PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=445353}

[Rec]

6,5 150 007
ocen
6,5 10 1 150007
6,8 16
ocen krytyków
[Rec]
powrót do forum filmu [Rec]

Niestety, jestem bardzo zawiedziony poziomem tegoż to filmidła. W dodatku, że film bardzo
powoli się rozkręca, to jest nadto (jak na horror) przewidywalny i po prostu głupi.

kilka przykładów, które najbardziej utkwiły mi w pamięci:
-doświadczony policjant odwraca się tyłem do wyraźnie agresywnej i nie poczytalnej kobiety i
zostaje przez nią zaatakowany (ugryziony w szyję), wtedy jeszcze nie było wiadomo, że to
epidemia, ale tak czy inaczej doświadczony policjant w żadnym wypadku nie powinien
odwrócić się tyłem w takich okolicznościach. Na dodatek potem wszystkie inne zainfekowania i
ataki "z zaskoczenia" są identyczne. Zlekceważenie małej dziewczynki (wtedy już było wiadomo,
że to epidemia wścieklizny) przez doświadczonego policjanta (po raz kolejny) i znów zostaje on
zaatakowany od tyłu i zarażony. I inne identyczne przypadki, jak np podczas przeprowadzania
badania
- Kamerzysta jest niewidzialny? Oglądając film ma się wrażenie, że kamerzysta jest
niewidzialny dla agresorów, atakują oni przeważnie osoby, obok niego co pozbawia film
jakikolwiek złudzeń realności (a takie ma tegoż to film zadania, gdyż na tym polega nagrywanie
filmu "z ręki")
- końcówka filmu, kiedy nasza nieszablonowa pani dziennikarz wraz ze swoim kamerzystą
dostają się do pomieszczenia, gdzie spotykają ostatniego z przeciwników. Po pierwsze
rozumiem strach pani dziennikarz i rozumiem, że cała sytuacja wywarła na nią szok, ale
przypadkiem czy to nie jest za dużo? Osobiście mnie trochę irytowało brak opanowania
głównej bohaterki. po drugie, gdy w pokoju jest już nasz piękny zombiaczek, kamerzysta
podgląda go kamerą w trybie nocnym, dlaczego cały czas zmienia widok na panią dziennikarz?
Każdy zdrowo myślacy człowiek cały czas obserwowałby co robi jego przeciwnik i próbowałby
albo zajść go od tyłu, albo po prostu przynajmniej nie dać się samemu zaskoczyć. A co tutaj
mamy? Oczywiście to co w całym filmie, głupote. Koleś marnuje swoją przewagę i daje się
wykryć, na dodatek mając w ręce ciężki przedmiot (kamera) nic nie robi by się obronić, mimo
że jest atakowany dalej kręci i sztywno trzyma kamere.. litości.

Odradzam wszystkim, których przekonuje zbyt wysoka ocena tego badziewia

ocenił(a) film na 8
wilus0503

tak sie rozpisałeś...i na co tyle wysiłku dziecko ..skoro same głupoty wypisałeś

ocenił(a) film na 3
cookiexkannibal

Widzę, że odpowiedź uzasadniona i na poziomie. Gratuluję zatem współczynnika inteligencji i kultury osobistej.
Gorąco pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
wilus0503

po pierwsze to jest tylko film... po drugie to horror..wiec czego Ty oczukujesz.. jak wielkiej logiki ?

ocenił(a) film na 3
cookiexkannibal

Tak to jest tylko film, a my wypowiadamy się na forum filmowym, które służy do oceniania filmów. Jeżeli ty lubisz filmy, które nie mają sensu to oceniaj je po swojemu, nie ingeruje w to, ani cię z tego powodu nie obrażam tak jak ty mnie.

Tak, oczekuję że film, który ma średnią ocenę 7, będzie dobrym filmem, logicznie złożonym, z ciekawą, zaskakującą fabułą. Natomiast to co widzieliśmy jest przewidywalne, irytujące i po prostu głupie. To moja opinia na temat tego filmu.

ocenił(a) film na 8
wilus0503

po pierwsze nigdzie Cie nie obraziłem ..po drugie piszesz że odradzasz tego filmu wszystkim którzy sugeruja sie wysoką oceną czyli podeszłaś do tego dość obiektywnie a przeciez to tylko Twoja opinia niby ..

ocenił(a) film na 3
cookiexkannibal

"tak sie rozpisałeś...i na co tyle wysiłku dziecko ..skoro same głupoty wypisałeś"
To nie jest obraźliwe według ciebie?


Tak, wypowiadam swoje zdanie na temat tego filmu, odradzając go wszystkim, którzy chcą obejrzeć dobry film sugerując się wysoką oceną, gdyż w tej sytuacji zupełnie nie odzwierciedla ona poziomu tego to "horroru". To moja opinia, widzisz tutaj kogoś jeszcze?
Nie widzę sensu twoich wypowiedzi, po za tym że chcesz mnie zwyczajnie obrazić, dlatego że mam odmienne poglądy od twoich.

wilus0503

Zgadzam się, film nie dość, że przewidywalny to gra aktorów jest bardzo denerwująca.

ocenił(a) film na 9
wilus0503

mi się film osobiście podobał, ale niestety wszystkie błędy logiczne które tutaj wypisałeś to prawda, i jeszcze dodam jeden - w scenie w której matka tamtej dziewczynki zostaje pogryziona to oni ją przykuwają kajdankami do schodów, ale jak ci chorzy biegną to jakaś laska wpadła na zajebisty pomysł odpięcia kajdanek, czyli kogoś kto został przez nich pogryziony ona ją spokojnie na wolność w tym budynku wypuszcza.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
hercules38

Współczuję rodzinie.

ocenił(a) film na 8
wilus0503

czyjej

ocenił(a) film na 3
hercules38

Jeżeli nie rozumiesz to trudno.

ocenił(a) film na 8
wilus0503

a ja wspolczuje twojej tg ze nie znasz sie na horrorach albo nie umiesz oceniac obektywnie

ocenił(a) film na 3
hercules38

Twoja ocena 10 dla "Straszny film" mówi o Tobie więcej niż mógłbym napisać odnosząc się do twojej wypowiedzi.

ocenił(a) film na 8
wilus0503

osle to bylo w kategori horror komediowi a nie horror to inny gatunek wiec moglem tyle dac

ocenił(a) film na 3
hercules38

Lubisz osły, a może kozy? Najwyraźniej Twój idol Mamed za dużo Ci naopowiadał o swoich rodzinnych stronach. No nic, życzę miłego dnia.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
wilus0503

Kto powiedział, że był doświadczonym policjantem? Równie dobrze to mógł być jego pierwszy miesiąc pracy.
Może po prostu zombie atakowały ludzi, którzy byli najbliżej? Nie pamiętam, aby któryś zignorował kamerzystę. Nawet ze dwa razy go zaatakowały, ale strażak czy dziennikarka wkraczali do akcji.
Już to widzę jak leżysz w ciemnościach, całkowicie opanowany, gdy po pokoju chodzi zombie...
W tym filmie nie było nic nadzwyczajnie głupiego, całkowity standard horrorów. Polecam wyjąć kija z dupy przed oglądaniem fantastyki, lub pozostać przy filmach dokumentalnych.

ocenił(a) film na 8
LordRahl

+1
Tyle wysrywów co do logiki postępowania postaci w filmie, horrorze i do tego wymyślanie swojej (najbardziej logicznej XD) wersji wydarzeń, typowe dla wielkich znawców kina.
"Halyna no popa co oni robiom. Głupek miał pistolet to zamiast ich powyszczelać to dali się pogryźć jak jakieś debile."

ocenił(a) film na 4
wilus0503

Do tego film jest bardziej irytujący niż straszny. Cały jego efekt polega na darciu mordy i trzęsieniu kamerą. Przynajmniej można pochwalić twórców, że jump scare nie było za dużo - bo wiadomo, że twórcy tego typu filmideł kochają tę zagrywkę.

ocenił(a) film na 8
wilus0503

Ale z takim nastawieniem nie da się oglądać filmów, chyba że coś ze swojej filmoteki jak np. komunię.

ocenił(a) film na 9
wilus0503

O jak mnie bawią takie komentarze ludzi którzy nagle stają się ekspertami kryminologii, technik policyjnych i w ogóle wszystkiego XDD Jak ja nie rozumiem w ogóle jak można podchodzić do filmu w sposób zakładający że wyszukam w nim wszystko do czego się można dopieprzyć i każdy pomyśli że jestem mądry

ocenił(a) film na 3
Wicih

Jak widać dawno oglądałem tego gniota, więc dzięki za przypomnienie. Po 1. to oceniasz ten film przez pryzmat tego, że jesteś fanem tego rodzaju gatunku - kręcenie z ręki etc. i w związku z tego podchodzisz do tego zbyt emocjonalnie, bo tak właśnie odbieram Twój komentarz. Kończąc powiem, że mnie bawią właśnie takie komentarze "XDDDD", gdzie liczba literek "D" w mniemaniu autora oznacza większy pocisk. No cóż, w takim razie życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
Wicih

Nie bardzo rozumiem co ma moja ocena filmu do tego co napisałeś, i w jaki sposób XDD wpływa na to że te dwa zdania wyrażające że nie rozumiem podchodzenia do filmu na poszukiwacza błędów stają się emocjonalnym pociskiem XD. Ogólnie moja ocena tak średnio się ma do tematu. Równie dobrze ten komentarz mógłby paść pod losowym slasherem którego nie lubię i i tak bym się przy nim trzymał (zwłaszcza że w tym gatunku ludzie na każdym kroku wyszukujący jacy to bohaterowie są głupi to plaga). Nie rozumiem, i nigdy nie zrozumiem jak można podchodzić do filmu czujnie szukając absolutnie każdej niezgodności żeby się pomądrzyć. Mało tego, sam nie przepadam za seansami w towarzystwie takich osób, najgorzej jest w kinie kiedy każdy w ich mniemaniu błąd logiczny muszą wykrzyczeć całej widowni myśląc że zaraz wszyscy złożymy im się na nagrodę Nobla.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones