My Summer of Love

plakat - Lato miłości (2004)

opisy filmu

(5)
 • Historia przyjaźni trojga młodych ludzi rozgrywająca się w niewielkiej miejscowości na wybrzeżu Wielkiej Brytanii. W bardzo subtelny i delikatny sposób reżyser maluje relacje między dojrzewającymi nastolatkami (Mona, Tomsin i Phil).

  [Opis dystrybutora]

 • Mona to młoda wiejska dziewczyna bez większych perspektyw życiowych. Phil to brat Mony, który odnalazł nową drogę życia w Chrystusie. Tamsin to dziewczyna z bogatego domu, która spędza wakacje w domu na wsi. Pewnego letniego dnia Mona spotyka Tamsin i tak zaczyna się ich wspólna historia - historia o dorastaniu i uczuciach. Całość rozgrywa się w małej miejscowości gdzieś w Wielkiej Brytanii.

 • "Lato miłości" to film zrealizowany na podstawie powieści Helen Cross. Mona (Nathalie Press) to biedna dziewczyna, której nie są obce papierosy, alkohol, czy drobne kradzieże. Jej zupełnym przeciwieństwem jest Tamsin (Emily Blunt), która spędza z nią wakacje w tej samej wsi. Film skupia się na uczuciu, które z biegiem czasu rozwija się pomiędzy dojrzewającymi nastolatkami.

 • Mona (Natalie Press) została właśnie posiadaczką fantastycznego skutera, który kosztował ją zaledwie 10 funtów. Wprawdzie skuter nie ma silnika, ale i tak był przecież tani jak barszcz. Mona mieszka ze swym bratem, Philem.

  Phil (Paddy Considine) był kiedyś właścicielem pubu i pijakiem. Kiedy jednak odnalazł Boga, wylał cały alkohol. Nawrócony, nawraca wszystkich wokół.

  Tamsin (Emily Blunt) jest bogatą, rozpieszczoną dziewczyną, która stara się prowadzić życie uwodzicielskiej dekadentki.

  Mona i Tamsin spotykają się na wrzosowiskach nieopodal cichej wioski w Yorkshire. Nawiązuje się między nimi coś niezwykłego. Tamsin to marzycielka ze skłonnością do dramatyzowania, Mona jest arogancka i dowcipna. Tamsin jest zauroczona Moną, a Monie bardzo się to podoba. Obie pragną zmienić swoje życie, a Phil pragnie je na siłę zbawić, podobnie zresztą jak wszystkich innych. Mona chciałaby, żeby wrócił jej dawny Phil – daleki od ideału, ale taki, jakiego kochała, Tamsin zaś próbuje go złamać. Losy tej trójki coraz mocniej się splatają. Atmosfera wibruje silnymi emocjami i delikatnym, zmysłowym erotyzmem…

 • Poetycka opowieść o wzajemnej miłości i fascynacji, ubarwiona doskonałą muzyką i wyśmienitym aktorstwem. Fabuła snuta jest na tle świetnie sfilmowanych, delikatnych krajobrazów natury, które tajemniczo współgrają z silnymi emocjami łączącymi główne bohaterki. Niezwykle psychologiczne przedstawienie historii; więzi pomiędzy dwiema, (trzema?) Zupełnie odmiennymi osobowościami oraz o rozwijającym się pomiędzy nimi skomplikowanym, pełnym niejasności uczuciu czyni z filmu Pawlikowskiego obraz na długo zapadający w pamięć.