PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608108}
8,6 39 254
oceny
8,6 10 1 39254
Wiedźmin
powrót do forum gry Wiedźmin

plusy i minusy

ocenił(a) grę na 8

minusy:
- mocno uproszczony system walki
- monotonne zadania poboczne, zazwyczaj trzeba kogoś ubić albo coś znaleźć
- ludzie w miastach wygladają tak samo (ponoć wina silnika gry)
- brak konia, lub innego środka transportu, który przyspieszałby poruszanie się po największych lokacjach

plusy:
- grafika, muzyka, i ogólnie genialny wygląd lokacji
- świetna fabuła
- teksty i humor w grze powalają
- dopracowany wygląd Geralta i innych postaci
- fajnie wykonane potworki
- wygląd czarów
- bardzo dobry dubbing, dopiero teraz dowiedziałem się, że Geraltowi głos podkładał Jacek Rozenek, a nie Żebrowski :)

9/10 Gra godna polecenia, ma o wiele więcej klimatu z książkowego wiedźmina niż film i serial. Polacy pokazali, że potrafią robić pożądne gry, już nie mogę się doczekać drugiej części. Już same zapowiedzi wyglądają genialnie.

zonk_2

Minus: Praktycznie brak możliwości handlu orężem. To w końcu gra, a nie świat rzeczywisty, mam ochotę nosić drabinę w kieszeni to noszę.
Dochodzi też do absurdów, że otrzymujesz lepszy miecz i poprzedni musisz zostawić gdyż jak pójdziesz sprzedać stary to po powrocie nowego już nie znajdziesz. Przez całą grę wkurzało mnie, że przeciwnicy pozostawiają po sobie tyle łupów, a ja mogę co najwyżej sobie popatrzeć na trofea.

Przez długi czas ciężko uzbierać oreny, a jak już kieszeń zaczyna się napełniać to oreny przestają mieć w grze większe znaczenie.

Brak różnicy w grze w kości między amatorami, a zawodowcami. Jedyna różnica to stawki początkowe i przebitki w trakcie.

Schrzaniony pojedynek z Golemem - pomimo stania poza trójkątem piorun i tak trafia Wieśka.

Zwalony quest z Celiną.

Brak punktu depozytu w Starej Wyzimie, oraz w Epilogu (Jaskra na samym początku obydwu aktów nie liczę).
Nie byłem w stanie wykonać zadania dla Druidów (rękawiczki, róże i szal). Wszystkie te przedmioty miałem w depozycie.
Teoretycznie można było się w te rzeczy zaopatrzeć u Szabrownika, ale ten po ukończonym queście odparcia ataku Zakonu zniknął bezpowrotnie.

ocenił(a) grę na 10
zygdresze

Nie żeby coś, ale jak sobie wyobrażasz tę różnicę miedzy amatorami i zawodowcami w kościach? Co jak co, ale to nie jest normalny poker, tu widzisz co ma przeciwnik i gra zależy tylko i wyłącznie od szczęśćia ;) Z mojej strony jedyny minus to system walki, nie przeszkadza mi taki sam wygląd mieszkańców miast, a zadania poboczne oprócz zleceń jakies mocno monotonne nie były. Odnośnie depozytu to jak grę przechodziłem kilka razy, tak nie pamiętam żebym choć raz z niego skorzystał. Mimo jakichs tam paru drobnych błędów gra jest świetna - klimat, fabuła i jeszcze raz klimat ;)

aeswing1

Nie wiem jak mam sobie wyobrażać. Poszedłem do sklepu, kupiłem grę i komentuję to co otrzymałem. Na chwilę obecną nie podoba mi się takie rozwiązanie z kośćmi. Bo z tego rozwiązania to wynika tylko taka różnica między amatorami a zawodowcami, że ci pierwsi nie śmierdzą groszem. Innej po prostu nie ma. Nie można było tak od razu? "Nie masz kapuchy, to ze mną nie zagrasz"...

Odnośnie depozytu, zbierałem wszystko co znalazłem, na zasadzie - kiedyś się przyda. Potrzebowałem rękawiczek dla druida podczas buntu w Wyzimie i klapa. Miałem je w depozycie. Szabrownik miał je na stanie, ale jak skończył się bunt to ten zniknął. Czyli zanim się dowiedziałem, że druidzi będą się chcieli ubierać w rękawiczki to już nie było opcji aby się w taki luksus zaopatrzyć.

Gra faktycznie jest b. dobra.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones