PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=855781}

Resident Evil Village

Biohazard Village
8,2 2 049
ocen
8,2 10 1 2049
Resident Evil Village
powrót do forum gry Resident Evil Village

Początek mroczny, horrorowy jednakże po dwóch głównych bossach gra się zmienia w action/adventure. Nie zrozumcie mnie źle, to jest bardzo dobra gra, fabuła jest na bardzo wysokim poziomie, to jak połączyli te dwie różne gry jakimi są 7 i 8, czegoś takiego się nie spodziewałem a końcówka miażdży. Design świata nie zawodzi jest dużo sekretów a nawet znalazło się coś w rodzaju minigier z kulami (bardzo fajna rzecz). Teraz Ethan co rusz otrzymuje ogromny arsenał broni i amunicji, crafting jest prosty ale nieźle zaprojektowany. Znalazło się nawet miejsce na polowanie na zwierzęta, z których mięsa mozna stworzyć danie dla protagonisty (nie lekcewazcie tego bo potrafi to podnieść zdrowie lub zmniejszyć obrazenia od gardy, chociaż można na spokojnie przejśc bez tego) Bossowie to jest wysoka liga, na kązdego przypada jakiś sposób i każde starcie jest unikalne. To nie jest po prostu strzelanie aż padnie ale nie bedę zdradzał szczegółów. Jedyne co mnie zaczęło denerwować to powolne renderowanie w wersji na ps4, ma się wrazenie że wszystko jest na miejscu aż tu nagle jakieś tekstury się wczytują na lepszy model jest jeszcze jeden minus otóż gra jest dosyć krótka. Jedna rzecz nie daje mi spokoju, niedługo po Village będą wydawać odświeżoną wersję RE4 ale już ją zrobili resident evil village to kropka w kropkę ulepszony pod każdym względem klon RE4 tak pod wzgledem gameplayu jak budowaniem klimatu dlatego trochę śmiesznie że robią jedną grą a zaraz potem wydadzą to samo. 

ocenił(a) grę na 8
oleksiey2000

Odrobinę zbyt prosta i mało straszna jak na moje odczucia. Ogólnie świetnie się bawiłem ale królem growych horrorów pozostaje dla mnie wybitny Visage.

ocenił(a) grę na 8
bazhc

Ta gra jest tak straszna że nawet oglądając na youtubie można się posrać ze strachu

ocenił(a) grę na 8
oleksiey2000

Mówisz o Visage? Polecam :) Tak samo jak dwie częsci Outlasta.

ocenił(a) grę na 8
bazhc

Wszystko obejrzałem i się nieźle zestrachałem :) Dla mnie najbardziej przerażające gry wszech czasów

ocenił(a) grę na 5
oleksiey2000

Serio ?.Grałem na VR2 i jakoś do zesrania w gacie ze strachu była jeszcze daleka droga niestety.Zależy co kogo straszy.Mnie straszą bardziej realne rzeczy.

ocenił(a) grę na 5
oleksiey2000

Nie zgadzam się. Bossowie to w 99% odwróć uwagę i strzelaj dopóki nie padnie. Różnicą są poziomy w fabryce, gdzie musimy mniej więcej strzelać w określone miejsce.

Polowanie na zwierzęta jest słabe, kiedy nie możemy wrócić do wcześniejszych lokacji i nie mamy szans zdobycia wystarczającej ilości ryb. Tak to trochę na siłę.

Klimat zanika, jak Ethan ma amunicji i broni w bród. Brak amunicji zauważyłem dopiero przy ostatnim bossie. Są "momenty" jak na przykład ucieczka przed niemowlakiem, ale to za mało, by powiedzieć, że cała gra ma klimat. W ogóle, dla mnie najbardziej klimatyczny to dom z lalkami. Reszta taka sobie.

Graficznie bardzo ładnie. Minigry z kulami świetne.
Mnie zajęło przejście około 10h.

ocenił(a) grę na 5
oleksiey2000

Grałem teraz na VR2.Na początku naprawdę dobra gra w tym domu,gdy jesteśmy jeszcze z rodziną.Moment ataku,zabicie żony i porwanie dziecka też fajnie,realistycznie się prezentowało.Ale czym dalej w las tym gorzej.Twórcy postanowili zrobić jakieś strachy na lachy,byle tylko straszniej było,a zrobiło się jakoś ponuro i kiczowato.Jakoś nie mój klimat ta gra.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones