PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=756010}

Rise of the Tomb Raider: Baba Yaga - Świątynia wiedźmy

Rise of the Tomb Raider: Baba Yaga - The Temple of the Witch
7,3 1 151
ocen
7,3 10 1 1151
Rise of the Tomb Raider: Baba Yaga Świątynia wiedźmy
powrót do forum gry Rise of the Tomb Raider: Baba Yaga - Świątynia wiedźmy

9/10

ocenił(a) grę na 9

Świetny dodatek! Dużo lepszy od Więzów Krwi. Trzyma poziom podstawowej wersji. Właściwie to można go traktować jak integralną część ROTTR ponieważ jest tak płynnie i sprytnie wpleciony zarówno w fabułę podstawki, jak i pod względem lokacji.

Dodatek od początku stawia na świetny klimat, lecz najciekawiej robi się kiedy Lara dostaje zwidów od halucynogennego pyłku rozsiewanego przez Baba Yagę. W ogóle to historia wydaje się tak niedorzeczna, ale ostatecznie ma sens i dla malkontentów ten dodatek powinien w końcu stanowić coś bardzo świeżego w serii TR.

Kiedy w końcu dochodzi do ostatecznej konfrontacji czuć istne szaleństwo. Wreszcie stawia też większe wyzwania niż prawdopodobnie cała podstawka - sama walka jest wieloetapowa, wręcz wyczerpująca, ale pokonanie tytułowego wroga przynosi ogromną satysfakcję.

Jeśli decydujecie się na zakup Rise of The Tomb Raider, to koniecznie wraz z tym dodatkiem!

Moja ocena: 9/10.

ocenił(a) grę na 9
Shady_Yo

Hej, nie wiem, o co tu chodzi, ale u mnie ten cały epizod z babą Jagą trwał może z dwadzieścia minut. Załatwiłem wilki, które na mnie wypuściła i wyskoczył komunikat, że misja zakończona. Chyba że będzie jakaś tego kontynuacja po późniejszych wydarzeniach w kopalni... Jak było u Ciebie?

ocenił(a) grę na 9
Zloty_Deszcz

U mnie dodatek nie skończył się na pewno po załatwieniu wilków, bo to Baba Jaga była ostatecznym rywalem. Najpierw był psychodeliczny spacer po lesie, a później akcja przenosi się do świątyni i tam stopniowo, stopniowo eliminuje się kolejne przeszkody i rywali, by dopaść babkę. To jest jedna sprawa, ale do tego dochodzi odkrywanie różnych przedmiotów do znalezienia - z tego co pamiętam jakieś 20 parę, żeby ukończyć lokację w 100%

W każdym razie na pewno nie wspominam tego jako 20-minutowego dodatku :) Właściwie to on zaczynał się jeszcze w radzieckim kompleksie.

ocenił(a) grę na 9
Shady_Yo

Zgadza się, ale za właściwą akcję tego dodatku uważam tę, którą rozpoczyna spacer po lesie z halucynacjami. Następnie jest scenka jak baba Jaga przechodza się w swoim mechanicznym domku i potem nasyła nie mnie wilki i koniec. Chyba będę musiał wrócić do tej świątyni i poszperać bardziej, bo w statystykach jak na razie pokazuje mi tylko 30% ukończonego rozdziału.

A w ogóle ten dodatek można było kupić jakoś oddzielnie? Bo ja mam na płycie razem z podstawową wersją Tomb Raidera. We wcześniejszych wersjach gry chyba nie było w ogóle tego rozdziału, jak i tego, w którym biega się po posiadłości Croftów?

ocenił(a) grę na 9
Zloty_Deszcz

Tak, jak chodziła w tym mechanicznym domku, to to nie była jeszcze część tej finałowej walki, a tylko jej przedsmak - na pewno jeszcze jest trochę przed Tobą :) Wyczytałem, że estymują ten dodatek na 3 godziny dodatkowej gry.

Hmm, ja też miałem dodatek razem z podstawką, w ramach edycji 20 Years Celebration kupionej na Steamie. Były w niej też Więzy Krwi i Koszmar Lary, o których wspominasz.

ocenił(a) grę na 9
Shady_Yo

No to nieźle, dzisiaj tam wrócę :) Dzięki!

Shady_Yo

Witam,wiem że temat był zakładany dawno.Ale pamiętasz może czy żeby zagrać w ten dodatek trzeba przejść całą grę od nowa ?.Pytam ponieważ grałem w nią już kilka lat temu i mam już skasowane wszystkie zapisy save na kompie ?

jazdowicz2666

Jeśli w ogóle nie masz sejwów z RotTR, to niestety Baby Jagi nie odpalisz osobno - taką możliwość oferują jedynie Więzy krwi.

Hemulen

Zgadza się niestety lipa,dziś też to sprawdziłem.Grę ukończyłem już dawno,więc zapisów nie opłacało mi się trzymać na kompie.No trudno to tylko krótki dodatek............................

jazdowicz2666

Zawsze to jakiś powód, by sobie powtórzyć całe RotTR ;)

Hemulen

Gra jest super,ale długa i nie chciałoby mi się jej na nowo przechodzić .Zresztą teraz jest za dużo nowych,dobrych gier które można przechodzić i cieszyć się nową przygodą ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones