PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608108}
8,6 39 254
oceny
8,6 10 1 39254
Wiedźmin
powrót do forum gry Wiedźmin

Gdyby...

ocenił(a) grę na 10

...ktoś wpadł na pomysł, by nakręcić film na podstawie gier Wiedźmin, to według mnie obsada do filmu powinna wyglądać tak:

Geralt - Richard Armitage
Jaskier - Johnny Depp
Magister - Gary Oldman
Talar - Geoffrey Rush
Azar Javed - Mannu Bennet
Wielebny - Christopher Lee
Triss - Scarlett Johansson
Zoltan - Jhon Rhys - Davies
Vernon Roche - James Purefoy lub Hugh Jackman
Yeavinn - Orlando Bloom
Berengar - Gerard Butler
Shilard Fitz-Oesterlen - Anthony Hopkins
Vincent Meiss - Jack Nicholson
Sheala de Tancarville - Lena Headey

Pamiętajcie, że chodzi o grę, a nie książke.



ocenił(a) grę na 10
GauronSauron

A kto wg Ciebie pasowałby na Iorwetha?

ocenił(a) grę na 10
Skandal

Cholernie trudny wybór... Nie mam pojęcie. Po prostu nic mi nie przychodzi do głowy.
A kto wg Ciebie pasowałby na wyżej wymienionego elfa?

ocenił(a) grę na 10
GauronSauron

Na pewno ktoś urokliwego o chłodnym spojrzeniu...

Skandal

Jak dla mnie tylko Tom Hiddleston. Iorweth przypomina mi Lokiego z wyglądu :)

Skandal

Do tej roli tylko Tommy Flanagan.

ocenił(a) grę na 9
GauronSauron

Myślę ,że jeśli 3 odniesie sukces to jest to całkiem możliwe.

ocenił(a) grę na 10
mich145

Też tak myślę, tym bardziej, że świat Wiedźmina jest jednym z najlepszych światów fantasy. Sporo świetnych gier nie jest jeszcze zekranizowanych, np. Gothic. Toż to klasyka gier fantasy i RPG.

ocenił(a) grę na 10
GauronSauron

Jest lepszy, bo pomimo czarów, smoków, elfów oraz krasnoludów bardzo przypomina ten, w którym żyjemy. Czego tam nie ma: brud, zabobon, głupota, okrucieństwo, wyzysk, polityka, intrygi oraz wszechobecny rasizm...

Lubię Tolkiena, ale jego świat mimo piękna jest zbyt naiwny, a drużyna długo nie przetrwałaby w Wiedźminlandzie...

ocenił(a) grę na 10
Skandal

Po prostu Tolkien swoje dzieła traktował bardziej jako... własną mitologię. Coś jak połączenie mitologii nordcykiej , celtyckiej i greckiej, a co za tym idzie - świat w jego dziełach jest bardzo wyidealizowany. Tolkien po prostu chciał się oderwać od rzeczywistego świata, bo żył w ciężkich czasach - czasach I i II wojny światowej, kiedy świat pokazał się od złej strony. Sam Tolkien walczył podczas I wojny, więc doskonale odczuł grozę tamtych czasów. A Sapkowski natomiast genialnie oddał średniowieczny klimat i mistrzowsko połączył go z tematyką fantasy.

ocenił(a) grę na 9
GauronSauron

Dlatego że Gothic w ameryce jest mało znany i mało lubiany, tylko w europie jest hitem i klasykiem gatunku.

użytkownik usunięty
GauronSauron

Mnie to od dłuższego czasu dziwi że nie nakręcili jeszcze porządnej ekranizacji Wiedźmina i Gothica. Co do roli Jaskra to idealnie dałeś Deppa, nikt inny by się lepiej nie nadawał.

ocenił(a) grę na 10

Dokładnie: ma czterdzieści lat, wygląda na trzydzieści, lubi myśleć, że ma dwadzieścia, a zachowuje się jakby miał niecałe dziesięć, ja jednak postawiłbym na jakiś mniej znanych lub mało urokliwych aktorów...

ocenił(a) grę na 10
Skandal

Leżę ze śmiechu po tym komentarzu :) Mistrzowsko go określiłeś :) jedynie co bym zmienił to że ma 50-tkę :)

ocenił(a) grę na 10
docent88

To nie ja tylko Sigismund Dijkstra w książce " Krew elfów"...

ocenił(a) grę na 9

W Polsce nie nakręcili no bo nam takie filmy *kaszle* czyli "dobre" *kaszle* nie wychodzą.
W Ameryce wiedźmin jest traktowany jako ciekawostka i przeciętniak który nie zapada w pamięć. Po za granicami polski ten tytuł nie przebije Dark Souls, Skyrima, Dragon Age itp.

Gothic z drugiej strony jest hitem tylko w europie więc, już prędzej, ten tytuł doczeka się filmu od któregoś z naszych sąsiadów. W ameryce nie jest on za bardzo znany, ani lubiany.

użytkownik usunięty
jangru1804

Hitman jest z Europy, a doczekał się ekranizacji zrobionej przez amerykanów, za niedługo będzie kolejna, więc nie masz racji w tym co piszesz. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo że Wiedźmin będzie przez nich nakręcony, w ogóle skąd Ty bierzesz takie informacje że w USA to przeciętniak, który nie zapada w pamięć? Takiego Skyrima nie zekranizują nigdy bo jest po prostu nudny, a Wiedźmin ma już wykreowany swój świat co wciąga każdego i dlatego można się spodziewać filmu, tym bardziej jeśli trójka okaże się hitem.

ocenił(a) grę na 9

Wiem, bo przeważnie kręcę się po amerykańskich stronach internetowych i kanałach you tubeowych.

Zawsze kiedy wymieniają najlepsze gry RPG to Wiedźmina nawet nie wspominają lub mówią że był ok. Chyba że gadają o scenach seksu w grach. Oceniają go na 7-8/10 (a taki Skyrim miał 9-10/10 wśród graczy i recenzentów). Po za tym "The Elder Scrolls" ma rozbudowany świat a Skyrim jest tylko jego częścią, Skyrim jest (poprawcie mnie jeżeli się mylę) chyba 7 czy 9 częścią serii.

Mi nie chodzi o to że gry z europy nie robią furory w ameryce (patrz. Assassin's Creed), tylko że niektóre tytuły które u nas są super hitami niekoniecznie są w ameryce. Hitman jest megahitem i dlatego doczekał się swojego filmu... który był średni.

jangru1804

jeśli chodzi o wersje na PC to skyrim jest 5 w kolejności.

Olbrychski w roli Wiedźmina pasuje jak ulał.

Może uda Ci się dostać choć mały epizod nałożnicy, jeśli się zgłosisz :)

ocenił(a) grę na 8
marcin261287

Jeżeli chcesz Olbrychskiego wstawić to już bardziej jako Vesemira ;d

RomanGun

Daniel machnie szabelką i powie, że albo główna rola, albo nic!

użytkownik usunięty
jangru1804

Nie powiedziałabym, wygrał targi E3 z tego co pamiętam i jest jedną z najbardziej wyczekiwanych gier. Należy nadmienić, że nie tylko w Polsce. Ma szansę na najlepszego RPG'a 2015 roku. Gry mogą stać się tym dla Polski czym kiedyś była nasza wspaniała reprezentacja piłki nożnej-znakiem rozpoznawalnym, i mam szczerą nadzieję że tak będzie.

ocenił(a) grę na 9
GauronSauron

dużo osób widziałoby Hollowaya w roli Geralta, z dobrą charakteryzacją by się nadawał.

http://pic.fullrest.ru/upl/2HxOVwSM.png

ocenił(a) grę na 9
Rockman92

Może by i wyglądał dobrze, ale to jest bardzo słaby aktor. Natomiast w 100% zgadzam się z Hiddlestonem do roli Iorwetha.

ocenił(a) grę na 9
GauronSauron

A ja nie potrafię sobie wyobrazić Geralta bez głosu Jacka Rozenka :(

ocenił(a) grę na 10
AlexGolian

Zawsze można zrobić dubbing :)

ocenił(a) grę na 9
GauronSauron

Coś czuje, że nie byłby to najlepszy pomysł ;p dubbingi filmów aktorskich zwykle wychodzą tylko w komediach, tu pewnie brzmiałoby to śmiesznie. Jak Wiedźmin to tylko polski! :)

użytkownik usunięty
GauronSauron

Gerard Butler jak dla mnie mógłby grać samego Geralta z Rivii. Co do roli Magistra nadawałby się też Steve Buscemi. Javeda świetnie by zagrał Jason Mamoa. Iorweth, no nie wiem może Christian Bale. W roli gliny we "Wrogach Publicznych" całkiem dobrze się sprawdzi. Yennefer, wiem że z gry, ale już w lutym będzie nowy Wiedźmin z Yenną, więc tu nominuję Natalie Portman. Oczywiście zawsze może jej nie być do twarzy w kruczych włosach. Anne Hathaway zagrałaby Triss. Anne jest młoda, ale także należy sprawdzić jak wygląda w rudych lokach. Zoltan Chivay, no któryś z krasnoludów z Hobbita.

ocenił(a) grę na 10
GauronSauron

Taaaa i to wszystko w PG -13 i z klimatem rodem z USA ?? Dziękuje postoję

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones