PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606340}
8,4 19 023
oceny
8,4 10 1 19023
Mass Effect
powrót do forum gry Mass Effect

Prosze o pomoc

ocenił(a) grę na 9

witam mam taki pytanie .Po wyladowaniu na cytadeli ambasador udina blokuje nam normandie i
czy to jest juz koniec glownej fabuly czy mozna ja jakos aktywowac?

ocenił(a) grę na 10
gok_U

Owszem można, musisz się spotkać z kapitanem Andersonem w barze Flux

ocenił(a) grę na 9
Davie87

dzieki wielkie pozdrawiam

ocenił(a) grę na 10
gok_U

Nie ma sprawy, sam aktualnie przechodzę po raz czwarty dwójkę.

ocenił(a) grę na 9
Davie87

ja zakonczylem 1 i zabralem sie za 2 ale jak narazie 1 wydaje mi sie lepsza

ocenił(a) grę na 10
gok_U

Owszem, 1 jest lepsza, znacznie dłuższa, wciągający klimat, dwójka natomiast przeszła z RPG na niemal zwykły shooter, co w moich oczach jest minusem, podobno w trójce jest lepiej, zamierzam wkrótce zakupić to się przekonam.

ocenił(a) grę na 9
Davie87

widzisz jak sie rozumiemy ja tez bede kupowal 3 .A na czym grasz bo ja na x360

ocenił(a) grę na 10
gok_U

Ja na PC, taniej wychodzi przy kupnie gier

ocenił(a) grę na 9
Davie87

oczywiscie ale konsola to konsola , nie ma to jak full hd na 42", a pozatym ja kupuje starsz gierki na allegro to wychodzi taniej mass effect 1i2 kupilem za 66zl

ocenił(a) grę na 10
gok_U

Ja mam ekran 23" i full HD więc tez nie narzekam, a grając na kompie można go tak podkręcić, że gra śmiga lepiej niż na konsoli. Po za tym sztrzelanki lepiej się obsługuje za pomocą myszki niż Pada.
Mass Effect 3 na kompa jest już za 40 zł.

ocenił(a) grę na 9
Davie87

znaczy sie fpp tak ale tpp moim zdaniem juz nie no teraz nowe gierki napewno wygladaja lepiej na pc ale jak to zwykle bywa next geny generuja duzo lepsza grafike przez dluzszy okres po wyjsciu

ocenił(a) grę na 10
gok_U

Fakt, ale jednak kompa można podkręcać, wcale jak ktoś ma po dwie albo więcej kart graficznych w kompie, wtedy nawet current geny odpadają, jednak to tego potrzebny jest naprawdę dobry komputer.

ocenił(a) grę na 9
Davie87

current geny tak ale zeby uzyskac poziom next gen to trzeba zainwestowac podkreslam o ile dobrze sie orientuje to pieniadze rzedu kilkunastu tysiecy no i konsoli nie trzeba podkrecac zeby grac we wszystkie gry

ocenił(a) grę na 10
gok_U

Ja mojego kompa też nie muszę podkręcać, chyba, że chce mieć grafikę ultra

ocenił(a) grę na 9
Davie87

narazie ale tak za 2 lub 3 latka to chyba trzeba bedzie ?

ocenił(a) grę na 10
gok_U

Wtedy kupie nowego ;)

ocenił(a) grę na 9
Davie87

i to mi sie podoba a w wiedzmina 2 grales?

ocenił(a) grę na 10
gok_U

Nie, ale kiedyś na pewno, moje priorytety to Mass Effect 3, Bioshock 2, DLC do Skyrim oraz kilka innych.

ocenił(a) grę na 9
Davie87

ja mam tyle tytulow na oku ze nie idzie wyrobic z kasa a konsoli nie chce przerabiac

ocenił(a) grę na 10
gok_U

Mimo, że mam okazję do ściągania, to jeżeli chodzi o gry to wole mieć oryginały na półce, cennik gier na kompa mi na to pozwala.

ocenił(a) grę na 10
Davie87

Wtrącając się w rozmowę tylko dodam,że w warstwie RPG-owej trzecią cześć nieróżni się absolutnie niczym od poprzedniczki.

ocenił(a) grę na 9
Fabio24

czyli to bardziej jak 2 niz 1? wielka szkoda slyszalem ze trojka jest zblizona do 1 ale ty grales to pewnie wiesz

ocenił(a) grę na 10
gok_U

Bardziej jest to shooter lub porostu gra akcji,niż klasyczny(bądź nie)RPG.

ocenił(a) grę na 10
Fabio24

Grając w demo do wyboru miałem 3 sposoby gry, z tego co pamiętam to był to tryp RPG, Shooter i 50/50 (nazywały się inaczej ale mniej więcej o to chodziło), chyba, że system ten nie powielili w pełnej wersji.

ocenił(a) grę na 9
Davie87

no trzeba bedzie sie samemu przekonac

ocenił(a) grę na 10
Davie87

Pod względem RPG,a więc linii fabularnej(dokonywanie wyborów),rozwoju postaci,czy prowadzenia dialogów(w części 3 dialogi jeszcze okrojono)to absolutnie nic się nie zmieniło,jest tak jak było to w części 2.
Co do wersji Demo to wybór na tryb rozgrywki pozostał,ale można z niego skorzystać tylko jeśli nie importujemy zapisu z części poprzedniej.
A same tryby to tylko zmiany w mechanice,czyli:
tryb RPG-trudne walki,zależne od poziomu trudności który wybierzemy
tryb akcji-wszystkie dialogi są automatyczne i dostosowują się do określonej linii fabularnej,gracz tylko prowadzi walkę
a tryb fabuły-pokrótce oznacza,że przeciwnicy sami się praktycznie zabijają,a Ty poznajesz fabułę.

Dokładnie o samych trybach można się dowiedzieć na różnorakich stronach poświęconych serii.

ocenił(a) grę na 10
Fabio24

Jeszcze co do tryby RPG,to jest oczywiście poznajemy fabułę,dokonujemy wyborów i prowadzimy dialogi.
Czyli tak zwany tryb domyślny który mieliśmy do dyspozycji w pierwszej i drugiej części

ocenił(a) grę na 10
Fabio24

Właśnie sobie przypomniałem, ale dzięki za odświeżenie pamięci, ja tylko importuje więc wyboru nie będę miał: Jedna postać jako renegat od jedynki, a druga jako idealista od jedynki. Aleprwada jest taka ,ze jest tyle ocpji fabularnych, że trylogie można by przechodzić po kilkanaście razy odkrywając za każdym razem coś nowego. I to jest świetne w tej serii.

ocenił(a) grę na 10
Davie87

Odkrywać coś nowego oczywiście można,ale żeby to cokolwiek potem zmieniało w głównej linii fabularnej to tego niestety powiedzieć nie można.
Nie chce Ci psuć zabawy więc nie będę się odnosił do żadnych przykładów,zagrasz,zobaczysz,ocenisz :)

A co do trybów to coś tam niby można zmienić w opcjach,ale nie wiem komu to potrzebne,skoro walki są i tak proste nawet na najwyższym poziomie trudności.A dialogi i wybory są takie jakie są więc nie ma żadnych przeszkód w przyjemnym graniu.

ocenił(a) grę na 10
Fabio24

Niestety spoilerów to przez własna głupotę naoglądałem się już sporo, ale trójka jak dla mnie zapowiada się grywalnie całkiem nieźle: w demo podobał mi się nowy system rozwoju postaci, ten w dwójce był bardzo uproszczony względem jedynki.

ocenił(a) grę na 10
Davie87

Tak na prawdę to nic się nie zmieniło,te odnogi które pojawiają się przy 4 poziomie danej umiejętności można sobie w buty wsadzić,bo nic znaczącego nie wnoszą.
Taki bajer który daje tylko pozorne zmiany.
Oczywiście jest troszkę lepiej,ale dalej to nie to czego można by oczekiwać.

ocenił(a) grę na 10
Fabio24

Ciekawe czy da się cofnąć wyuczone umiejętności, jak to miało miejsce w dwójce?

ocenił(a) grę na 10
Davie87

Da się oczywiście,w stacji medycznej jest taka możliwość.

ocenił(a) grę na 10
Fabio24

Seria ogólnie jest prosta głównie przez taktyczne walki no i zdolność skok adrenaliny, co jest dużym ułatwieniem

ocenił(a) grę na 10
Davie87

To nawet nie oto chodzi.
O ile w dwójeczce zwiększenie trudności polegało na pojawieniu się kolejnych warstw pancerza na naszych przeciwnikach,To w trzeciej części jest już trochę lepiej,przeciwnicy są trudniejsi do zabicia,starają się okrążyć i wypchnąć nas poza osłonę.Bardzo ułatwia to pojawienie się w końcu wyczekiwanych rzutnych grantów.Przy masie punktów jakie możemy rozdać,przenosząc zapis po chwili mamy wszystko wymaksowane. Z czasem dochodzi do tego "rutyna" i znajomość całej mechaniki.
Sama trudność gry nie była dla mnie nigdy najważniejsza,więc nie zwracałem na to większej uwagi.
Grało się po prostu przyjemnie.

ocenił(a) grę na 10
Fabio24

Ciekawe, w końcu obdarzyli SI inteligencja, może być ciekawe, ja ceniłem Mass Effect zawsze za wybory no i taktyczne potyczki, których brakowało mi w innych shooterach, jak Resident Evil czy Crysis

ocenił(a) grę na 10
Davie87

Zresztą grając w demo wydawało mi się jakby było trudniej.

ocenił(a) grę na 10
Davie87

Na początku może tak,miej więcej takie odczucie masz gdzieś do połowy gry gdy poznaje się wrogów i ich taktykę i dopóki nie rozwiniesz odpowiednio postaci.
Potem poziom jest już standardowy,bez żadnych trudniejszych momentów(no może poza jednym,ale tutaj występuje fala wrogów)

ocenił(a) grę na 9
Davie87

mam jeszcze jedno pytanko do ciebie mianowicie tego czy mozna dalej wypelniac misje poboczne po ukonczeniu gry w me1?

ocenił(a) grę na 10
gok_U

Nie, ale w dwójce można.

ocenił(a) grę na 9
Davie87

nooooo nieeeeeeeeeeeeeeeeee tak jak z wiedzminem gry sa swietne ale to je strasznie minusuje

ocenił(a) grę na 10
gok_U

Czy ja wiem, to w stylu starych dobrych RPG a'la FF: "zrób wszystko co się da i pokonaj ostatecznego bossa". Tylko w tych nowszych stosuje się kontynuację gry po zakończeniu co moim zdaniem jest minusem.

ocenił(a) grę na 9
Davie87

w moim przypadku ja lubie przejsc fabule a puzniej zajac sie cala reszta.I na to wychodzi ze trzeba bedzie jeszcze raz zaczac przechodzic

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones