PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608108}
8,6 39 254
oceny
8,6 10 1 39254
Wiedźmin
powrót do forum gry Wiedźmin

Prawdopodobnie podobny temat już się pojawił, ale nie bardzo chce mi się przeglądać wszystkich komentarzy.

Chciałam zabrać się za gry i tutaj pojawia się pytanie - czy muszę znać treść książek? Za sobą mam póki co jedynie Krew elfów i jak najbardziej będę kontynuować czytanie sagi, tyle że mam w międzyczasie jeszcze inne plany książkowe. Czy wydarzenia z gier są luźno oparte na treści książek, czy lepiej jednak zagrać dopiero po nadrobieniu pozostałych tomów?

ocenił(a) grę na 10
Darth_Paula

Nie musisz znać książek. ja je dopiero przeczytałem przed wiedźminem 2. niewiele się gra ma do książek, postacie spotykane grze tak przypomną niektóre zdarzenia. ale będąc szczerym, dzięki przeczytaniu książek fabuła gry jest przyjemniejsza, ale sam Sapkowski nie uznaje uniwersum gry za kanoniczne, czyli powiązane z książkami, więc Sapkowski gdyby chciał mógł by napisać książki o powrocie Geralta zupełnie innym nisz w grze. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones