PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=688673}
8,4 8 992
oceny
8,4 10 1 8992
The Wolf Among Us
powrót do forum gry The Wolf Among Us

Pozwolę sobie założyć jeszcze jeden temat, jako że nie ma jeszcze takowej dyskusji ;]

Mam takie pytanie do wszystkich graczy- jaki jest wasz główny podejrzany? ;>
Ja nie mam pojęcia kto może zlecać te morderstwa, tego pewnie nikt z nas nie odgadnie zbyt szybko, ale jestem niemal
całkowicie pewna, że owe zbrodnie to sprawka Jeźdźca bez głowy. Precyzyjne cięcia- pasuje idealnie. Oczywiście moim
zdaniem Jeździec jest tylko pionkiem w tej grze, działa na zlecenie kogoś ważniejszego. Sam nie miałby potrzeby
obnoszenia się ze swoimi zbrodniami i układania głów w jednym ściśle określonym miejscu. Jeśli chciałby dopaść
Crane'a nie musiałby bawić się w ten sposób, to zbyt naciągane. Sam Crane jednak wydaje mi się, że domyśla się, że
Jeździec jest w mieście, jest strasznie zdenerwowany, myślę, że coś wie. Także na czyje zlecenie działa ów upiór- to
już grubsza zagadka i na pewno szybko nie poznamy prawdy.

Ciekawa sprawa jest również odnośnie samego zwrotu "sealed lips". Myślę, że Faith powtarzała to, bo była pod pewnego
rodzaju urokiem i nie mogła wyznać prawdy nie dlatego, że sama nie chciała. Celowo wskazała wstążkę na swojej szyi,
nie aby zmienić temat, tylko żeby spróbować przekazać coś Wilkowi (jeśli wybierzemy odpowiednią opcję w rozmowie
to dziewczyna mówi, że odpowiada na nasze pytania najdokładniej jak tylko może), więcej powiedzieć nie była w stanie
przez rzucone na nią zaklęcie. Ogólnie to musi być jakaś ważna poszlaka powiązana z mordercą (tym kto zleca
morderstwa ewentualnie).

I jeszcze jedna rzecz- wydaje mi się, że ani Faith, ani Śnieżka nie są tak naprawdę martwe. Wiem, że to brzmi dość
abstrakcyjnie, pamiętajmy jednak że mówimy tu o baśniowym świecie ;) ale już wyjaśniam skąd moje przypuszczenia.
Magiczne zwierciadło potrafi wskazać zarówno osoby żywe, jak i martwe. Pokazuje nam chociażby szkielet ojca Faith.
Dlaczego nie może pokazać nam jej samej? Na pewno nie dlatego, że nie żyje. To jakaś większa sprawa. Odcięte głowy
mogą być głowami zwykłych śmiertelników zauroczonymi tak, aby przybrały wygląd owych dwóch baśniowych pań.

Także rozpisałam się trochę, mam jednak nadzieję, że nie zniechęci was to do wzięcia udziału w dyskusji i poznam też
wasze teorie odnośnie tej tajemniczej sprawy :)

ewa1292

UWAGA, SPOILERY!

Jeżeli chodzi o zabójcę to jestem prawie na 90% pewny, że to przewijający się parę razy jakiś rudy facet, ponieważ po pierwsze to on prowadził taksówkę, którą zawiózł Bigbiego na początku gry do mieszkania Woodsmana, więc wiedział gdzie jest Faith. Po drugie, później, gdy Śnieżka prowadzi Bigbiego, by pokazać mu głowę Faith, spotykają oni w holu znowu tego rudego faceta, który mógł właśnie w tym momencie odchodzić od miejsca zbrodni. I po trzecie, widzimy go ponownie w taksówce, którą zawiózł Bigbiego do baru Trip Trap oraz pojechał dalej ze Śnieżką i wtedy widzieliśmy ją ostatni raz żywą. Ale cóż, kto wie, może za bardzo przekombinowałem :P

Co do Twoich podejrzeń, że Śnieżka i Faith nie są tak naprawdę martwe, to mają w sobie ziarno prawdy, ponieważ przeczytałem wszystkie wydane w Polsce komiksy Baśni, których akcja dzieje się już po grze, która jest preguelem tychże komiksów i Śnieżka w nich żyje i ma się w najlepsze. Dlatego zakończenie pierwszego epizodu gry mocno mnie zdziwiło i coś czuję, że panowie z Teltalle jeszcze nas zaskoczą w tym temacie.

ocenił(a) grę na 8
Miedziak12

Tak, to prawda, że rudzielec pojawia się w wielu miejscach. W zbyt wielu, żeby nie było to trochę podejrzane :p ale cokolwiek ma wspólnego z tą sprawą, to nie sądzę, aby osobiście odcinał głowy. I rzeczywiście Śnieżka jest jedną z głównych postaci w serii komiksów, a skoro TWAU jest prquelem (o czym nie wiedziałam w sumie ;p ) no to faktycznie powinniśmy jeszcze ujrzeć ją całą i zdrową ;]

ocenił(a) grę na 7
ewa1292

Jeśli Snow nie zginęła naprawdę, w takim razie pewnie i Faith żyje. Czyli jedynym nieboszczykiem w pierwszym epizodzie może być Lawrence. Ktoś mógł porwać obie kobiety, ktoś kto zna się na magii. Lustro nie mogło pokazać ciała Faith.

Co do zabójcy, jeśli w ogóle istnieje.
Wszędobylski rudy - ludzie wywnioskowali, że to The Boy Who Cried Wolf. Poczytajcie sobie w necie o nim. W każdym razie prawdopodobieństwo, że to on jest duże.
Woody - moim zdaniem nie on.
Alfons Faith - na sto procent Georgie Porgie. Kreatura, ale nie sądzę, aby był głównym bossem.
Tweedles - bracia to ciemne typy do wynajęcia, ale nie seryjni zabójcy.
Bluebeard - na razie za mało o nim wiemy. Bogaty, czarny charakter, który w przeszłości mordował żony.
Lawrence - może zginąć w pierwszej części. Nie on.
Crane - ma dużo na sumieniu, ale raczej nie zabija.
Piękna i Bestia - nie oni.

Crane i Bluebeard pewnie będą zamieszani, ale głównego wroga nie pokazano jeszcze. Możliwe, że to Jeździec. Z tego co pamiętam, był on tylko narzędziem w filmie.

Piramidoglowy

O co chodzi z tym Bluebeardem w pewnym momencie Snow pyta się Wolfa jak myśli kto jest zabójcą jest kilka odpowiedzi i opcja więcej tam właśnie jest Bluebeard ale koleś nie jest pokazany w całym epizodzie tylko w zakładce Extras jako postać występująca w grze

ocenił(a) grę na 7
Jakus

Tyle wiem, co ty. Ciemny typ, który w przeszłości zabijał swoje żony, obecnie zreformowany. W mieszkaniu Bigbiego leżą jego akta. Jest bardzo bogaty, pojawia się w komiksie. W grze też będzie, o czym świadczy zapowiedź epizodu 4.

http://fables.wikia.com/wiki/Bluebeard

Piramidoglowy

Aha to jego akta Bigby przeglądał i skomentował je - Nie cierpię typa

Miedziak12

Wydaje mi się, że ten rudy mężczyzna pojawia się także podczas pierwszego pościgu za Dee, tuż przed szafą (?), którą ten przewraca, by zagrodzić Bigby'emu drogę.

ocenił(a) grę na 10
Evangarden

i jeszcze był w kolejce do biura crane'a

ocenił(a) grę na 10
ewa1292

A ja uważam,że to jedna wielka mistyfikacja wszystkich mieszkańców w celu pozbycia się Wilka za całe zło które wyrządził, takie ukaranie go za przeszłość bo przecież wszyscy go podobno nienawidzą i chcą albo na niego zwalić winę albo właśnie go załatwić ostatecznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones