Nick Cassavetes 

Nicholas David Rowland Cassavetes

6,3
1 046 ocen gry aktorskiej
Nick Cassavetes
Nicholas David Rowland Cassavetes jest amerykańskim aktorem, scenarzystą i reżyserem. Urodził się 21 maja 1959 roku w Nowym Jorku. Jego matką była aktorka Gena Rowlands i aktor oraz reżyser John Cassavetes. Znany jest z takich filmów jak "Bez twarzy", "Widmo", "Życie", "Zaułek marzeń" i "Żona astronauty". Wyreżyserował parę filmów, np. "Odmienić los", "Jak jej nie kochać" czy "Pamiętnik". Zaadaptował także sztukę "Blow". Napisał dialog do wideoklipu do piosenki Justina Timberlake'a "What Goes Around...Comes Around". Jest żonaty z Heather Wahlquist, która pojawiła się w kilku jego filmach, m.in. w 2004 roku w małej roli w "Drogi Głupi Pamiętniku (2013)Drogi Głupi Pamiętniku (2013)Pamiętniku".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 21 maja 1959

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 198 cm

dwukrotnie żonaty: 1. Isabelle Rafalovich (od 08.09.1985, rozwód), 2 córki: Virginia (ur. 27.03.1986) i Sasha (ur. 17.05.1988); 2. Heather Wahlquist (do 2017, rozwód), dziecko
W 1977 roku ukończył wydział aktorski na Uniwersytecie Syracuse w Nowym Jorku.
Brał udział w negocjacjach dotyczących napisania scenariusza do remake'u filmu jego ojca - "Zabójstwo chińskiego maklera" - dla wytwórni New Line Cinema. Reżyserem miał zostać Brett Retner, ale zaangażował się w inny projekt: "The Family Man" z Nicholasem Cage'em. Realizacja remake'u nigdy nie doszła do skutku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Wpisujcie Wasze rankingi filmów, które wyreżyserował.

Pamiętacie!

"Jego matką była aktorka Gena Rowlands i aktor oraz reżyser John Cassavetes"

Podoba mi się teledysk "What Goes Around" z repertuaru Justina Timberlake'a, który wyreżyserował właśnie Nick Cassavetes. Oraz + za filmy "John Q", "Pamiętnik" i "Bez mojej zgody"!

Jak to jest możliwe

użytkownik usunięty

Jak to jest możliwe, że facet, który nakręcił takie dobre filmy jak "Pamiętnik" i "John Q", produkował się przez lata w tragicznych glutach soft-porno?