Diane Ladd 

Rose Diane Ladnier

7,6
3 503 oceny gry aktorskiej
Diane Ladd
Diane Ladd urodziła się 29 listopada 1932 roku w Meridian w stanie Mississippi. Grywała na scenie, zanim we wczesnych latach 60-tych trafiła do filmu.Przez ponad dziesięć lat obsadzano ją w filmach przeciętnych. Uznanie krytyki, nominację do Oscara i nagrodę Złotego Globu przyniosła jej dopiero rola upartej kelnerki Flo w dramacie "Alicja już tu nie mieszka" Martina Scorsese. Została potem jeszcze wyróżniona nominacją do Oscara za drugoplanowe role w filmach "Dzikość serca" Davida Lyncha jako Marietta Pace Fortune i "Historia Rose" Marthy Coolidge w roli matki tytułowej bohaterki. Prywatnie poświęca wiele uwagi problemom zdrowia. Jest przecież córką lekarza weterynarii, a jej prababka leczyła ludzi medykamentami stosowanymi przez Indian. Jest licencjonowanym doradcą żywieniowym i ma stopień naukowy z psychologii. Jej córka Laura Dern (jej ojciec to aktor Bruce Dern) jest cenioną aktorką.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 29 listopada 1935

miejsce urodzenia: Meridian, Missisipi, USA

wzrost: 170 cm

Złoty Glob
Zdobyła Złoty Glob, 2 inne nagrody oraz 9 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
trzyktrotnie zamężna: 1. Bruce Dern (1960 - 06.1969, rozwód), 2 córki: Diane Elizabeth (ur.27.11.1961) i Laura Elizabeth (ur. 10.02.1967); 2. William A. Shea Jr. (04.1973 - 1976, rozwód); 3. Robert Charles Hunter (od 14.02.1999)
Jest córką aktorki Mary Lanier.
Ukończyła Actors Studio w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Jej pierwsza córka (ur. w 1961) utonęła w wieku 18 miesięcy.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

a w Dzikości serca naprawdę dała czadu!

a faktycznie pasuje uroda na jej matkę- nie wiem, czy za każdym razem grała matkę, ale 6 wspólnych filmów- mocne:)

w "dzikości serca" jest wredna podła i tandetna
czyli taka jaka powinna być
w "alicja już tu nie mieszka" była przezabawna

Diane Ladd to naprawdę wspaniała aktorka. Po raz pierwszy widzialem ja w Szpitalu Kolestwo i ta rola mi się najbardziej spodobała, oglądalem także inne filmy w których zagrała i również perfekcja.