PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606340}
8,4 19 026
ocen
8,4 10 1 19026
Mass Effect
powrót do forum gry Mass Effect

7/10

ocenił(a) grę na 7

Gra fajna, ale ma kiepsko zrealizowane elementy cRPG:
-mało intuicyjny ekwipunek, dużo klikania i niepotrzebnych śmieci
-kiepski rozwój postaci (nie bardzo daje się odczuć to, że postać się rozwija)
-naprawdę kiepskie postacie poboczne - dołączają do drużyny zbyt nagle i nie mają za dużo do powiedzenia w czasie gry.
-nudne i powtarzalne questy poboczne.

Do tego można dodać też duże i puste lokacje przez które trzeba całkiem sporo się nabiegać oraz windy :D. Strasznie mnie irytowało to czekanie aż winda dojedzie na miejsce.

Nie licząc tych wad grało mi się naprawdę dobrze.
Polecam grę, chociaż głównie jako rozgrzewkę przed naprawdę świetną częścią drugą.

ocenił(a) grę na 10
macren7

"mało intuicyjny ekwipunek, dużo klikania i niepotrzebnych śmieci" - śmieci były, ale wśród tych "śmieci" można było znaleźć też perełki
"kiepski rozwój postaci (nie bardzo daje się odczuć to, że postać się rozwija)" - kiepski rozwój postaci to był w 2. Jedynka pod tym względem jest o niebo lepsza. Nie wiem w co ładowałeś pkt, że nie odczuwałeś poprawy np. celności, tarczy, czy wytrzymałości
"naprawdę kiepskie postacie poboczne - dołączają do drużyny zbyt nagle i nie mają za dużo do powiedzenia w czasie gry." - nie mogę się zgodzić i z tym stwierdzeniem
"nudne i powtarzalne questy poboczne." - z tym sie zgodze

ocenił(a) grę na 7
Snajpero1984

"śmieci były, ale wśród tych "śmieci" można było znaleźć też perełki" - można było, ale nie zmienia to faktu, że poruszanie się po ekwipunku było skrajnie niewygodne.
"kiepski rozwój postaci to był w 2. Jedynka pod tym względem jest o niebo lepsza" - w dwójce praktycznie nie było rozwoju postaci, więc mi nie przeszkadzał ;).
"nie mogę się zgodzić i z tym stwierdzeniem" - ale przyznasz chyba, że postacie dołączają zbyt nagle? Do tego właściwie wszystkie na raz.

ocenił(a) grę na 10
macren7

"można było, ale nie zmienia to faktu, że poruszanie się po ekwipunku było skrajnie niewygodne." czy ja wiem, ja się szybko nauczyłem sprawnie w nim poruszać
"w dwójce praktycznie nie było rozwoju postaci, więc mi nie przeszkadzał ;)." - mi go niestety trochę brakowało, ponieważ Sheppard zginął na początku, więc można było wstawić drzewko rozwoju. Ale nie ma nad czym płakać, gra wynagradzała to klimatem.
"ale przyznasz chyba, że postacie dołączają zbyt nagle? Do tego właściwie wszystkie na raz." - akurat to mi się podobało, szybko zebrałem ekipę i mogłem zająć się misjami pobocznymi, a później od razu fabułą. W dwójce 90% gry to zbieranie drużyny i 10% szybki koniec gry :(. miałem wrażenie jakby gra skończyła się w połowie. Ale to miejmy nadzieję pozostawia furtkę w części trzeciej
Ps. Jedyne co mnie rażąco wkurza w obecnej polityce wydawania gier to te durne DLC które są zwykle płatne. Nie dość, że człowiek zapłaci za podstawkę to jeszcze musi płacić za DLC (Shadow Brookera nie mieć to grzech)! To jest złodziejstwo i nie będę tego wspierał. Podstawka oryginał ale co do DLC to :)....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones