John Leguizamo krytykuje twórców animacji "Super Mario Bros. Film". Chris Pratt nie nadaje się do roli?

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/John+Leguizamo+krytykuje+tw%C3%B3rc%C3%B3w+animacji+%22Super+Mario+Bros.+Film%22.+Chris+Pratt+nie+nadaje+si%C4%99+do+roli-150255
John Leguizamo krytykuje twórców animacji "Super Mario Bros. Film". Chris Pratt nie nadaje się do roli?
źródło: Getty Images
autor: Theo Wargo
John Leguizamo nie wybiera się do kina na animację "Super Mario Bros. Film". Aktor, który w pierwszej połowie lat 90. wcielił się w Luigiego w "Super Mario Bros.", powiedział, że powodem jego decyzji jest powierzenie ról białym aktorom.

John Leguizamo krytykuje casting do animacji "Super Mario Bros. Film"


John Leguizamo otwarcie krytykuje twórców animacji "Super Mario Bros. Film". Ekranowemu Luigiemu z "Super Mario Bros." nie podoba się, że postaciom użyczają głosu wyłącznie biali aktorzy.  

Nie, nie będę tego oglądał. Powinni byli uwzględnić latynoskie postacie – powiedział i, odnosząc się do swojego występu w filmie z 1993 roku, dodał: Byłem przełomem, a oni go zatrzymali. Zniszczyli inkluzję. Wykluczyli. Po prostu obsadźcie paru Latynosów! Stanowimy 20% populacji. To największa grupa wśród osób niebiałych, a jest niewystarczająco reprezentowana.

Czyim głosem przemówią bohaterowie animacji "Super Mario Bros. Film"?


Tytułowym braciom-hydraulikom głosów użyczają Chris Pratt (Mario) oraz Charlie Day (Luigi). W księżniczkę Peach wciela się Anya Taylor-Joy, zaś w złego Bowsera – Jack Black. W pozostałych rolach Keegan-Michael Key (Toad), Seth Rogen (Donkey Kong), Fred Armisen (Cranky Kong), Kevin Michael Richardson (Kamek) oraz Sebastian Maniscalco (Spike). W oficjalnym oświadczeniu czytamy, że wszyscy aktorzy zostali obsadzeni "ze względu umiejętność uchwycenia wyjątkowego ducha swoich postaci". Zobaczcie zwiastun:Film reżyserują Aaron Horvath i Michael Jelenic ("Młodzi Tytani: Akcja! Film"). Autorem scenariusza jest Matthew Fogel, który ma na koncie  takie tytuły jak "LEGO® PRZYGODA 2" oraz "Minionki: Wejście Gru".

Nie tylko Luigi z "Super Mario Bros.". Skąd jeszcze znamy Johna Leguizamo?


Rola Luigiego w "Super Mario Bros." była przełomem w karierze Johna Leguizamo. W jego filmografii znajdziemy takie filmy jak "Życie Carlita" Briana De Palmy, "Fan" Tony'ego Scotta, "Romeo i Julia" i "Moulin Rouge!" Baza Luhrmanna, "Mordercze lato" Spike'a Lee czy "Ziemia żywych trupów" George'a A. Romero. Występował też w serialach, m.in. "Ostrym dyżurze", "Bloodline" i "Jak nas widzą". Ostatnio mogliśmy go zobaczyć m.in. w "Dzikiej nocy" i "Menu".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones