PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606824}
8,2 19 896
ocen
8,2 10 1 19896
Mafia II
powrót do forum gry Mafia II

Tak dobra gra nie zasługuje na tak słabe zakończenie. Lubię niedopowiedziane zakończenia ale to jest po prostu
Urwane. Według mnie twórcy powinni ukazać jak Vito jest zmuszony rozwalić swojego przyjaciela a następnie zaczyna
sypać FBI na swoich mocodawców. W finale powinniśmy dostać scenę w sądzie jak mafiozi zostają skazywani na różne
kary a Vito w ostatniej scenie toczy beznadziejne życie przeciętniaka (tak jak w "Chłopcach z ferajny"), nie ginie ale
egzystuje jak zwykły człowiek pod osłoną federalnych, tyle. Szkoda bo końcówka pierwszej Mafii była po prostu
mistrzowska a w dwójce dostajemy urwaną akcję.

pionas666

Moim zdaniem zakończenie to mistrzostwo.... Joe wieziony na egzekucję i słowa Galante "Joe nie był częścią naszej umowy" + cała oprawa... Ktoś musiał zapłacić za roz**banie tych wszystkich żółtych w restauracji

ocenił(a) grę na 6
paw_2

Niestety w moim odczuciu czegoś tu zabrakło, jakiegoś pier...cia. Grałeś w pierwszą część, jeśli tak to mnie zrozumiesz, jeśli nie to zagraj koniecznie.

pionas666

Oczywiście że grałem, jedynce wystawiam minimum 9 a może nawet 10, dwójce mocne 8....(jest świetna, ale trochę irytujących błędów). Zazdroszczę tym którzy jeszcze nie grali w jedynkę i dopiero to zrobią. Ale jest na to sposób, ja po przejściu jedynki znów w nią zagrałem jakieś 2 lata po, i czułem się prawie tak jakbym grał pierwszy raz :) Oby trójka nie wyszła dopiero w 2018 (jedynka - 2002, dwójka - 2010).

ocenił(a) grę na 10
pionas666

W DLC możesz ujrzeć trochę więcej. Z tym, że to są jakby nowe wątki zakończenia, jak np utrata całej rodziny przez Scalettę.

ocenił(a) grę na 6
Mruck

Jakie DLC? Nie jestem w temacie ;-)

ocenił(a) grę na 10
pionas666

Nie wiem jak to się ma na PC, ale już chyba ponad rok temu można było pobrać (oczywiście nie za darmo) DLC z dodatkową misją do Mafii. Ja sam tego nie pobrałem, bo opinie ludzi mówią że to co jest w nim zawarte nie jest adekwatne do ceny, ale widziałem kawałek jak mój znajomy cisnął :)

ocenił(a) grę na 6
Mruck

Dzięki, ale jeżeli to DLC tylko na platformy to raczej mnie nie urządza... nie mam platformy!! ;-)

ocenił(a) grę na 10
pionas666

Właśnie nie wiem czy tylko, ale wydaje mi się że powinno być również na PC :)

ocenił(a) grę na 9
pionas666

Pewnie ktoś zaraz napisze że jestem gimbem bez poszanowania dla klasyki ale zakończenie jedynki mi się nie podobało. Główny bohater zaczyna sypać (od początku gry wiadomo że to zrobi) bo naraził się własnej mafii, gangsterzy idą siedzieć, główny bohater żyje z rodziną gdzieś daleko ale mafia w końcu go znajduje i mści się. Jeśli ktoś oglądał jakieś filmy dokumentalne o włoskiej mafii czy dramaty gangsterskie, zakończenie wyda mu się przewidywalne i słabe (przynajmniej mi się takie wydawało). Zakończenie dwójki nie jest urwane i wiadomo o co chodzi. Vito przeżył i jest teraz wpływowym gangsterem ale stracił ostatnią osobe której mógł zaufać a wcześniej jeszcze siostrę i mame (poza tym Joe mógł zabić Vito i sam zostać za to nagrodzony ale tego nie zrobił). Zakończenie na mnie zrobiło spore wrażenie (przynajmniej nie było przewidywalne tak jak w jedynce). Fabularnie Mafia 2 jest super, moim zdaniem lepsza niż część pierwsza. Zakończenie które podałeś byłoby zerżnięte z Chłopców z ferajny.

ocenił(a) grę na 6
AlienHunter

Nikt tu cię nie będzie wyzywał, przynajmniej nie ja. Jeśli zakończenie w jedynce ci się nie spodobało to oczywiście to twoja sprawa. Dla mnie to majstersztyk. Natomiast co do dwójki... wspominasz że zakończenie zaproponowane przeze mnie byłoby zerżnięte z Chłopców z Ferajny, ale czyż w tej grze nie występuje wiele nawiazań do tego filmu? Może według ciebie nie jest urwane ale ja czułem potężny niedosyt po tej grze, naprawdę duży niedosyt. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones