Dreamcatcher

2 godz. 16 min.
6,0 26 732
oceny
6,0 10 26732
8 838
chce zobaczyć
{"rate":2.5,"count":2}
{"type":"film","id":33417,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Dreamcatcher-2003-33417/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Łowca snów
 • Oglądałam go kilka lat temu i powtórzyłam w tym roku - jak na temten czas świetny film. Gorąco polecam!

 • harald807 ocenił(a) ten film na: 5

  karimisia2 Bo ten film jest zbyt naciągany :) Typowy hamerykański. Nawet w usa takiego czegoś już nie oglądają tylko nas tym karmią. ;)

 • vince25xx ocenił(a) ten film na: 8

  harald807 Filmy SF z definicji są naciągane....

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 8

  karimisia2 Film dobry, efekty specjalne robili spece z ILM ale..... książka Kinga lepsza.

 • Dealric ocenił(a) ten film na: 6

  karimisia2 Choćby przez wszystkich, którzy książke przeczytali. W porównaniu z książką fabuła filmu jest płytka i głupia, wiele ważnych wątków zostało zmienionych bądź usunietych. I totalnie skopano zakończenie filmu. Także zmieniono komletnie sprawe obcych (która wygląda dużo inteligentniej w książce), i spłycono kompletnie obcego w Jonesy'm.
  Gdyby to był film nie ekranizacja ocena byłaby pewnie lepsza.

 • Dealric ocenił(a) ten film na: 6

  Dealric Tutaj kilka przykładów i duże spojlery:  a) Tak naprawde "glizdy" wychodzące z ludzi i zwierząt nie były prawdziwymi obcymi tylko implantami przez nich wszczepianymi. I wcale nie miały działać tak jak działały w filmie tylko rozwijać zdolności telepatyczne tylko, że klimat im nie służył.
  b) Prawdziwym obcym i inteligentną istotą był grzyb, który w filmie pojawił sie tylko w ich domku i w bardzo śladowych ilościach na ludziach (w książce obrastali nim jak i w zasadzie wiekszość rzeczy ciepłych lub znajdujących sie w cieple)
  c)Obcy nie mieli być agresywni np to wojsko wysadziło ich statek nie oni go zdetonowali
  d)Spłycone postaci: Underhill w filmie był w zasadzie tepym wojakiem słuchającym rozkazów. W książce toczył nieustanną wojne psychologiczną z KURTZ'em (zmienili nawet nazwisko bohatera...) i został w zasadzie zmuszony do ataku na kosmitów.
  e)Nie mam pojecia skąd poroniony pomysł robienia z Dudditsa kosmity. W oryginale kosmite w Jonesym zabili Henry i Jonesy w jaźni tego drugiego właśnie dzieki pomocy Dudidtsa (którą przypłacił życiem). A ostatnią glizde rozstrzelał Underhill później dopiero zabity przez Kurtza.
  f)Bardzo ważny wątek w filmie stanowiła telepatia, z której mógł korzystać każdy zarażony grzybem bądź przebywający w jego okolicy.

  Możnaby jeszcze długo to wyliczać.