PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=647447}
6,7 2 409
ocen
6,7 10 1 2409
SimCity
powrót do forum gry SimCity

Plusy i minusy

ocenił(a) grę na 3

Wiele lat minęło odkąd grałem w SC 2000 i 4, nie licząc krótkiego epizodu z Societies (swoją drogą już nie pamiętam co mi w nim nie pasowało). Zdziwiłem się, że nie miałem jeszcze ogranej tej części (chociaż nie pamiętam czy grałem w 3000), tak więc wziąłem się za nadrobienie tej zaległości.

Plusy:
+ zadania - zlecane nam przez różne postacie, mieszkańców miasta
+ sporo różnych budynków - oraz rozbudowań do budynków
+ kopalnie i inne budowle zapewniające nam dodatkowy zysk - i można sprzedawać na jakimś tam rynku globalnym nadwyżki, ale do tego nie dobrnąłem

Minusy:
- brak wyboru konkretnych budynków, np. sklepów - tzn. zaznaczamy kolor terenu, a sklepy, przemysł, albo mieszkania budują się same, z czasem nawet zaczęło mi to odpowiadać, ale chciałbym mieć możliwość wyboru, czy w danym miejscu wybuduję restaurację, czy sklep z zabawkami, nie pamiętam jak było w 4 części.
- usunięcie drogi z autostrady do miasta powoduje błąd - i trzeba ponownie uruchomić grę
- po wejściu w edycję budynków kamera automatycznie wraca do jednego punktu - nie można na dłużej ustawić sobie dogodną pozycję kamery
- mały teren pod zabudowę miasta - jak wybierałem landscape, to myślałem, że te kwadraty, to miejsca startu miasta, a budujemy po całości tego landscape'u, ale okazało się, że to są maksymalne wymiary miasta i można jedynie łączyć różne miasta ze sobą transportem, handlem itp. Nie wiem jak jest na innych landscape'ach, czy są większe, czy takie małe jak na pierwszym, bo ledwo się zacząłem rozkręcać, a już mi miejsca brakowało, takie małe miasteczko mi wyszło.

Podsumowując, nie grało mi się tak dobrze jak w 4 część i chyba najlepszą. Nie zbudowałem sporo budynków do mojego miasta, ledwo zbudowałem jedną kopalnie, a już gra mnie zaczęła nudzić i chyba już nie wrócę do niej, inna sprawa, że tego typu gry dosyć szybko się nudzą, a tym bardziej jak już się zrobi całe miasto ze wszystkimi budynkami, tutaj nawet do tego momentu nie doszedłem, a już mi się odechciało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones