bez zbędnych wodotrysków
Projekt zadań - nierzadko dużo wcześniej natrafimy na przedmiot, który potem nam się przyda w jakimś zleconym nam zadaniu. Tym samym rozmawiając z jakimś NPC możemy od razu wykonać zadanie. To nie ten szajs w grach, gdzie w miejscu, w którym byliśmy uprzednio po wzięciu questu pojawia się nagle jakaś rzecz czy coś innego, czego wcześniej nie było.
Brak przemocy - zabić możemy tylko pająka, ewentualnie nieumarłych, ale na pewno w grze nie chodzi o pozbawianie innych życia.

ANI PLUS ANI MINUS:
Zadania - głównie przynieś, odnajdź, zanieś, ale to mamy w sumie w wielu grach. Nie czułem znużenia w poszukiwaniu tego i owego, nawet grzybów. Jednak fakt faktem mogły być też lepsze.
Muzyka - Nie jest je za wiele i w sumie nie jest warta zapamiętania, ale też nie męczy.

MINUSY
Brak dubbingu - taka gra powinna być w pełni zdubbingowana. Tutaj wręcz się prosi o to, aby usłyszeć głosy postaci. Dodałoby to grze i opowieści głębi, nieco filmowości a przede wszystkim niektórych graczy by nie nużyła ta cisza...
Błędy - są do tej pory, choć już niewielkie, ale wersja 8.33 w dole ekranu tylko potwierdza, że na premierę było ich mnóstwo. Do tego pojawiają się drobne błędy w optymalizacji, ścinki, przenikanie przez tekstury.
Niewiele miejscówek i jednak trochę latanie w tę i we w tę może sprawić, że gra się opatrzy.

Na pewno nie jest to produkcja dla graczy, którzy są mało spostrzegawczy, nie lubią włączyć myślenia podczas rozgrywki i nastawieni są na szybką akcję. Nie jest to też cRPG, choć osiągamy co jakiś czas kolejny level, zyskujemy kolejne umiejętności. Skradanką też zbytnią nie jest. Ot taki action-adventure z wspomnianymi wcześniej elementami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones