PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606778}

Gothic II: Noc Kruka

Gothic II: Die Nacht des Raben
8,8 19 803
oceny
8,8 10 1 19803
Gothic II: Noc Kruka
powrót do forum gry Gothic II: Noc Kruka
ocenił(a) grę na 7

Do gry sprzed 10 lat? To by dopiero było darcie ryja, że podli wyzyskiwacze zamiast zrobić kolejną grę to tylko odcinają kupony od poprzednich.

ocenił(a) grę na 10
mhrocznyszatan

Jak jest od cholery modów, to po co jeszcze jakieś dodatki?

ocenił(a) grę na 10
xardas1396

Bo mody są bardzo słabe, 80% z nich to jakieś nieporozumienie. Oprócz tego koszmarny dubbing, idiotyczne questy i denna fabuła.
Marzy mi się dodatek od Piranha Bytes do Gothica 2, taki jak Noc Kruka. Z profesjonalnym dubbingiem, nowym światem, ciekawymi questami, świętną fabułą, i przede wszystkim tym klimatem. Bo mimo, iż gra stara, to ta grafika, ta muzyka, to wszystko ma w sobie taką magię, którą żadna inna gra nie posiada (według mnie of kors).

CreepyBufet

Człowieku nie zdajesz sobie sprawy ile razy ja tą gre przeszedłem :D To jest arcydzieło poprostu tak dobrej gry juz nigdy nie będzie... Wole grafike z gothica 2 niz z 3 albo innych nowszych gier bo g2 ma coś w tej grafice co sprawia ze jest piękna, jak jeszcze do tego dojdzie perfekcyjny soundtrack i mistrzowska fabuła i klimat to gra nie do przebicia.. Zazdroszcze tym co jeszcze w tą gre nie grali :/ Nawet diablo na którym sie wychowałem i co jest jedna z najlepszych gier nie ma startu do gothica 1 i 2 nk :)

ocenił(a) grę na 10
DoubleS

Z wszystkim, co tu napisałeś, zgadzam się w 100%. Zazdroszczę tym, którzy przechodzą grę pierwszy raz. Ach, wspomnienia...

"Człowieku nie zdajesz sobie sprawy ile razy ja tą grę przeszedłem :D"
Ja tą grę przechodziłem bez przerwy. Jak już ją skończyłem dwudziesty raz, zacząłem się bawić kodami.

CreepyBufet

jak jak już poraz kilkunasty grałem to klikałem sobie marvin mode i zeby przez sciany chodzić kod jakiś był ale używałem go tylko po to zeby szybciej sie poruszac jak jeszcze teleportów nie miałem :D A jak dowiedziałem się ze pracują nad gothic 3 to codziennie oglądałem jakieś filmiki, czytałem newsy itp i już przed premierą kolega miał jakąs wersje piracką to biegłem do niego po tą gre jak idiota :D A jak zainstalowałem i pograłem troche to pomyślałem "WHAT THE...?!?" Nawet nie przeszedłem, ale jak widziałem zakonczenie na youtube to wybuchłem śmiechem, potem jak wyszło gothic 4 to juz po samych filmikach i po tym że robi inna firma niż piranha bytes wiedziałem, że nawet nie ma sensu w to grać... Nie wspomne o dodatku do gothica 3... Mam nadzieje, że teraz pirahna jak skonczyła robić risena 2 weżmie się za jakiegoś gothica. Coś w stylu genesis i akcja by się działa przed wydarzeniami z jedynki, no ale to tylko marzenia :)

ocenił(a) grę na 10
DoubleS

No właśnie nie marzenia.
JoWood będzie teraz robiło serię Arcania jako oddzielne gry, poneiważ Piranha Bytes przejęło prawa do Gothica.
Skończyli Risena 2, więc pewnie już zaczęli robić Gothica 5.

CreepyBufet

Prawa do gothica to oni przejeli już jak skonczyli robić risena 1... wątpie zeby oni zrobili coś takiego ze w arcani będa postacie z gothica i w gothicu 5 też będa te same postacie. Jeżeli już zrobią gothica to pewnie jakiegoś całkiem innego bo będą musieli brać pod uwage wydarzenia z Arcani..

ocenił(a) grę na 10
DoubleS

Hmm, hmm, a może by tak nowa wyspa? Przecież w Gothic 1 była Kolonia, w Gothic 2 była wyspa Khorinis, w Gothic 3 był Nordmar, Myrthana...natomiast w Arcanii dodali znowu nową wyspę, Arcanię. Za każym razem z powodu zmiany miejsca akcji była inna fabuła. Więc czemu by nie dać nowej wyspy?
Poza tym w Gothic 2 był pewien NPC, Abuyin (Ibn Jadir Ibn Omal Kalid Ben Hagi Al Kaidi), który mówił nam, iż pochodzi z wysp południowych (troszeczkę o nich opowiadał). Czemu by więc tam nie zrobić akcji gry?
Poza tym akcja nie musi się dziać po Arcanii. PRzecież mogą ją umiejscowić np. podczas trwania Gothica 2. Nie zmienia to przecież fabuły, skoro akcja dzieje się w innym miejscu.
Tak w sumie, to spodobał mi się pomysł z wyspami południowymi...co o tym sądzisz?

CreepyBufet

Pamiętam, że w kilku sytuacjach była wzmianka o Wyspach Południowych i byłby to nawet dobry pomysł jeżeli dodałby do tego wypasioną fabułe. Ja bym chciał genesis to o czym pisałem wczesniej albo nowego gothica 3 - ja np zrobiłbym tak, że jak kończy się akcja z gothic 2 gdy wypływają z dworu irdorath to przepływają koło jakiejś nieznanej wyspy i im się statek rozwala i wtedy akcja toczyła by się na jakiejś nowej wyspie i początkowym załozeniem fabuły byłoby zeby sie stamtąd wydostać a z czasem gdy fabuła by się rozwijała to działo by się dużo innych rzeczy i wkoncu okazałoby się, że nie chcą wcale opuszczać tej wyspy albo inny skręt fabularny co by zaskoczył gracza. Oczywiscie po takim wypadku statku bezi by znowu tak jak w 1 i 2 zaczynał od nowa bo by go tam ktoś wskrzesił czy uleczył (na pokładzie był vatras i reszta). Jeżeli grałes w risena to wiesz o co mi chodzi, taka wyspa i odkrywasz co na niej jest. Potem by były jakieś powroty do koloni, do khorinis itp. Ale to jest nierealne bo oni nie zrobią tak poprostu akcji po gothicu 2 jak juz zrobili gothica 3 i nie każą fanom "zapomnieć o gothicu 3". A ta wyspa to może by nawet była wyspą południową :) Moim zdaniem to by było świetne! ;) Miejmy nadzieje że oni w ogóle zrobią kolejnego gothica :)

ocenił(a) grę na 10
DoubleS

Zrobią na pewno. Bardziej się martwię o to, jaki im wyjdzie. Aczkolwiek po tym, co widziałem w Risenie, oczekujędobrej gry.

użytkownik usunięty
CreepyBufet

Jeśli o mnie chodzi to na pewno wielkim zaskoczeniem było by gdyby choć część fabuły z Gothic 5 rozegrała się w khorinis

użytkownik usunięty
CreepyBufet

I tu zgadzam się z tobą w 100%. patch to nie to samo co dodatek.

ocenił(a) grę na 10
mhrocznyszatan

Drugi dodatek do tak wspaniałej gry nie był by żadnym wyzyskiwaniem patrząc na simsy chętnie zagrał bym w jakiś nowy dodatek :)

ocenił(a) grę na 10

To byłoby coś wspaniałego :D Strasznie żałuję, że w NK nie poprawili rażącego błędu z 2.... NK byłoby kompletne gdyby za orkową palisadą został wygenerowany świat a nie "żart". Mogli przecież zrobić jakieś obozowisko Orków, odwalić przystań w której cumowałyby ich statki, w obozie na bagnie umieścić poszukiwaczy, którzy błąkaliby się tam bez celu czy jakoś tak, po co zablokowano dojście do wolnej kopalni , dlaczego z niej zrezygnowano tak samo jak z obozu Orków z jedynki? Naprawdę mogli to bardziej dopracować :/

ocenił(a) grę na 10
davidstar

Dobrze prawisz. Gdyby twórcy pracowali na starym silniku to by było coś. To by oddało klimat. Chciałbym jeszcze raz zobaczyć Beziego z tym trójkątnym "warkoczem".

użytkownik usunięty
Banana_Power

ahh marzenia ;)

ocenił(a) grę na 10

ja to bym chetnie zagrał w Reboota Gothica.....oczywiście Piranie by go zrobili... To by była giera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones