PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10002624}
9,3 946
ocen
9,3 10 1 946
Kroniki Myrtany: Archolos
powrót do forum gry Kroniki Myrtany: Archolos

To nie mod do Gothica, to osobna, pełnoprawna gra będąca dziedzictwem całej serii. Począwszy od klarownej, wciągającej fabuły poprzez dużo nieliniowych zadań oraz ciekawych, nie raz bardzo zabawnych postaci aż po profesjonalny dubbing i świetną warstwę graficzną całego świata (grałem z DirectX11). Cały plan głównego miasta i okolic widać, że jest dobrze zaplanowany, nawet gracze nie znający serii będą potrafili się tu odnaleźć dzięki licznym mapom czy podpowiedziom. Na uwagę zasługują również nowe animacje, sporo różnych nowych potworów czy też nowych mechanik jak np. gotowanie. Dialogi między postaciami również są bardzo dobrze napisane, zwiększając immersję do tego stopnia, że sami nie raz wypowiadamy kwestię wcześniej pod nosem (bo tak byśmy zareagowali w realnym świecie) a tu zaskoczenie! Postać w grze mówi to samo!
Poruszę jeszcze jeden aspekt: CENA. Wiadomo, ludzie się nad tym napracowało, siedzieli po godzinach z pasją w oczach nad teksturowaniem czy nagrywaniem czy milionem innych czynności, które trzeba zrobić, aby wydać grę. Bardzo się dziwię, że gra jest DARMOWA. Sam z chęcią zapłaciłbym za nią ok. 99,99 PLN na Steamie.
Warto również wspomnieć o easter eggach, których w grze jest naprawdę sporo. Spotkamy też postacie występujące w poprzednich częściach.
To trzecia gra w moim życiu (zaraz po Wiedźminie 3 i Gothicu Nocy Kruka), której z czystym sercem daję 10/10. Za klimat, dialogi, fabułę, grafikę, nowości i easter eggi :)

Mateusz_Bielczynski

Gra nie mogła być płatna, bo wszelkie prawa nad marka Gothic należą do Piranha Bytes czy THQ Nordic. Gdyby wypuścili moda płatnego to już mogliby się szykować na pozwy a po kilku dniach mod by w ogóle zniknął.

ocenił(a) grę na 10
drenz

Okej, dzięki za doinformowanie, chciałem zaznaczyć, że Kroniki są jak najbardziej godne tytuły GRY a nie MODa.

Mateusz_Bielczynski

Jak najbardziej się z tym zgadzam. Ja traktuje Kroniki jako pełnoprawna grę RPG.

ocenił(a) grę na 10
Mateusz_Bielczynski

Dawno nie grałam w tak przegenialną grę jaką jest Kroniki Myrtany Archolos normalnie całe to arcydzieło wgniotło mnie w fotel a sam finał dosłownie w ziemię żałuję tylko że tak szybko zakończyła się moja przygoda z Marvinem naprawdę nawet po przejściu gry miałam ochotę na więcej ale cóż przynajmniej mogę przy następnym odpaleniu wybrać inną ścieżkę jak i dialogi.
Pozdro dla fanów Gothic'a.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones