Ursula Andress 

7,3
1 587 ocen gry aktorskiej
Ursula Andress
Andress urodziła się 19 marca 1936 roku w Ostermundigen (kanton Berno, Szwajcaria). Jej matka Anna była Szwajcarką, a ojciec Rolf Andress niemieckim dyplomatą, który został wydalony ze Szwajcarii z powodów politycznych, następnie zaginął podczas II wojny światowej. Aktorka ma cztery siostry i brata. Biegle włada językiem angielskim, francuskim oraz włoskim.

W 1957 Ursula Andress wyszła za mąż za aktora i reżysera Johna Dereka. Małżeństwo zakończyło się rozwodem w 1966 roku. Andress spotykała się m.in. z takimi gwiazdami Hollywood jak: Jean-Paul Belmondo, Marlon Brando, czy też James Dean. W 1980 roku ze związku z amerykańskim aktorem Harrym Hamlinem, urodził się jej syn Dimitri.

Jej kariera aktorska miała swoje wzloty i upadki. Zaczynała od niewielkich ról w filmach produkcji włoskiej. Dopiero udział w filmie o przygodach Jamesa Bonda przyniósł jej rzeszę miłośników i rozgłos na całym świecie. Jako pierwsza dziewczyna agenta 007, Ursula zagrała rolę Honey Ryder, u boku brytyjskiego aktora Sir Seana Connery'ego. Aktorka została wyróżniona za udział w filmie "Doktor No", otrzymując w 1964 roku nagrodę Złotego Globu dla najlepszej młodej aktorki.

Aktorka z wizerunkiem uwodzicielskiej Wenus pracowała nad odpowiednimi dla siebie rolami, zwłaszcza w latach 60. i 70., biorąc udział w wielu międzynarodowych produkcjach. Ze względu na rosnącą w jej karierze liczbę ról filmowych, w których występowała w skąpym stroju, była nazywana przez krytyków jako "Ursula Undressed" ("Rozebrana Urszula"). W 1965 roku ukazała się w czerwcowym numerze Playboya. Mimo negatywnej krytyki, filmy z jej udziałem miały zawsze rewelacyjną oglądalność i cieszyły się zadowoleniem wśród publiczności, w szczególności jej męskiej części.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 19 marca 1936

miejsce urodzenia: Ostermundigen, Szwajcaria

wzrost: 165 cm

Złoty Glob
Zdobyła Złoty Glob,
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż John Derek (02.02.1957 - 1966, rozwód)
Odrzuciła propozycję zagrania tytułowej roli w filmie Roberta Aldricha "Legenda Lylah Clare", którą ostatecznie zagrała Kim Novak.
Producenci filmu "Dr No" zdecydowali się na dubbing głosu aktorki, ponieważ w jej wymowie był zbyt silny cudzoziemski akcent.
Ma syna Dimitra (ur. 1980) z aktorem Harrym Hamlinem, z którym była związana w latach 1978-82.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych