PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608108}
8,6 39 259
ocen
8,6 10 1 39259
Wiedźmin
powrót do forum gry Wiedźmin

Rozumiem, polska gra, właściwie superprodukcja, która odniosła sukces światowy, no ale żeby aż 9.0 ?! Przecież grafika do najlepszych nie należy, do tego (moim skromnym zdaniem) system walki jest po prostu do du.py. Pierwszy raz przechodząc tą grę, nie wiedziałam jak mam walczyć, potem zajarzyłam o co biega. Ja bym tej grze dała max. 8.5. Nie rozumiem jak ta gra może mieć tak wysoką ocenę?!

ocenił(a) grę na 9
hellodear

Bo bardziej ta zasługuje na wyzsza ocene niz wiedźmin 2 co ma 9.2 :D

ocenił(a) grę na 10
hellodear

Jak widać gra spodobała się innym i dlatego jest tak wysoko :]

Meut20: Kwestia gustu :P

użytkownik usunięty
hellodear

Kłócić się o pół punktu... :-/

Czy ja się kłócę? Zapytałam się tylko dlaczego, i chciałam usłyszeć wypowiedzi innych użytkowników, dlaczego tyle tej grze dali, to coś złego? A poza tym, to nie jest pół punktu, tylko pięć dziesiątych. A to już różnica.

użytkownik usunięty
hellodear

Ja w tym nie widzę żadnej różnicy. Jeśli chcesz wiedzieć za co tej grze dałem najwyższą notę, to proszę bardzo. Za wciągającą fabułę, dobry interfejs i świetne sterowanie. Dubbing też jest niezły. A system walki mi się spodobał.

ocenił(a) grę na 9

według mnie fabuła jest bardziej ciekawsza niż 2 dla mnie to 1 powina byc w pierwszej 10 niz 2 na tym miejscu powinna byc 2

użytkownik usunięty
meut20

Dokładnie, też uważam, że jedynka ma ciekawszą fabułę niż dwójka.

ocenił(a) grę na 9

Wiedźmin ma u mnie plusy jedynie piękna oprawa graficzna system walki lepszy i ten poziom trudności jest dość trudny wymaga myślenia nic po za tym ale pare rzeczy w nim zepsuli co podobało mi się w 1 np Kościany poker w 2 nie sprawiał mi przyjemności co w 1 ale to juz nie ten temat do tego postu heh ale uważam że gra jets warta zagrania

ocenił(a) grę na 9
hellodear

Pięć dziesiątych = jedna druga.
Jedna druga = pół.

ocenił(a) grę na 9
hellodear

Wiedźmin 1 ma lepszą fabułę , ścieżkę neutralną i więcej questów pobocznych,co do systemu walki to rzecz gustu mnie akurat pasował.

ocenił(a) grę na 10
zasz82

I ranking i punktacje można sobie w buty wsadzić bo nie są obiektywne(genialnego Gothica nie ma nawet w 20)co nie zmienia faktu,że gra jest klasą samą w sobie.W gatunku RPG na pewno zasługuję na taką ocenę.

ocenił(a) grę na 9
Fabio24

Właśnie ranking jest czymś obiektywnym, bo uznaje gusta wszystkich. Twoja opinia jest czymś subiektywnym, bo uznaje gust tylko twój.
Dziwne, że jedyne plusy/minusy jakie widzicie to grafika.

ocenił(a) grę na 10
mhrocznyszatan

Filwebowy ranking jest nieobiektywny(przyczyna masy multikont),a oprócz grafiki wiedźmin ma jeszcze parę plusów, których oboje raczej zdajemy sobie sprawę(jeśli się mylę to mnie popraw mhrocznyszatan).

ocenił(a) grę na 10
hellodear

To, że nie wiedziales jak masz walczyc, to twoja wina a nie gry :) A moze pokusiłbyś sie o ocene 8.7? Ale 9 NA PEWNO nie hmm ?:D Gra jest rewelacyjna, a grafike porównuj ze standardami z 2007 roku a nie 2011.

ocenił(a) grę na 10
grzesznik_3

Śmiem Cię poprawić ale powinieneś napisać "wiedziałaś" "pokusiłabyś" , ten post napisała dziewczyna -,-

hellodear

Jak na technologię której użył CDProjekt do gry (aurora) to grafika to była bardzo ładna akurat w W1

ocenił(a) grę na 10
Psyhe

tez tak uwazam
najlepiej to byscie porownali grafike z gothica 1 do wiedźmina 2

ocenił(a) grę na 10
hellodear

Jejku, nie ma co narzekać, nie jest aż tak źle, na początku sam jakoś nie ogarniałem walki ale potem spodobała mi się i to bardzo, ale nie zamierzam podważać Twojego zdania, gra może Ci się niezbyt podobać i szanuje Twoje zdanie ^^

Pozdro wszystkim ^^

jarych33

Nie no, gra mi się podoba. Przeszłam ją 3 razy. Natomiast nie wiem skąd taka wysoka ocena, bo grałam w inne gry, lepsze gry, które na filmwebie mają znacznie niższą ocenę od tej, więc tego nie rozumiem. Natomiast Wiedźminowi 2 zasłużenie bym dała 9.0 ;D

ocenił(a) grę na 10
hellodear

Nie no spoko, ja to doskonale rozumiem :D

ocenił(a) grę na 10
hellodear

Lepsze RPG od wiedźmina które mają niższą ocenę ?
Hmm... nie sądzę aby takowe były :).
Wiedźmin jest na wysokim poziomie i nie sądzą aby był jakiś RPG który biłby na głowę wiedźmina , jak już to mogą być równorzędne.
Dlaczego ma taką wysoką ocenę ? Bo po prostu to jest coś nowego , fabuła cały czas idzie do przodu i jest interesująca . Teksty nie przynudzają gracza jak np. w Skyrim z milą chęcią słuchasz dowcipów i dialogów , które są sensowne i potrafią zaciekawić.
Nie ma questów które by sztucznie przedłużały rozgrywkę , każdy na swój sposób jest inny i niemonotonny .

Grafika ? Jebać ją w sam łeb. Grafika mogłaby być i taka jak w Ghoticu 1 czy 2 , mnie to nie interesuje. Grafika jest najmniej ważna. Na grafikę w tych nowych grach już się opatrzyłem , czas na dobrą fabułę i wiedźmin mi ją daje.

Walka ? No dosyć specyficzna. Nie jest to największy aspekt gry , ale też nie ma co się zbędnie czepiać.

Po prostu jest to jeden z lepszych RPG no i ciężko mu nie dać oceny 9 . Sam mu daje 10 , bo jest zachwycony ;).

ocenił(a) grę na 9
hellodear

Ja akurat dałem tą samą ocenę czemu 9? no cóż nie ma chyba nigdzie indziej polskiego fantasy z polskim demonami,dialogi wiadomo to pół klimatu no muzyka też taka nasza^^.Sam system walki jakoś nie przeszkadza , gra też dosyć trudna co też należy na plus.Itp dużo tego ale największym błędem to chyba jest powtarzając postaci nie przeszkadzało by gdyby główne postacie nie miały tych samych modeli co oczywiście nie które to już jest totalna przewałka -,-.

ocenił(a) grę na 10
hellodear

ponieważ gracze którzy przeszli całą grę, byli częścią jakby jednej 90 godzinnej opowieści o wiedźminie, która jak żadna gra była częścią życia (przez jakiś czas), ta gra to jest coś więcej niż zwykła gra komputerowa. Ona ma za zadanie nie tylko doświadczyć rozrywki graczowi, ale zabrać go w niesamowitą, pełną zwrotów akcji opowieść, której nie może doświadczyć w kinie, czy nawet czytając książkę.

Dla mnie ta gra jest wyjątkowa nie tylko pod tym względem, ale też dlatego że jest to produkt polski, na podstawie równie niesamowitych opowieści książkowych Andrzeja Sapkowskiego, który wykreował postać niby zwykłego, banalnego, fantastycznego wojownika, ale ta właśnie postać jest znana na całym świecie i przez miliony osób była częścią nich samych.

Muszę przyznać że na początku gra jest trochę nudna i faktycznie system walki jest do dupy, ale już w następnym rozdziale jest coraz lepsza, aż w finałowych częściach gry jest tak fantastyczna że wszystkie amerykańskie gówna mogą się schować, i grafika tutaj nie ma zbytnio znaczenia, tutaj liczy się fabuła, akcja i opowieść.

Chciałbym aby tą grę oceniali ci którzy faktycznie ją przeszli.

darthms315

Grę przeszłam ok. 4 razy, a i tak nie wystawiłabym jej takiej wysokiej noty :). Była dobra, b. dobra, ale nie genialna.

ocenił(a) grę na 7
darthms315

"90-godzinnej"??? Nie wiem, ile razy musiałbyś tą grę przechodzić, żeby trwała tyle czasu xD

A Twojego zachwytu nad tą grą też nie podzielam.

ocenił(a) grę na 10
Dassanar

90 godzin to minimum na zrobienie wszystkich misji pobocznych.

ocenił(a) grę na 7
Cililing

Tak? Nigdy bym nie przypuszczał... w porządku, zwracam więc honor, skoro tak do tej statystyki. Co nie zmienia faktu, że moje zdanie o tej grze pozostaje niezmienione.

ocenił(a) grę na 10
Cililing

Ja mam nabite jakoś 50 godzin i myślę, że zrobiłam spokojnie 80% jak nie więcej.
Niesamowita gra... Szkoda, że dwójka jest za mocna na mojego kompa :(

ocenił(a) grę na 10
quiditty

Znaczy grę skończyłam, mówię o misjach pobocznych :)

ocenił(a) grę na 10
hellodear

Grafika należy do najlepszych, ale z okresu, kiedy gra została wyprodukowana. Minęło już ponad 4 lata i teraz są gry z dużo lepszą grafiką. Ja daję 10 punktów. Za rewelacyjne dialogi, przy których czasami płakałem ze śmiechu, a co za tym idzie gra miała ten sam klimat co książki o Wiedźminie. Dlatego dla mnie jest rewelacyjna.

ocenił(a) grę na 9
hellodear

i mówi to osoba która oceniła wiedzmina 2 na 10/10 przecierz jedynka jest o wiele lepsza jak grałeś w obie powinnieneś wiedzieć

hellodear

Słyszałem, że głupi mają prawo żyć jak wszyscy inni, ale na miłość boską, prosiłbym Was o powstrzymanie się z udzielaniem głosu.

ocenił(a) grę na 7
Endymion

Ale.. czy to nie lekka przesada, żeby nazywać kogoś głupim, bo ma inne zdanie?... :)

ocenił(a) grę na 10
Dassanar

"Przecież grafika do najlepszych nie należy" - to zdanie pięknie pokazuje, że jest to osoba głupia. Grafika w roku 2007 NALEŻAŁA do najlepszych, i nie jest to subiektywna opinia. Nie ma to jak po 4 latach po premierze napisać, że na chwilę obecną grafika już najlepsza nie jest. Tak, to jest głupota. Równie dobrze mogę powiedzieć, że F.E.A.R. czy Far Cry wcale nie ma świetnego AI, bo przecież są teraz gry, w których algorytmy sztucznej inteligencji są bardziej rozwinięte. Ale to głupota - gra ma swoje lata, i patrzmy na jakość takich aspektów jak grafika biorąc pod uwagę czas powstania gry.

ocenił(a) grę na 7
Cililing

"(...)to zdanie pięknie pokazuje, że jest to osoba głupia"

Dlaczego głupia? Pokazał w ten sposób swoją ignorancję w tej kwestii, ale to wcale nie musi świadczyć o tym, że jest głupi. Zrozum, ja po prostu jestem wrogiem określania czyjejś inteligencji po jednym poście, i to w tym przypadku, czyli na forum gry komputerowej.

ocenił(a) grę na 10
hellodear

A mnie zastanawia jedno. Po co filmweb wziął się za ocenianie gier... jest masa innych stron z tylko grami....

ocenił(a) grę na 10
Daidos

Chrzanisz głupoty , wolę wejść na filmweba gdzie mam wszystko niż latać z jednej strony na drugą ;).

ocenił(a) grę na 10
GTRcreative

Ja wole mieć porządna stronę do filmów i porządną stronę do gier, gdzie mam recenzje i takie tam. Wiadomości ze świata gie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones