Postać

Honey Ryder

{"id":"129","linkUrl":"/character/Honey+Ryder-129","alt":"Honey Ryder","imgUrl":"https://fwcdn.pl/cpo/01/29/129/46.4.jpg"}

Honey Ryder – fikcyjna postać z powieści Iana Fleminga "Dr No" oraz jej filmowej adaptacji. Zarabia na życie przeczesywaniem karaibskich plaż i nurkowaniem w przybrzeżnych wodach w poszukiwaniu cennych muszli, które później sprzedaje w Miami. Jest odważną i niezależną kobietą, jak sama twierdzi nie potrzebuje od nikogo pomocy. Została zahartowana przez życie, które mocno ją doświadczyło. W młodym wieku straciła ojca, który został zamordowany. Kilka lat później została zgwałcona i sama dokonała zemsty na napastniku podrzucając mu jadowitą czarną wdowę.

Spotkała się z Jamesem Bondem na plaży na wyspie Crab Key i początkowo była bardzo nieufna względem nieznanego mężczyzny. Zostali zmuszeni do ucieczki przed zbirami Doktora No, a następnie schwytani. Bond uratował ją przed utonięciem, w ostatniej chwili uwalniając ją z więzów. Te wszystkie wydarzenia sprawiły, że para zbliżyła się do siebie, co finalnie skończyło się przelotnym romansem, scenerią którego była łódka dryfująca na wodach Morza Karaibskiego.

W filmie w postać Honey Ryder wcieliła się szwajcarska aktorka Ursula Andress. Zagrana przez nią scena wyjścia z wody w białym bikini, nucąc piosenkę "Underneath the Mango Tree przeszła do klasyki kina.

Więcej Mniej
twórca Ian Fleming data powstania 31 marca 1958 pochodzenie Jamajka
Doktor No
Doktor No (1962) Zwiastun nr 1 3:19
Strefa 007
Ania Kuczyńska i Tomasz Ossoliński o stylu 007 3:40
Honey Ryder jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.