PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606340}
8,4 19 027
ocen
8,4 10 1 19027
Mass Effect
powrót do forum gry Mass Effect

Moje cztery grosze

ocenił(a) grę na 9

Plusy -

polski dubbing
Wrex :) i jego prostackie teksty
system rozmów z NPC


Minusy
Typowe błędy przygodówek, w stylu nie mamy za dużo czasu ale przed walką z bossem możemy 10 godzin poświęcić na rozwiązywanie sub questów i maksowanie umiejętności załogi.
polski dubbing
dość szybko się kończy


Jedyne co zauważyłem w tej produkcji na niekorzyść to dubbing który z jednej strony jest rewelacyjny ale z drugiej strony, Pan Dorociński wygłasza beznamiętnie niektóre teksty. Po prostu czuć, że czytał wszystko na żywca z kartki bez wczuwania się w postać. Z kolei taki Piotr Bąk miał chyba niezłą wczówkę i wyszło to zajedobrze.

ocenił(a) grę na 9
forest122

Grałem po angielsku, i jak posłuchałem tekstów Wrexa z polskiej wersji to się przeraziłem. Wrex wcale nie przeklinał co drugie słowo, to jest jawne przekręcenie charakteru tej postaci - wychodzi z niego prostak i głupek, podczas gdy w oryginale jest on jednym z rozsądniejszych i inteligentniejszych Krogan.

SzalonyChemik

Dokładnie. W polskiej wersji zrobili z niego bandziora, natomiast w oryginale jest badassem. Czemu to zrobili - nie mam pojęcia...

ocenił(a) grę na 9
Luelle

Jw. może się Pan Piotr za bardzo wczuł :)

ocenił(a) grę na 9
forest122

Ale aktor dostaje gotowe kwestie do przeczytania i od niego zależy tylko intonacja i sposób wypowiedzenia ich. Nie sam dobór słów.

ocenił(a) grę na 9
forest122

Wrex jest najlepszy! Skoro w angielskiej wersji jest inaczej to niech żałują. Jego teksty wymiatają, np. jak się jedzie windą z innym towarzyszem np z quarianką.

Ogólnie gra bardzo fajna, ja co prawda gram głównie w cywilizację lub sagę heroes, ale ME przypadł mi do gustu. Równie dobry jest jak wiedźmin (grałem tylko w cz 1). Choć klimat s-f bardziej mi pasuje. Szkoda, że w grze nie ma większej interakcji z kosmosem. Np. zmiana ciążenia. Poboczne misje na planetach z tym pojazdem to porażka. Poza tym ok. Super klimat, muzyka, idealny scenariusz na super film.

W ME 2 niestety nie ma Wrexa, w sumie jest ale nie można go dołączyć do drużyny. No i uległ niestety tej lewackiej poprawności politycznej.

A tak swoją drogą kroganie to tacy star trekowi klingoni.

muad

Właśnie Wrex w oryginale jest lepszy. Nie mogę znieść tego jak w polskiej wersji ME1 zrobili z niego ciągle klnącego prostaka. A ME2 było wydawane u nas już przez EA, nie CD Projekt. Dzięki temu tłumaczenie Wrexa było lepsze.

Co nie zmienia faktu, że polski dubbing jest słaby.

ocenił(a) grę na 10
forest122

Ty coś ci się pomerdało w plusach dałeś polski dubbing i w minusach... jakieś rozdwojenie jaźni ciebie dopadło ?

ocenił(a) grę na 10
forest122

A najciekawsze że Wrex ginie w jedynce a w trójce znowu jest taka postać ?
To jakiś klon czy co ?

ocenił(a) grę na 9
tomucho77

bo polski dubbing jest miejscami dobry a miejscami zły według mnie. A wrex wcale nie ginie ukończyłem grę i miałem go w drużynie do końca

ocenił(a) grę na 10
forest122

Ciekawe bo u mnie zginął i nie miałem na to wpływu.

ocenił(a) grę na 9
tomucho77

A gdzie Tobie zginął ?

ocenił(a) grę na 10
forest122

Zajebała go Ashley z giwery pod koniec gry.

ocenił(a) grę na 9
tomucho77

Na plaży wystarczyło wybierać zielone odpowiedzi, oczywiście trzeba mieć wysoko rozwinięte doświadczenie. Czerwone odpowiedzi skutkują zabiciem Wrexa. Dokładnie nie pamiętam ale chyba najpierw wybrałem odpowiedz czerwoną potem neutralną a potem same zielone. Mi Ashley zginęła przy rozbrajaniu bomby.

ocenił(a) grę na 10
forest122

Ale to jest głupotą bo skoro w ME2 Wrexa nie było tak jak i Ashley (czyli jest to potwierdzenie tego że te postacie zginęły w jedynce) to po jasną ciasną w ME3 znowu się pojawiają.
Jeśli ktoś wybrał druga opcję i Kaidan ginie w jedynce to co w ME2 nie ma Kaidana ?

ocenił(a) grę na 10
tomucho77

Wrex i Ashley/Kaidan pojawią się w trójce,jeżeli nie zginęli na Virmirze.

ocenił(a) grę na 10
timcer

A jeśli zginęli to co nie pojawją się ?

ocenił(a) grę na 9
tomucho77

Oj, oj, oj... Niby takie proste, a jak widać dla niektórych za trudne.

W Mass Effect sam decydujesz, czy dana postać przeżyje, czy zginie, i później, zależnie od tego, co się stało, albo jest w następnej części, albo nie - wystarczy wgrać sejwa z poprzedniej części, grając w drugą. W ME2 też podejmujesz różne decyzje i też wywierają one wpływ na to, jak będzie wyglądała fabuła w trójce (też będzie można w niej wgrać sejwy z poprzedniej części). Reasumując, w pewnym sensie każdy gracz kształtuje fabułę sagi na własną modłę.
Inne decyzje, jakie wywierają wpływ na rozmaite niuanse fabularne w dwójce, to np. decyzja o tym, czy zabić czy nie zabić królową Raknii, decyzja o tym, czy ocalić Radę czy pozwolić jej zginąć, decyzja o tym, kto ma zostać nowym reprezentantem ludzkości w Radzie, itp. Jest też sporo rzeczy drobnych, np. możesz danej postaci w ogóle do grupy nie werbować w "jedynce" i wtedy rozmowy prowadzone z tą osobą w dwójce wyglądają trochę inaczej, et cetera, et cetera.

Ja, pierwszy raz kończąc grę, również miałem w zakończeniu Wrexa żywego (to on zresztą palnął Sarenowi w łeb, upewniając się, że nie żyje). Jak najbardziej ma się na to wpływ w scenie na plaży - wystarczy mieć odpowiednio zainwestowane punkty talentów.

forest122

Gwoli ścisłości - w ME nie ma zielonych odpowiedzi tylko niebieskie :) Niebieskie są odpowiedziami Idealisty, czerwone Renegata.

ocenił(a) grę na 9
Luelle

Gwoli jeszcze większej ścisłości - niekoniecznie jest tak, że niebieskie to Idealista, a czerwone Renegat (nieraz wybierałem te czerwone, a i tak dostawałem punkty Idealisty - np. wtedy, gdy zastraszałem jednego z pomagierów Balaka, po wyłączeniu ostatniego silnika na asteroidzie... no, ileś tam :)). Niebieskie to po prostu wypowiedzi "urokliwe" i przyjazne, a czerwone "zastraszające" i wrogie.

ocenił(a) grę na 10
Der_SpeeDer

Nie liczy się linia dialogowa tylko efekt końcowy. To właśnie za niego przyznawane są punkty :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones