PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606778}

Gothic II: Noc Kruka

Gothic II: Die Nacht des Raben
8,8 19 803
oceny
8,8 10 1 19803
Gothic II: Noc Kruka
powrót do forum gry Gothic II: Noc Kruka

... znowu bierze mnie na Gothica, tak jak alkoholik po długim okresie abstynencji czuję to wyjątkowe
miłe uczucie i wspomnienia z okresu, gdy przemierzałem świat Gothica. Nie ma co zwlekać - trzeba
instalować i dać ponieść się tej wyjątkowej i - co ważne - do dziś wgniatającej w fotel grze.
Też tak macie?

Lukas_Art

mam tak właśnie w tej chwili i właśnie przed chwilą wziąłem pudełko z pułki, chyba pierwszy raz od jakiś 3 lat

ocenił(a) grę na 10
Lukas_Art

też tak mam i wiele ludzi, ta gra to istna legenda, klimat nie do pobicia.

ocenił(a) grę na 10
Lukas_Art

U mnie raczej nie można mówić o długim okresie abstynencji, bo odkąd zagrałem pierwszy raz to przechodziłem Sagę co najmniej raz w roku. Teraz planuję dłuższą przerwę, przy okazji nadrobię zaległe gry. Jak wytrzymam 2 lata bez przejścia Sagi Gothic to będzie sukces ;P

ocenił(a) grę na 10
sebogothic

Szaleniec ;)

użytkownik usunięty
Lukas_Art

Też mam podobnie. U mnie dodatkowo, kiedy przejdę większą część gry (mniej więcej od pokonania ostatniego smoka), pojawia się pewien smutek. Jest to powodowane tym, że koniec gry jest już bliżej niż dalej, a w Gothic 3 nie można wrócić na Khorinis. Mam cichą nadzieję, że powstanie kiedyś sequel, w którym będzie można to zrobić:) Może wygląda to za bardzo sentymentalne, ale nic na to nie poradzę. Pewnie fakt, że jestem kobietą, dodatkowo wpływa na moje emocjonalne nastawienie;)

ocenił(a) grę na 10

I takich właśnie kobiet brakuje. Takich, które grają i wiedzą co to dobre RPG :)
A jeśli chodzi o sequel, to może pocieszy Cię fakt, że Piranha Bytes pracuje nad udoskonaloną wersją Gothic 1. Przynajmniej tak słyszałem. A już w tym roku Risen 3.

użytkownik usunięty
Lukas_Art

To dobrze, że serią znowu zajmnie się PB. Być może powstanie część z fabułą sprzed wydarzeń z Arcanii, ale ze starym Bezimiennym w roli głównej:)

ocenił(a) grę na 10

Arcania naprawdę jest aż tak zła? Nie grałem w to nigdy.

użytkownik usunięty
Lukas_Art

Ja też nie, ale wiem, że Bezimienny nie jest już tam głównym bohaterem.

ocenił(a) grę na 10

Co prawda Bezimienny jest, ale już inny ;P A stary Bezimienny pojawia się jako Rhobar III.

użytkownik usunięty
sebogothic

To mi właśnie wiadomo.

ocenił(a) grę na 10
Lukas_Art

Nigdzie nie zostało powiedziane, że Piranha Bytes już pracuje nad remakem. Są to tylko takie wstępne pomysły. Może też w jakiś inny sposób powrócą do serii Gothic. To trochę niebezpieczne zadanie, bo może nie udać się stworzyć tego samego klimatu co w pierwowzorze. Wg mnie nie powinni ryzykować.
Jednak Risen 3, z tego co można zobaczyć na pierwszych screenach klimatem stara się nawiązać do G1 i G2. Pojawiają się też podobne motywy, miejscówki. A sam świat ma być większy od tego z Gothic 3. Czekam z niecierpliwością, bo zapowiada się ciekawie.

ocenił(a) grę na 10
sebogothic

Większy od G3 ? No to już lekka przesada. Czytałem gdzieś, że świat w Wiedźminie 3 ma być 30 razy większy niż w W2. To dopiero potęga.

ocenił(a) grę na 10
Lukas_Art

Akurat wg mnie w Gothic 3 stworzyli naprawdę piękny i różnorodny świat. Wszystko było dopracowane do najmniejszych szczegółów, wszystko było tworzone ręcznie a nie generowane losowo. Oczywiście było sporo pustych przestrzeni, jak duże łąki Myrtany czy pustynia w Varancie, ale już twórcy nie musieli na małym obszarze umieszczać różnych ciekawych miejsc. Świat w Risenie 3 ma zostać podzielony na mniejsze mapy tak jak w G1 czy G2, myślę, że dzięki temu twórcom łatwiej będzie ogarnąć tak duży świat i tak jak w Gothikach czy pierwszym Risenie, w różnych zakamarkach poumieszczać przydane przedmioty dla fanów eksploracji.
Co do Wiedźmina 2 to tam zwiedzaliśmy liniowy ogryzek świata, Wiedźmin 3 wreszcie da nam swobodę.

użytkownik usunięty
Lukas_Art

Ostatnio ukończyłem znów serie Gothic i pograłbym jeszcze .... zupełnie jak ty :)

Risen 3 wychodzi niedługo więc sobie pogramy a mi Risen 2 bardziej się od jedynki podobał a tobie ?

ocenił(a) grę na 10

Bardzo mi przykro - nie grałem w "Risena 2". Ledwie mi jedyneczka pociągnęła na mojej maszynie. Ale na szczęście planuję zakup mocniejszego sprzętu i wtedy nie będzie litości - na 10 lat zaszyje się w jakiejś kanciapie i będę grał. A jak wyjdę, to pierwsze co zrobię, to kupę topór zapuszczę brodę, zaplotę ją w warkocze, nazwę się Gimblar "Mocarny cios" i wraz z braćmi krasnoludami wwiercimy się w polskie góry. A po wielu eonach założymy miasto pod górą i pokonamy smoka ;D

ocenił(a) grę na 8
Lukas_Art

No nie mamy. Jest zbyt wiele pięknych gier, by do jakiejś wracać.

Być może za 20-30 lat dla "Gothika" zrobię wyjątek, ale póki co wolę poznać jakiś "nowy świat".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones