Film

Blind Fury

1989 1 godz. 25 min.
6,8 11 532
oceny
6,8 10 11532
1 485
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"id":"12080","linkUrl":"/film/%C5%9Alepa+furia-1989-12080","alt":"Ślepa furia","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/20/80/12080/7870001.2.jpg"}
Niewidomy weteran wojny wietnamskiej wraca do USA, by odnaleźć dawnego towarzysza broni. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Nick Parker (Rutger Hauer) powraca z Wietnamu do USA, by odnaleźć przyjaciela, Franka Deveraux (Terry O'Quinn), przez którego tchórzostwo stracił wzrok. Po dotarciu do domu dowiaduje się, iż Frank wyjechał, zaś żonę Lynn (Meg Foster) i syna Billy'ego (Brandon Call) zostawił. Gdy wszyscy piją kawę, przybywa patrol policji, która, jak sięNick Parker (Rutger Hauer) powraca z Wietnamu do USA, by odnaleźć przyjaciela, Franka Deveraux (Terry O'Quinn), przez którego tchórzostwo stracił wzrok. Po dotarciu do domu dowiaduje się, iż Frank wyjechał, zaś żonę Lynn (Meg Foster) i syna Billy'ego (Brandon Call) zostawił. Gdy wszyscy piją kawę, przybywa patrol policji, która, jak się okazuje, jest fałszywa. Potężny osobnik zabija matkę Billy'ego, zaś Nick samurajskim mieczem ukrytym w lasce pozbawia życia dwóch gangsterów w policyjnych strojach. Ratuje Billy'ego przed uprowadzeniem, narażając się bezwzględnej mafii.

boxoffice
$2 692 037 w USA
studio
TriStar Pictures (przedstawia) / Interscope Communications
data produkcji
1989
tytuł oryg.
Blind Fury
inne tytuły
Ślepa furia Polska
Więcej...
Podczas walki w mieszkaniu państwa Deveraux, stojąca obok gabinetu roślina w doniczce zmienia kształt i rozmiar.
Zmienia się położenie miecza Nicka, który wypadł mu podczas walki w domu MacCready'ego.
Podczas jazdy samochodem fryzura Nicka zmienia się. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyż okno jest otwarte, jednak zmiana następuje także po wyjściu z pojazdu.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • 6/10... Nic nadzwyczajnego

  wilkszary ocenił(a) film na 6

  Przypomniałem sobie "Ślepą Furię" po tym jak obejrzałem "Zatoishi" z Takeshim Kitano. W końcu z "Zatoishiego" fabuła "Ślepej Furii" pochodzi. Może "Ślepa Furia" ma jak ktoś napisał niepowtarzalny klimat z lat '80, ale ja nie mogę się nadziwić jak mogłem się jarać tym filmem w dzieciństwie. ... więcej

 • Rutger Hauer niesamowity!

  IrenaSz ocenił(a) film na 8

  Widziałam ten film kilka razy i pewnie jeszcze nie jeden raz zobaczę! Ekstra facet! Podobno gdzieś jakiś amerykański krytyk napisał, że Rutger Hauer to najlepszy import z Holandii od czasów Audrey Hepburn! I racja!

 • dobry piesek :)

  BlackShit

  haha zawsze mnie ten motyw rozwala, jak idzie z laską, puka aligatora laską i rzuca tekścik - dobry piesek :D

 • Film średni ale Rutger Hauer świetny 5/10

  slobi ocenił(a) film na 5

  Film mający lepsze i gorsze momenty ale Rutger Hauer naprawdę świetny:)

  2
  • Polska premiera

   szamanisko

   Film ten widziałem w kinie w sierpniu 1992 roku, oczywiście to za mało, żeby redakcja zaakceptowała taką datę premiery, ale chciałem dać znać :) W tym samym kinie widziałem wtedy "Pogromców duchów 2" (1989) i "Szklaną pułapkę 2" (1990) - takie były wtedy obsuwy. Pozdrawiam.