PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=688673}
8,4 8 992
oceny
8,4 10 1 8992
The Wolf Among Us
powrót do forum gry The Wolf Among Us

Werdykt

ocenił(a) grę na 7

Początkowo dawałem grze 9, ale 8 jest bardziej sprawiedliwa. "The Wolf Among Us" dobiegł końca. Możliwe, że będzie kontynuacja. Wolałbym, żeby nie było. Mam na uwadze drugi sezon "The Walking Dead", który nie dorównuje pierwszemu.

Grając w Wilka bawiłem się wyśmienicie. Wciągająca zagadka, klimat lat 80-tych, fantastyczne charaktery. Bigby jest najmocniejszym punktem gry, cyniczny, z nieodłącznym papierosem, twardziel. Dajcie Adamowi Harringtonowi nagrodę, zasłużył. Snow wypada blado przy innych żeńskich charakterach, bardziej interesująca była Nerissa, a zwłaszcza Bloody Mary. Szkoda, że ta ostatnia pojawiała się tak rzadko.

Akcja, sceny walk były super. trudno się przyczepić, chociaż czasem TTG pozwalało sobie na żarty z gracza; duś sobie człeku ten "Q" i tak to nic nie da. Finałowy pojedynek Bigby-Mary - mistrzostwo. Dialogi; cóż niektóre były dobre, inne nudne i rozwleczone. Przykład świetnej konwersacji - pierwsza wizyta w Trip Trap; Bigby szuka Woody'ego, Holly jest złośliwa, a Gren wredny. Przykłady źle napisanych dialogów - wejście Bluebearda w trzecim odcinku i sąd nad Crooked Manem w piątym.

Intryga. Była wciągająca, to na pewno. Jej rozwiązanie nie zadowoliło mnie. Nadal pozostało sporo rzeczy niewyjaśnionych. Gubię się w tym wszystkim. Przydałaby się retrospekcja, aby gracz prześledził wszystko dokładnie. Wiedziałem, że Vivian jest zamieszana, ale Georgie nie sprawiał wrażenia ważnej figury, dlatego ciężko w jego rolę uwierzyć. Każdy chyba zauważył, że historia została przemodelowana dokładnie. Ciekawe czy alfons od początku był mordercą.

Zwroty akcji, momenty, gdy szczęka ląduje na podłodze - najlepsze momenty w grze. Głowa na schodach, wejście Snow na początku drugiego odcinka, Crane zboczeńcem. Ostatni zwrot, czyli Nerissa/Faith był według mnie żartem, nawiązaniem do filmu "Podejrzani".

Oszczędność. Duży minus. TTG pracując nad kilkoma seriami jednocześnie, traktowała Wilka, jak gorsze dziecko. Widzimy gołym okiem braki - na ulicach pustki, nie ma przechodniów, a przecież to Nowy York, gdzie są ludzie do diabła? Czy to po to, aby ropuch spacerował sobie niezauważony? Brak logiki. Jeden rudy facet odgrywa kilka ról jednocześnie, fe, oszustwo. Oszczędność na ubraniach odbija się na fabule. Nerissa dopiero pod koniec gry ma inne ciuchy. U innych widzimy tylko zmianę koloru, fe, oszustwo. Bigby zmienia się w napakowanego wilkołaka, a potem w człowieka i zaraz ma białą koszulę na grzbiecie, a krawat na szyi, fe, oszustwo. Nie dowiemy się, jak świetną grą byłby "Wolf Among Us", gdyby Telltale Games skoncentrowała całe swoje siły na nim.

Podsumowując - TTG nie wykorzystało do końca potencjału "Fables", ale i tak wyszła im dobra gra. Polecam.

Piramidoglowy

Ja bym się nie obraził na drugi sezon, zwłaszcza jeśli byłaby to udana kontynuacja jak w przypadku TWD (tobie się nie podoba, ale większości tak). Fajnie byłoby zobaczyć niektóre niewykorzystane postacie z komiksu jak np. Jaś, Małgosia, Święty Mikołaj, Pinokio czy Dżepetto (mimo że niektóre z nich pojawiły się dość późno).

ocenił(a) grę na 8
Evangarden

Musieliby dodać jakieś nowe charaktery, i rozwinąć te istniejące.
No i trochę pokombinować ale daliby radę zrobić to dobrze.

Liczę że waga decyzji ulegnie podwyższeniu w następnych grach, ale jeśli nie doszlifują schematu to i tak będzie mi się grało zwyczajnie dobrze, byle by nie zawiodła fabuła i postacie.

SaoSin

Nie sądzę, by ta gra z założenia miała zawierać naprawdę liczące się wybory (w TWD się liczą, tylko nie w ten sposób, jak co poniektórzy by chcieli - nie wpływają zbytnio na fabułę), tutaj są raczej tylko zwykłym dodatkiem.

ocenił(a) grę na 8
Piramidoglowy

Muszę zgodzić się z prawie całym tekstem :( Gdyby gra utrzymała poziom pierwszego odcinka, byłaby fenomenem.

ocenił(a) grę na 8
Piramidoglowy

W sumie się zgadzam, chociaż ja absolutnie klimatu lat 80-tych nie czułem. Tak naprawdę to myślałem, że akcja się dzieje współcześnie. Nic z muzyki/ubrań mi nie wskazywało na lata 80-te a trochę mi szkoda jeżeli naprawdę w tej dekadzie działa się akcja bo uwielbiam ten okres czasowy. Co do ubrań jedno mnie zdenerwowało - już dość blisko końca gdy Wilk gonił Georgiego po mieście, na koniec zmienił się znowu w siebie ale nie miał ubrania - znalazł jakieś suszące się i o dziwo były identyczne z takimi jakie nosił zawsze. Chyba, że ja już coś popieprzyłem. Tak czy siak kolejny udany produkt Telltale, należy wziąć także pod uwagę, że byli trochę ograniczeni - to prequel i pewne postacie musiał przeżyć itd.

ocenił(a) grę na 9
Piramidoglowy

Ja szczerze nie zwracałem uwagi, na te nie niedociągnięcia :) Świetny ostatni odcinek, fajny klimat walki w Krwawą Merry.

ocenił(a) grę na 8
Piramidoglowy

Zgadzam się właściwie ze wszystkim, a szczególnie z niedosytem po zakończeniu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones