Dreamcatcher

2 godz. 16 min.
6,0 26 730
ocen
6,0 10 26730
8 836
chce zobaczyć
{"rate":2.5,"count":2}
{"type":"film","id":33417,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Dreamcatcher-2003-33417/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Łowca snów
 • martinez333 ocenił(a) ten film na: 9

  Film od początku wprowadzę nutkę niepokoju. Wraz z rozwojem akcji napięcie rośnie. Sceneria została trafnie wybrana przez reżysera, dodaje tajemniczości. Niejednoznaczne zakończenie, które skłania do refleksji i różnych interpretacji. Długo po wyjściu z kina jeszcze rozmyślalem o filmie. Jako wadę można zaliczyć niepełne odwzorowanie książki, choć mówiąc szczerze na filmie czułem dużo większe napięcie.

 • Krzypur ocenił(a) ten film na: 3

  martinez333 Jak zwykle - skłania do refleksji, pozostaje w pamięci, ale co i dlaczego?

 • martinez333 Dreamcatcher to przykład równi pochyłej. In dalej, tym gorzej.

  Najlepszy był początek. Motyw kumpli z dziwnymi zdolnościami, dziwny chłopak ze wspomnień, chatka w lesie. Tu dzikie zwierzęta, tu nowi ludzie - to naprawdę zaostrzało apetyt.

  Środek to takie niewiadomoco. Kosmici jak z najdurniejszego horroru - wiadomo że kosmita ma wydawać oślizłe dżwięki i mieć zęby. Apacze? Namierzanie GPS? Do kompletu brakowało mieczy świetlnych.

  Koniec to... no nie wiem... Pizza z mąki ziemniaczanej, podana z kluskami śląskimi z sushi i polana ciepłym piwem. Jakby w robala wbił flagę prezydent USA i wygłosił płomienną przemowę o jedności ludzi, to w sumie nawet by pasowało.

  Świetna scenografia, świetny motyw z "biblioteką wspomnień" i wewnętrznymi głosami. W zasadzie to ta część schizofreniczno-psychiatryczna dawała radę. Reszta to słąbowaty horrorek klasy B. A "blue team" i okoliczne akcje wywalają bezpieczniki w skali żenady.