postać

Jerzy Kiler

Jerzy jest warszawskim taksówkarzem, który pewnego dnia trafia na pijanego klienta, co zupełnie zmienia jego życie - zostaje wzięty za słynnego płatnego zabójcę. Postać pojawiająca się w komediach Juliusza Machulskiego "Kiler" oraz "Kiler-ów 2-óch", brawurowo odgrywana przez Cezarego Pazurę.

Jerzy Kiler jest postacią prostolinijną, a niekiedy dosyć naiwną. Większość sytuacji udaje mu się przetrwać tylko dlatego, że otacza się oddanymi, sprytniejszymi od siebie ludźmi. Jest podatny na manipulacje oraz bardzo łatwo mu zaimponować. Sam daje się wciągnąć, przez swój brak asertywności, w różne dziwaczne, złożone sytuacje, m.in, w wielką polityczno-gangsterską rozgrywkę na szczytach władzy.

Kiler stara się być bardzo plastyczny i dostosowywać do sytuacji, podejmując rzucane mu wyzwania. Nie daje po sobie poznać, że kiedykolwiek się boi, natomiast szybko reaguje w sytuacjach kryzysowych. Nie da się ukryć, że wiele zawdzięcza szczęściu. Z pomocą innych ludzi udaje mu się wywinąć z niejednej opresji.

Więcej Mniej
Twórca Juliusz Machulski data powstania 17 października 1997 pochodzenie Polska znany też jako Kiler
Jerzy Kiler jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones