PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606778}

Gothic II: Noc Kruka

Gothic II: Die Nacht des Raben
8,8 19 803
oceny
8,8 10 1 19803
Gothic II: Noc Kruka
powrót do forum gry Gothic II: Noc Kruka

Według mnie Gothic 2 z dodatkiem Noc Kruka jest najlepsza z całej sagi Gothic. Dla mnie jest to najlepsza gra jaka kiedykolwiek grałem, a grałem wiele gier i w tym RPG. Żadna inna, może poza pierwsza częścią mnie tak nie wciągnęła. Przed żadną inna nie zaryłem tylu nocy.

Rozbudowana i wciągająca fabula, wspaniały klimat gry, który zmienia się w zależności od tego gdzie się znajdujemy. Inny jest w Khorinis, inny w Jarkendarze, jeszcze inny - wiejący groza w Górniczej Dolinie. Bardzo ciekawa i wciągająca fabula z dodatku. No i te misje, trudne, przy których trzeba często się nagłowić i nachodzić.

W tej grze sam wytyczasz sobie cele. Sam musisz wiedzieć gdzie masz iść, co masz zrobić, z kim rozmawiać, o co się pytać, z którymi zwierzakami możesz walczyć, a przed którymi trzeba ociekać. Sam musisz dojść co, gdzie i jak. Cały czas jesteśmy przygniatani ogromem informacji, zadań i problemów, które ma rozwiązać. O wszystkim trzeba pamiętać. Wszystko co robimy trzeba najpierw dokładnie zaplanować, żeby nie plontac się w kółko i chodzić non stop wte i we wte.

Gra w ten sposób uczy myślenia, samodzielności, podejmowania decyzji, rozwija intelekt. Bardzo mało jest takich gier, które oprócz tego, ze dają rozrywkę to potrafią całkowicie wciągnąć gracza, zafascynować go swoim wewnętrznym światem i jeszcze przy tym czegoś go nauczyć, rozwinąć jego intelektualne zdolności i wpłynąć na myślenie. Ta gra na pewno to wszystko potrafi.

O zaletach tej gry można by pisać godzinami. Jest to gra, która, albo się kocha, albo się jej nienawidzi. Albo ktoś dal sobie rade w trudnym świecie Gothic i został w niego wciągnięty, albo przytłoczony masa informacji, zadań i z bezradności dal sobie spokój po przegraniu kilku bitew ze ścierwojadami lub wilkami, rzucając się na nich z kilofem, bo nie mógł znaleźć miecza. Nie umniejszając nic krytykom sagi Gothic, trzeba jednak przyznać, ze ta gra wymaga trochę od gracza, przede wszystkim myślenia i rozeznania się w sytuacji. Na pewno jednak nie można przejść wobec niej obojętnie.

Według mnie Gothic 2 Noc Kruka jest arcydziełem. Chyba jeszcze długo nie zobaczymy godnego jej następcy.

ocenił(a) grę na 8
Thomas_J

Nigdy nie zobaczymy następcy.

DarkMark66613

Zależy co masz na myśli pod tym że nie zobaczymy następcy, bo jeśli chodzi Ci o równie dobrą gre z gatunku RPG to absolutnie nie ma co liczyć na coś lepszego bo po prostu nie można zrobić lepszej gry, jeśli chodzi Ci o kontynuacje serii to PB ma wykupić ponownie prawa do Gothica :) może coś się pokaże.

Thomas_J

nie przeszłam całej gry chociaz chyba bylam blisko konca, ale dopiero zaczynalam wtedy grac w rpg... nigdy nie zapomne jak gdzies sie zapedzilam moim bohaterem i wyskoczyl na mnie jakis duzy potwor, ktorego i tak sie zleklam, ze wolalam skoczyc w przepasc niz zeby on mnie "zjadl". A co do samej gry to: nie jest zla, ale nie moja ulubiona. W pewnym momencie nie wiedzialam co robic dalej i juz.

użytkownik usunięty
boskaPaulina

Stawiam, że tym dużym potworem był cieniostwór. Rzeczywiście, wybrałaś godniejszą śmierć;)

ocenił(a) grę na 10
Thomas_J

wreszcie znalazłem kogoś kto ma takie samo zdanie jak ja:) pozdro

Thomas_J

Racja Gothic to gra w której się zakochałam. Nigdy, żadna z innych dostępnych na rynku nie spędzała mi snu z powiek. Wiecie o co chodzi :) wręcz nie mogłam odlepić się od tej gry. Mnóstwo wątków, ogrom możliwości, piękne krajobrazy, cudowna grafika jak dla mnie. No ciężko było kłaść się spać z niedokończonym zadaniem.

ocenił(a) grę na 10
Thomas_J

Tak... Gra doskonała, świetny Jarkendar, kij że wersja niespatchowana ma ciut bugów ale jednak G2NK ma swój urok. Najgenialniejszy RPG jaki został stworzony... Przynajmniej za to mogę być wdzięczny Niemcom. :)

ocenił(a) grę na 10
ILoveHaribo

Gothic 2 NK to arcydzieło, tam nie ma nic na siłę , żadnego pośpiechu ze strony twórców a fabuła jest taka wiarygodna i inwazyjna, że czapki z głów. Kocham.

Pamiętam jak słabą postacią dostałem się do Górniczej Doliny, doliny gdzie śmierć czyhała wszędzie, po prostu czułem strach, żadna gra nie dała mi tyle emocji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones