Guild Wars (2005) Gra wideo

Długo przed pojawieniem się ludzi, świat Tyrii zamieszkiwała sprowadzona przez bogów rasa węży. Nie były to jednak zwykłe gady, lecz istoty ... czytaj dalej

Ta gra nie ma jeszcze zarysu fabuły. Możesz go dodać.

zdjęcia

(10)
 
Steve Blum Steve Blumjako: Steve Blum Justiciar Hablion (głos)
Joey Camen Joey Camenjako: Joey Camen Król Jalis Ironhammer (głos)
Robin Atkin Downes Robin Atkin Downesjako: Robin Atkin Downes Rurik, książę Ascalonu (głos)
Bob Joles Bob Jolesjako: Bob Joles Król Adelbern (głos)
Amanda Philipson Amanda Philipsonjako: Amanda Philipson Tahlkora (głos)
Alan Shearman Alan Shearmanjako: Alan Shearman Brechnar Ironhammer (głos)
April Stewart April Stewartjako: April Stewart (narrator)
$related.related David Boatjako: David Boat (różne głosy)
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w grze

Steve Blum
rola: Justiciar Hablion (głos)
8,0 1 głos
Robin Atkin Downes
rola: Rurik, książę Ascalonu (głos)
8,0 1 głos
Fred Tatasciore (różne głosy)
8,0 1 głos
Susan Silo (różne głosy)
7,0 1 głos

Długo przed pojawieniem się ludzi, świat Tyrii zamieszkiwała sprowadzona przez bogów rasa węży. Nie były to jednak zwykłe gady, lecz istoty poruszające się w pozycji wyprostowanej, posiadające własny język i bogatą kulturę. Ich misją było zachowanie na ziemi pokoju. Jednak ludzkość, charakteryzująca się nieograniczonym dążeniem do ekspansji, wkrótce zaczęła przejawiać ambicje do samodzielnego władania światem. Starożytne węże, utraciwszy wpływ na losy Tyrii, usunęły się z oczu ludzkości, odeszły w zapomnienie i stały się jedynie mitem... Bogowie raz jeszcze postarali się ułatwić życie mieszkającym na Tyrii istotom i zapobiec w przyszłości zagrożeniom - obdarzyli wszystkie myślące rasy magią. I tym razem nie wzięli pod uwagę chciwości ras. Wkrótce rozpoczęły się wojny o totalną dominację nad światem. Tym razem to ludzie zwrócili się do bogów o interwencję. Ci zebrali ze świata całą magię i zamknęli ją w pięciu Kamieniach Krwi, podzielonych na cztery szkoły magii. Przez wiele lat były one ukryte przed oczami ciekawskich, jednak potężna erupcja wulkanu odkryła je mieszkańcom Tyrii na nowo. Powstałe w latach pokoju gildie, których wpływy nierzadko były potężniejsze od niejednego królestwa, zaczęły teraz walczyć o odpryski Kamieni. Przeciągające się przez kolejne lata współzawodnictwo o pozyskanie jak największej ilości magicznego kruszcu mogło zakończyć tylko jeszcze większe zagrożenie. Rasom Tyrii zaczęły zagrażać przeraźliwe bestie z północy. Wkrótce walczące dotąd ze sobą gildie zjednoczyły się, by ramię w ramię bronić granic swych cywilizacji... Ludzkość potrzebuje bohaterów jak nigdy dotąd. Czy staniesz do walki ze złem i obronisz Tyrię od zagłady?

recenzje użytkowników

Na razie nikt nie dodał recenzji tej gry. Możesz być pierwszy! Dodaj swoją recenzję.

pozostałe informacje o grze
Guild Wars

muzyka:
 
oceń twórców
studio:
 • ArenaNet (
  • deweloper
  )
kraj:
USA
inne tytuły:
Guild Wars: Prophecies

(więcej...)
 • W grze istnieje unikalna, wyjątkowa miniaturka żaby (The Frog), którą posiada jedynie Gaile Gray. Jest to prezent dla niej od zespołu ArenaNet, ponieważ Gaile po 5 latach pracy opuściła stanowisko Community Relations Manager. Miniaturka występuje w 3 wariantach: zwykła, halloween oraz świąteczna.
 • Czy ktoś jeszcze gra?

  • autor: Urth
  • 2017-11-14 13:10:14 +0100

  Jak w temacie. Wróciłem niedawno i gram sobie elementalistką-łowczynią. Tak sobie skaczę między kampaniami i wylądowałem w Kintaju bo chcę oswoić feniksa. Mam problem z misją w Tahnakai Temple (gdzie trzeba uwolnić duchy zanim zamknie się klatka z Vizu czy jakoś tak). I zastanawiam się czy ktoś by ...

 • Świetna....do czasu

  • autor: Zodiaq
  • 2011-01-18 16:08:56 +0100
  • ocenił(a) tę grę na: 9

  Po przejściu wszystkich kampanii i dodatku, "zaliczeniu" wszystkich dungeonów i "wypadów" typu Underworld nie ma co robić i gra...po prostu się nudzi. Mimo tego gra naprawdę warta uwagi.

zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o