Daniel Craig I

Daniel Wroughton Craig

8,3
57 155 ocen gry aktorskiej
Daniel Craig I
Daniel Craig urodził się 2 marca 1968 roku w Chester (Anglia, Wielka Brytania). Jego matka pracowała jako nauczycielka plastyki, a ojciec był specjalistą zajmującym się stalą. Daniel dorastał w West Kirby w pobliżu Liverpoolu i Prescot koło Chester. Grał w rugby w Hoylake Rugby Club. 
Ze znakomitym wynikiem ukończył Calday Grange Grammar School w West Kirby (Anglia, Wielka Brytania). W wieku 16 lat przeniósł się do Londynu, by tam przyłączyć się do National Youth Theatre. Później zaś uczył się 
w londyńskiej Guildhall School of Music and Drama. Jego kariera filmowa zaczęła się w 1992 roku, ale uwagę szerszej publiczności przykuł w 1996 roku rolą w serialu "Our Friends in the North" wyprodukowanym przez stację BBC2. 
W 1998 roku wystąpił w "Szkicu do portretu Francisa Bacona" jako George Dyer, a jego rola miała ewidentnie gejowski wydźwięk. W kolejnych latach partnerował m.in. Angelinie Jolie w "Tomb raiderze" oraz Tomowi Hanksowi 
w "Drodze do zatracenia", a także Gwyneth Paltrow w "Sylvii". W 2005 roku zagrał agenta Mosadu w thrillerze politycznym Stevena Spielberga "Monachium". Szóstego kwietnia 2005 roku podpisał kontrakt na rolę w filmie o przygodach agenta 007. Decyzja ta wzbudziła wielkie kontrowersje. Powstała nawet strona jej przeciwników (już nieistniejąca) - www.craignotbond.com. Mimo tych protestów producenci serii zdecydowali i "Casino royale" nie stał się ostatnim filmem z Danielem jako Bondem.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 2 marca 1968

miejsce urodzenia: Chester, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 178 cm

Critics' Choice
Zdobył Critics' Choice, 2 inne nagrody i 23 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. Fiona Loudon (1992-1994, rozwód), córka Ella (ur. 1992); 2. Rachel Weisz (od 22.06.2011), córka (ur. 01.09.2018)
Ma starszą siostrę o imieniu Lea.
Był brany pod uwagę przy obsadzaniu roli Waltera Kovacsa / Rorschacha w filmie "Watchmen. Strażnicy". Ostatecznie angaż otrzymał Jackie Earle Haley.
W 1991 roku otrzymał dyplom Guildhall School of Music & Drama w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych