postać

Pan White

Pan White - przeciwnik Jamesa Bonda. Lider tajnej organizacji Quantum i członek założonej przez Blofelda organizacji WIDMO. Postać pojawia się w serii filmów o agencie 007 oraz w grach wideo.

Pan White jest bardzo tajemniczą osobą. Prawdopodobnie naprawdę nazywa się Friedrich König, ale nie można mieć co do tego pewności. W dążeniu do celu jest bezwzględny. Każdy, kto nie wywiąże się z danego mu słowa musi zginąć. Współpracował z m.in. z Le Chiffreem i to on wymierzył mu karę za niedotrzymanie zobowiązań. Jak sam twierdzi, dla jego organizacji nie liczą się pieniądze, tylko ludzie którym można zaufać. Biorąc sobie do serca takie motto, raz ratuje Jamesa Bonda z opresji. Nie utrzymuje kontaktu z rodziną. Bliscy opuścili go z powodu charakteru, ale to właśnie oni, a szczególnie córka Madeleine są jego największą słabością.

Po raz pierwszy pojawia się w "Casino Royale" (2006). Jest tam drugoplanowym przeciwnikiem Jamesa Bonda. Powraca w "Quantum of Solace" (2008), gdzie odgrywa dużo większą rolę. Możemy go zobaczyć również w "Spectre" (2015). Wciela się w niego Jesper Christensen. W grze wideo "007: Quantum of Solace" (2008) głos postaci podkłada Enn Reitel.

Więcej Mniej
data powstania 14 listopada 2006 pochodzenie Austria
Spectre
Zwiastun nr 1 (polski) 2:32
007 Quantum of Solace
Zwiastun nr 2 (polski) 2:24
Quantum of Solace
Zwiastun nr 2 1:34
7 wspaniałych
7 wspaniałych Najlepsze sceny parkouru w filmach
 • Test wiedzy

  Bond

  Bond. James Bond. Myślisz, że wiesz o nim wszystko?
 • Test wiedzy

  Dziewczyny Bonda

  Piękne, mądre i pożądane. Czy umiecie dopasować dziewczyny Bonda do filmów, w których się pojawiły?
 • Test wiedzy

  Sceny przesłuchań

  Sprawdźcie, ile wiecie o takich filmach, jak: "Milczenie owiec", "Nagi instynkt" oraz "Podejrzani".
Pan White jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.