Film

Elephant

2003 1 godz. 21 min.
6,9 33 780
ocen społeczności
6,9 10 1 33780
31 459
chce zobaczyć
8,0 6
ocen krytyków
{"rate":8.0,"count":6}
Film jest fabularyzowaną wersją ostatnich godzin życia ofiar i sprawców strzelaniny z amerykańskiego liceum w Columbine.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Złota Palma Najlepszy film w roku 2003 dla Gus Van Sant Złota Palma Najlepszy reżyser w roku 2003 dla Gus Van Sant
Słoń
Zwiastun nr 1
Słoń - Zwiastun Nr 1 Słoń - Zwiastun Nr 1

Skromny, niezależny projekt Gusa Van Santa, którego akcja rozgrywa się w środowisku licealistów i nawiązuje do tragicznej strzelaniny sprzed kilku lat, która miała miejsce w amerykańskiej szkole średniej. Obraz dotyka problematyki przemocy wśród młodzieży. W rolach głównych wystąpili młodzi, nieznani aktorzy z Portland w stanie Oregon.

boxoffice
$1 266 955 w USA
$8 745 067 poza USA
budżet
$3 000 000
dystrybucja
studio
HBO Films (przedstawia) / Blue Relief Productions / Fearmakers Studios (niewymienione w czołówce) / Więcej...
inne tytuły
W pierwszej scenie, gdy John rozmawia z mordercami, zanim ci wchodzą do szkoły, głośno woła "Co robicie?". Natomiast gdy scena jest powtarzana, odbiega mówiąc o wiele ciszej.
Koszulka, którą nosi Nate, gdy zostaje postrzelony nie jest tą, którą ma na sobie podczas dyskusji GSA.
Gdy jeden ze studentów (Nate) zostaje postrzelony w klatkę piersiową (pocisk przelatuje na wylot) i upada nie widać żadnej krwi ani wlotu, gdzie pocisk przebił ciało.
Masakra w Columbine High School, gdzie w 1999 roku dwóch nastoletnich chłopaków zabiło 13 osób (12 uczniów i nauczyciela), raniąc kolejne 24, odbiła się bardzo głośnym ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 75%
Koszmar psychologów
wojtimosi ocenił(a) film  na  10 
Muszę przyznać, że osobiście preferuję filmy nieco "operowe". Obrazy te to dzieła, w których efektowne (acz nieprzeładowane efektami) zdjęcia wraz z "głośną" muzyką ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 67%
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.