Mechanik (2004)

El Maquinista

plakat - Mechanik (2004)

opisy filmu

(6)
  • Trevor Reznik (Christian Bale), prosty mechanik, cierpi na chroniczną bezsenność. Od roku nie przespał ani minuty. Totalne zmęczenie doprowadziło do wstrząsającego pogorszenia się jego stanu zdrowia, nie tylko fizycznego... Trevor czuje się coraz bardziej osaczony przez serię niewyjaśnionych i tragicznych wydarzeń. Wydaje się, że mają one coś wspólnego z nowym pracownikiem fabryki, groźnie wyglądającym Ivanem (John Sharian). Trevor popada w obsesję, w każdej chwili oczekuje czegoś złego. A może tajemniczy prześladowca nie jest tylko wytworem jego wyobraźni?

  • Trevor Reznik (Christian Bale), prosty mechanik, od roku nie przespał ani minuty. Totalne zmęczenie doprowadziło do wstrząsającego pogorszenia się jego stanu zdrowia. Popada w obsesję, oczekując w napięciu czegoś złego. 

  • Trevor Reznik to zwykły, szary człowiek, pracujący jako mechanik w fabryce. Jednak cierpi on na chroniczną bezsenność - i tak naprawdę nie zmrużył oka od roku! Ekstremalne wyczerpanie doprowadziło do wstrząsającego pogorszenia się jego stanu fizycznego - nie tylko fizycznego jednak... Całkowicie nieświadomy dramatycznych wydarzeń z przeszłości, Trevor czuje się coraz bardziej osaczany przez serię niewyjaśnionych i tragicznych wydarzeń. Reznik uświadamia sobie pomału, że wydarzenia te łączy postać nowego, tajemniczego pracownika fabryki - wszystko wskazuje jednak na to, że ów pracownik... nie istnieje! Sytuacja zaczyna przerażać Reznika, zaczyna podejrzewać też, że ktoś uknuł przeciwko niemu perfidny spisek. Za wszelką cenę musi więc wyjaśnić, kim jest tajemniczy mężczyzna i dlaczego go prześladuje.

  • Trevor Reznik nie wygląda zbyt dobrze. Widać, że jest w kiepskim stanie psychicznym. To prawda. Od roku nie śpi, mało je, jest przeraźliwie chudy i nie ma przyjaciół, jeżeli nie licząc prostytutki Stevie. Pracuje jako mechanik, a po długiej pracy często wpada do kawiarni na lotnisku, by odwiedzić miłą kelnerkę Marie. W Trevorze budzi się niepokój. W jego miejscu pracy zatrudnia się niejaki Ivan. Przez zainteresowanie tą barwną osobą, dopuszcza się wypadku w pracy, przez co jego kolega, Miller, traci rękę. Reznik ma coraz więcej powodów do przejęcia. Nagle jego życie zaczyna się rozwalać, a sam nie wie, co z nim nie tak...

  • Głównym bohaterem filmu jest Trevor Reznik, który od ponad roku nie zmrużył oka, a ponadto jest ekstremalnie wychudzony - rolę tę zagrał Christian Bale. Pracuje w fabryce jako mechanik, lecz szybko okazuje się, że skutki bezsenności i wycieńczenia będą tragiczne nie tylko dla niego samego. Trevor widzi ludzi, których nie ma. Ma obsesję na punkcie własnej osoby, wszędzie wyczuwa spisek i zagrożenie swojego życia. Nie dopuszcza do siebie myśli, że powodem jego problemów jest wstrząsające wydarzenie z przeszłości.

  • Bezsenność może prowadzić do poważnych zaburzeń, szczególnie, jeśli nie śpi się od roku tak, jak Trevor Reznik (Christian Bale)... Bohater jest wrakiem człowieka - przeraźliwie chudy nic nie je, jedynie pije kawę i pali papierosy. Pewnego dnia roztargniony doprowadza do wypadku w swoim zakładzie, w wyniku którego kolega traci lewą rękę. To dopiero początek tragicznych wydarzeń z udziałem Reznika... Co doprowadza go do szału, nie pozwala zasnąć i zamienia jego życie w koszmar? Czy bohater odnajdzie przyczynę swoich zaburzeń?