Wiedźmin (2007) Gra wideo

Cierpiący na amnezję wiedźmin Geralt jest świadkiem ograbienia twierdzy Kaer Morhen przez tajemniczą organizację zwaną Salamandrą. Rusza do Wyzimy, by odnaleźć skradzione dobra i poznać prawdę o swojej przeszłości.

zdjęcia

(50)

obsada

(114)
 
Jacek Rozenek Jacek Rozenekjako: Jacek Rozenek Geralt z Rivii (głos)
Agnieszka Kunikowska Agnieszka Kunikowskajako: Agnieszka Kunikowska Triss Merigold (głos)
$related.related Beniamin Lewandowskijako: Beniamin Lewandowski Alvin (głos)
Miłogost Reczek Miłogost Reczekjako: Miłogost Reczek Talar / Vesemir / Krasnoludzki kowal / Właściciel karczmy "Nowy Narakort" / Zamożny kupiec / Rzeźnik / Goście weselni (różne głosy)
Andrzej Blumenfeld Andrzej Blumenfeldjako: Andrzej Blumenfeld Jakub de Aldersberg (głos)
$related.related Janusz Wituchjako: Janusz Wituch Lambert / Wojownik Salamander (głos)
Piotr Warszawski Piotr Warszawskijako: Piotr Warszawski Eskel / Coleman / Hugon Berronta / Elfi skazaniec / Redański żołnierz / Dowódca Scoia'tael / Bandyta (głos)
Błażej Wójcik Błażej Wójcikjako: Błażej Wójcik Berengar / Konrad / Uchodźca / Młody obywatel / Młody bogacz (głos)
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w grze

Jacek Rozenek
rola: Geralt z Rivii (głos)
9,8 754 oceny
Jacek Kopczyński
rola: Jaskier (głos)
9,5 289 ocen
Miłogost Reczek
rola: Talar / Vesemir / Krasnoludzki kowal / Właściciel karczmy "Nowy Narakort" / Zamożny kupiec / Rzeźnik / Goście weselni (różne głosy)
9,4 254 oceny
Paweł Szczesny
rola: Zoltan Chivay / Velerad / Gruby Fred / Pięściarze / Wieśniak / Wiejska milicja / Paser / Skrzypek / Gruby rybak (różne głosy)
9,3 189 ocen
Jarosław Boberek
rola: Magister / Kapłan Vodyanoi / Alchemik / Pijak / Stary wieśniak (głos)
9,2 221 ocen
Jacek Mikołajczak
rola: Azar Javed / Drwal / Piekarz / Najemnicy / Zapalacz pochodni / Wieśniak (różne głosy)
9,1 199 ocen
Agnieszka Kunikowska
rola: Triss Merigold (głos)
9,1 323 oceny

Wielowątkowa, intrygująca fabuła gry oparta na bestsellerowej powieści Sapkowskiego. Widowiskowy, tętniący życiem świat, oparty o silnik mistrzów gatunku cRPG - BioWare - gwarantuje rozgrywkę na najwyższym poziomie. Realistyczny, wzorowany na średniowiecznych traktatach system walki, zrealizowano z rozmachem dzięki technologii motion capture. Rzuć wyzwanie przeznaczeniu i odkryj świat, w którym nie istnieje prosty podział na dobro i zło, a ludzie często okazują się gorsi niż potwory. Stań się częścią legendy, która nie ma zakończenia...

wiadomości

 • Andrzej Sapkowski ma w Polsce status pisarza kultowego, a jego książki Sapkowskiemu po nocach. Nic więc dziwnego, że kiedy w eter poszła wiadomość, o realizacji gry komputerowej opartej na twórczości łódzkiego pisarza, wielu graczy wstrzymało oddech, obawiając się kolejnej wpadki. Na szczęście tym razem miało być zupełnie inaczej. czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 55%

pozostałe informacje o grze
Wiedźmin

muzyka:
na podstawie:
(więcej...)
 
oceń twórców
studio:
 • Atari (
  • wydawca
  )
 • CD Projekt RED (
  • deweloper
  )
kraj:
Polska
inne tytuły:
(więcej...)
 • Pierwszy projekt gry o Wiedźminie pojawił się w połowie lat 90., a za jego deweloping odpowiadało kierowane przez Adriana Chmielarza studio Metropolis Software. Tytuł miał ukazać się w 1997 roku i być przygodową grą akcji inspirowaną mechaniką pierwszego "Resident Evil" (trójwymiarowe postacie i statyczne dwuwymiarowe tła). Projekt w takiej formie upadł, gdyż studio obawiało się niskiej sprzedaży niepewnej marki i wolało skupić się na pewniejszych produkcjach, jakim były turowy RPG "Gorky 17" oraz RTS "Reflux". Dopiero na początku XXI wieku prawa do ekranizacji "Wiedźmina" nabył CD-Projekt.
 • W grze występują rozbieżności chronologiczne. Akcja dzieje się w roku 1270 - 5 lat po zakończeniu Wojen Północnych, toczonych między Cesarstwem Nilfgaardu a Królestwami Północy. W rzeczywistości książkowej jednak, wojny te toczyły się w 1268 roku. Zatem fabuła gry powinna być datowana na 1273 rok.
 • W świecie wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego, kikimory były potworami żyjącymi na terenach podmokłych (bagna, moczary). W grze możemy je również spotkać w skalnych jaskiniach, a nawet w środku zaludnionego miasta.
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię