Film

The World's Fastest Indian

2005 2 godz. 7 min.
7,8 41 533
oceny społeczności
7,8 10 1 41533
22 905
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":2}
Nowozelandczyk, Burt Munro, marzy o tym, by swoim motocyklem wystartować w wyścigu na słonych torach Bonneville. Za ostatnie pieniądze udaje się do USA i zamierza pobić rekord prędkości.
Prawdziwa historia
Zwiastun nr 3
Prawdziwa historia
Zwiastun nr 2
Prawdziwa historia
Zwiastun nr 1
Prawdziwa historia - Zwiastun Nr 3 Prawdziwa historia - Zwiastun Nr 3

Opowieść o życiu nowozelandzkiego konstruktora Burta Munro (Hopkins), budowniczego motocykla Indian na którym w latach 70-tych podczas wyścigów Bonneville Salt Flats, rozgrywanych w stanie Utah w USA udało się pobić ówczesny rekord prędkości.

boxoffice
$5 128 124 w USA
$13 169 566 poza USA
budżet
$25 000 000
dystrybucja
studio
3 Dogs and a Pony (przedstawia) (współudział) / New Zealand Film Commission (przedstawia) / New Zealand Film Production Fund (przedstawia) / Więcej...
inne tytuły
Mit Herz und Hand Austria Szwajcaria Niemcy
Burt Munro Szwajcaria Francja
Burt Munro - L'homme le plus vite au monde Kanada
Burt Munro, The World's fastest Indian Luksemburg
Więcej...
Tim Shadbolt, który w filmie gra Franka w rzeczywistości jest burmistrzem miasteczka Invercargill, skąd pochodzi Burt Munro.
W scenie, kiedy Burt zabiera z kurnika jajka, widać że początkowo są one białe, jednak w następnym ujęciu są już brązowe.
W scenie, kiedy Burt wsiada do taksówki, w jednym z jej okien można przez chwilę zauważyć ubranego w niebieski płaszcz członka ekipy filmowej.
Dawno nie widziałem filmu, który tak dogłębnie by mnie poruszył. Dzieło, którego motywem przewodnim staje się walka o własne nigdy niezrealizowane marzenia, jest jednym z ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 94%
Historyjka na dobranoc
_Garret_Reza_ ocenił(a) film  na 
Dziadek Burt Monro (Sir Anthony Hopkins) zamieszkujący najdalej wysunięty na południe kraniec świata, ma jedno marzenie: pobić rekord prędkości. Od lat majstruje nad ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 22%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • prawdziwa poniekąd

  yonten ocenił(a) film na

  od prawdziwej historii wolę prostą historię davida lyncha. jest bardziej przekonująca;-) tutaj wszystko zostało potraktowane raczej zdawkowo, sam bohater wydaje się mieć słaby kontakt z otoczeniem i wszystkich traktować z lekkim dystansem, jednak o dziwo oni odpowiadają przeważnie otwartym ... więcej

 • W życiu liczy się PASJA!

  bandolier

  Ludzie bez pasji, tylko wegetują...

 • za dużo

  pp807 ocenił(a) film na

  tych wymyślonych wątków Roger Donaldson próbował chyba ciekawiej przedstawić Burta ale moim zdaniem przesadził

 • ktokolwiek wie...

  bachoo

  Czy ktoś rozpoznaje osoby na zdjęciach: http://gfx.filmweb.pl/ph/40/79 /124079/188042.1.jpg (panna, która tańczy z hopkinsem) http://gfx.filmweb.pl/ph/40/79 /124079/188056.1.jpg (koleś po lewej z przedziałkiem i koleś po prawej w kapeluszu) Proszę o kontakt.

  2
  • Anthony Hopkins.

   Whiskerss ocenił(a) film na

   Nadzwyczajny.

   1
   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.