PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608436}
8,0 26 tys. ocen
8,0 10 1 26040
Grand Theft Auto IV
powrót do forum gry Grand Theft Auto IV

Kilka pytań

ocenił(a) grę na 8

Ponieważ rozważam być może na dniach zakup gry dlatego spytam.

1. Czy legendarne systemety zabezpieczniowe który przy premierze ponioć uniemożliwiały rozgrywkę dalej są tak irytyjące? Pytanie tym bardziej zasadne że w sklepach nadal jest dostępna jedynie wersja premierowa a nie jakieś wydanie typu Premium Games.
2. Czy przy instalacji gra działa podobnie jak gry na STEAM tj. czy automatycznie następują aktualizacje czy też trzeba je topornie instalować bądź jak jest się leniwym poczekać jeszcze parę miechów na jakieś wydanie kolekcjonerskie z patchami?
3. Czy tak jak poprzedniej generacji serii gra ma łatwy dostęp do jakiegoś katalogu savów, czy też odstępne są tylko "wirtualnie" i nie można ich łatwo zachować na dysku jak było to np. w San Andreas.
4. Tu już takie pytanie przy okazji do mniejszej liczby posiadaczy serii. Jakiś czas temu ukazał się dość imponujący mod przywracający do gry kompleks wież WTC w ich przybliżonej rzeczywistości lokacji. Jednak z racji tego że Rockstar pierwotnie zabudował tą lokację i z tego powodu zniknęło kilka budynków w tym m.in wieżowiec Woolworth Building czy Gmach Sądowy i Ratusz - tu załączona przybliżona lokacja wtopienia w grę kompleksu - http://imageshack.us/photo/my-images/820/gtaivwtcmod01.jpg/ . jako że na stronie moda jeszcze nie wyszukałem satysfakcjonującego infa o tym - a może trafił się ktoś kto akurat instalował go i próbował z nim przejść główną historię - tj. czy podczas misji na "Manhattanie" okaże się że było jakieś zadanie w tym miejscu i nie da się przejść gry i trzeba reinstalować grę - stąd też pytanie o system zachowowywania savów z punktu 3 przy okazji:).

Za wszelkie informacja zwłaszcza z pierwszymi trzema punktami z góry wielkie dzięki:).

użytkownik usunięty
tc1987

Hmm. Najbardziej wkurzy cię, o ile masz dobry sprzęt z proc. min. i5 i kartą graficzną, min. NVidia 460, 560 (wówczas dopiero jest szansa, że gra się w żadnym momencie nie zatnie, o innych nieprzyjemnościach nie wspominając....), to najbardziej wku...rzająca jest instalacja - to odp. na 2 pierwsze pytania. Nie ma dobrej polskiej instrukcji i jest długa, ciężko z głowy opisać. Dostęp do savów i innych opcji jest chyba, bo nawet nie patrzyłem, prosty. Odnośnie 4 - to było, ale tego nie ma, poszukaj na angielskojęzycznych forach - tam może ktoś ma i ci udostępni. Gdyby nie wspomniane problemy, czyli długa i trudna instalacja, dla 90% komputerów w Polsce zbyt duże wymagania (bo w Polsce wielu osobom nie chce się wydać 3,5-5 tys. na dobry sprzęt) oraz lekkie niedopracowanie gry (nie tak duże, jak w przypadku SA), gra jest świetna i daje wiele godzin niezapomnianej rozrywki.

ocenił(a) grę na 8

Ale potwierdź lub zaprzecz konkretnie jednemu pytaniu - czy przy instalacji gry automatycznie przez internet instalują się wszystkie patche które poprawiały grę od 2009 roku. Czy też rozumieć że jedynym prawdziwym problemem tej gry jest toporność instalacji i to że w momencie premiery większość Pieców nie była w stanie wyświetlić tej gry inaczej niż na słabych detalach?

No i też z ciekawości - czy polskie napisy są dostępne po zainstalowaniu - w dzisiejszych czasach ENG nie jest większym problemem tym bardziej że można włączać napisy - tym nie mniej pamiętam jak czułem ulgę w SA po wydaniu wersji PL która pomagała zrozumieć murzyński slang CJ'a i reszty:P. Z góry dzięki.

użytkownik usunięty
tc1987

Patche trzeba instalować oddzielnie, poza tym nie zawsze pomagają. Jak masz dobry sprzęt o parametrach, hmm chociaż z procesorem i5 i NVidią 555 lub AMD 6770, to i tak ich nie będziesz potrzebować, bo wszystko pójdzie 40-45 kl./s na b. wysokich ustawieniach. W momencie premiery gra działała, jeśli działała, na 90% komputerów (w Polsce, bo na Zachodzie i w USA gdzieś na 60-75%) na niskich bądź średnich ustawieniach - słaba optymalizacja - ,,prezent" od Rockstara plus parę błędów powodowało i w dużym stopniu, mimo paru lat i faktu, iż teraz jednak zdecydowanie więcej osób ma lepsze sprzęty, nadal powoduje takie fajne rzeczy pojawiające się w trakcie gry (moi koledzy zszargali sobie na tej grze nerwy), jak: zanikająca tekstura, która lubiła skakać i wywijać walce, momentami zawieszanie się, spowolnienia, dziwne dźwięki plus najgorsze - grzanie się kompa... i inne. Instalacja.... Z tego, co pamiętam, najpierw gra prosto instaluje się z pół godziny, ale najgorsze jest potem. Trzeba założyć konto na Windows Live i dojść, potem zarejestrować się tam, potwierdzić to, jeśli nie chcesz trybu offline chyba coś jeszcze, nie przypomnę sobie bez ponownej instalacji.
Polskie napisy trzeba pobrać z neta. Dopiero od GTA 5 każde kolejne GTa ma być od razu po polsku.

ocenił(a) grę na 10
tc1987

jak wyżej na słabym sprzęcie nie pograsz sobie bądź pograsz w koszmarnych warunkach. jak coś, lepsza już konsola

ocenił(a) grę na 8
mannij

Nowy sprzęt za parę tysiaków skompletowałem kilka miesięcy temu i akurat w tej sprawie jestem ogólnie dobrej myśli porównując listę wymagań z nowym sprzętem . Dobrze wiedzieć jak to obecnie wszystko wygląda.

A przy okazji jakby ktoś był ciekaw tego moda punktu 4 - doczytałem że warto go zainstalować dopiero po głównej kampanii singla.

użytkownik usunięty
tc1987

Ale ten mod daje chyba tylko trochę zabudowań?

tc1987

nawet na dobrym sprzęcie gra potrafi płatać figle, ale generalnie min. proc. i5 i nvidia 555, i wszystko pójdzie ci dobrze