PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606539}

Risen

7,3 5 980
ocen
7,3 10 1 5980
Risen
powrót do forum gry Risen

Zmarnowany potencjał

ocenił(a) grę na 7

Po dwóch pierwszych rozdziałach byłem zachwycony. Świetny system walki, masa zadań, ciekawe postacie, sprawdzone rozwiązania z Gothica (jak choćby nauka), wciągająca fabuła. Niestety rozdziały 3 i 4 to bieganie od jaskini do jaskini, rozwiązywanie prostych zagadek, błąkanie się po labiryntach i siekanie setek wrogów. Zero zadań pobocznych, minimalna ilość dialogów, po godzinie tego rodzaju rozgrywki to nuży. Coś jak Diablo+stare Tomb Raidery. Czyżby twórcom zabrakło czasu/pomysłów na rozwinięcie fabuły? Nie tego oczekiwałem. Za dwa pierwsze rozdziały 9, za dwa ostatnie 5. A zatem 7. Generalnie grę polecam, ale nie zdziwię się, jeśli ci mniej wytrwali odstawią ją w trzecim rozdziale.

ocenił(a) grę na 7
Curt90

Właśnie to zrobiłem i ją odstawiłem jak 4 rozdział miał być. Ogólnie od samego początku gra mnie nie powaliła, ale było całkiem spoko i przyjemnie, ale od 3 rozdziału jest już sama nuuuuuuuuuuuuuuda. Trochę szkoda bo gothici naprawdę lubiłem.

ocenił(a) grę na 8
Curt90

2-3 pierwsze rozdziały to faktycznie majstersztyk, w późniejsze przepełnione są walką, ale z drugiej strony model walki w pierwszym Risenie jest wg mnie najlepszy ze wszystkich gier PB, więc nie jest tak źle. Za pierwszym razem faktycznie jak grałem to w tym miejscu miałem kilkutygodniową przerwę, w dwóch kolejnych podejściach już te rozdziały mnie tak nie nudziły. Jedynie co mi się nie podobało to ostatnia walka. Niezależnie czy gramy bandytą, inkwizytorem czy magiem wygląda ona tak samo i nie liczą się w niej nasze umiejętności. Mimo wszystko im dłużej mija od premiery Risena (w październiku będzie to już 10 lat, a jeszcze pamiętam kiedy to Gothic obchodził dziesięciolecie...) tym bardziej doceniam tą grę. Ma taki świetny śródziemnomorski, ciepły klimat udanie podkreślany przez soundtrack. Grę przeszedłem trzykrotnie: bandytą, inkwizytorem i magiem, ale może w tym roku sobie powrócę i przejdę bandytą walczącym toporami i może którąś z broni dystansowych, zawsze walczyłem mieczem albo kosturem. Brakuje tego replayability we współczesnych grach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones