postać

Honey Ryder

Honey Ryder – fikcyjna postać z powieści Iana Fleminga "Dr No" oraz jej filmowej adaptacji. Zarabia na życie przeczesywaniem karaibskich plaż i nurkowaniem w przybrzeżnych wodach w poszukiwaniu cennych muszli, które później sprzedaje w Miami. Jest odważną i niezależną kobietą, jak sama twierdzi nie potrzebuje od nikogo pomocy. Została zahartowana przez życie, które mocno ją doświadczyło. W młodym wieku straciła ojca, który został zamordowany. Kilka lat później została zgwałcona i sama dokonała zemsty na napastniku podrzucając mu jadowitą czarną wdowę.

Spotkała się z Jamesem Bondem na plaży na wyspie Crab Key i początkowo była bardzo nieufna względem nieznanego mężczyzny. Zostali zmuszeni do ucieczki przed zbirami Doktora No, a następnie schwytani. Bond uratował ją przed utonięciem, w ostatniej chwili uwalniając ją z więzów. Te wszystkie wydarzenia sprawiły, że para zbliżyła się do siebie, co finalnie skończyło się przelotnym romansem, scenerią którego była łódka dryfująca na wodach Morza Karaibskiego.

W filmie w postać Honey Ryder wcieliła się szwajcarska aktorka Ursula Andress. Zagrana przez nią scena wyjścia z wody w białym bikini, nucąc piosenkę "Underneath the Mango Tree przeszła do klasyki kina.

Więcej Mniej
twórca Ian Fleming data powstania 31 marca 1958 pochodzenie Jamajka
Doktor No
Zwiastun nr 1 3:19
Strefa 007
Strefa 007 Ania Kuczyńska i Tomasz Ossoliński o stylu 007 3:40
  • Test wiedzy

    Bond

    Bond. James Bond. Myślisz, że wiesz o nim wszystko?
  • Test wiedzy

    Dziewczyny Bonda

    Piękne, mądre i pożądane. Czy umiecie dopasować dziewczyny Bonda do filmów, w których się pojawiły?
Honey Ryder jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.