Terry O'Quinn 

Terrance Quinn

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":7651,"rate":8.702261142334335,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":112,"rate":7.276785714285714,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":2,"rate":9,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,7
7 651 ocen gry aktorskiej
Terry O'Quinn
Urodzil się 15 lipca 1952 roku w Newberry (Michigan, USA). Jest utalentowanym perkusistą, gitarzystą i piosenkarzem. Początkowo pracował jako ochroniarz. Swoją karierę rozpoczął od udziału w filmie "Heaven's Gate", gdzie został zauważony. Szybko postępująca kariera stworzyła z niego rozpoznawalną gwiazdę -łysawy, twardy charakter, nadający się świetnie materiał na militarystę lub psychopatę.
W 2004 roku Terry O'Quinn otrzymał od Abramsa propozycję zagrania w jego nowym serialu "Zagubieni". Twórcy serialu od samego początku widzieli O'Quinna w roli Johna Locke'a, dlatego aktor nie musiał brać udziału w castingach i przesłuchaniach. Dzięki tej roli  otrzymał Saturna i został nominowany do nagrody Emmy. Terry ma żonę i dwoje dorosłych synów: Olivera i Huntera.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 15 lipca 1952

miejsce urodzenia: Sault Ste. Marie, Michigan, USA

wzrost: 184 cm

Emmy
Zdobył Emmy, 2 inne nagrody i 9 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Lori O'Quinn (11.1979 - 2012, rozwód), 2 synów: Oliver (ur. 1984) i Hunter (ur. 1985)
Jako dwudziestolatek zdobył tytuł mistrzowski w boksie, aby potem oddać się pasji karate, w którym zdobył czarny pas.
Ukończył Central Michigan University w Mount Pleasant (Michigan, USA) oraz Uniwersytet Iowa w Iowa City (Iowa, USA).
Jego bratem jest Thomas Anthony Quinn.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych