PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8780}

Ślub po polsku

Polish Wedding
5,1 832
oceny
5,1 10 1 832
Ślub po polsku
powrót do forum filmu Ślub po polsku

film Connelly wywołał skandal wśród polskiej społeczności w Stanach Zjednoczonych. Organizacje polonijne protestowały i wzywały do bojkotu filmu, twierdząc, że "Ślub po polsku" obraża godność i uczucia religijne amerykańskich Polaków."

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
NieLubieKaszy

a nie pomyslales o tym ze w wiekszosci ludzie ktorzy wyjechali do USA uciekli przed repatriacjami? mozliwe ze byli inwigilowani przez komunistyczny rzad i w nastepstwie zmuszeni do ucieczki z kraju? Polska w ich mniemaniu jest nadal wspanialym krajem ale poukladali sobie tam zycie na nowo.
Pomyslcie ludzie czasem zanim sie odezwiecie.

użytkownik usunięty
zmijekUK

o, właśnie. :)

przepraszam, ale moja przyjaciółka opowiadała mi co jets w tym filmie - ona jest bardzo liberalna, ale skoro nawet ją zatkało, to rzeczywiście.... sorry, nie lubię żadnych stereotypów, nie nabijam się z Niemców, Rosjan, Żydów i Afroamerykanów czy kogokolwiek tam jeszcze, i wolałabym żeby Amerykanie nie nabijali się z Polaków, zwłaszcza że w tym filmie robią sobie żarty zupełnie bez sensu. Jesli ktoś chce krytykować na wesoło polskie wady to powinien chociaż wiedzieć jakie one są, a nie pierdzielić bez sensu że Polacy jedzą pierogi na śniadanie i inne takie.

Trochę dystansu do siebie... Chodzi o to, że jeśli wszyscy nagle po takim filmie się buntują, to chyba najwyraźniej musi być to prawda, która kole w oczy, bo gdyby to były takie wielkie głupoty, to raczej nie powinniście się tak przejmować... :/

MadMatt

Amerykanie to banda idiotów , która chcąc odwrócić uwagę od swoich narodowych wad ( obżarstwo , niski poziom nauczania w szkołach na szczeblu podstawowym i średnim , ogólnie wysokie rozprzężenie moralno - obyczajowe , ogromny wysoki współczynnik przestępstw wszelkiego rodzaju) wyśmiewają inne narodowe nacje , myśląc że są w ten sposób śmieszni i wyluzowani . I lepsi . Są też uprzedzeni do Niemców i Francuzów , ale Wschodni Europejczycy to są już tam jechani na całego .

Drodzy bracia Jankesi - skończcie wp...alać hamburgery i traktować każdego Araba jak terrorystę . I śmiać się z narodu , z którego pochodzili Kościuszko i Pułaski - ludzie , którzy bili się za waszą wolność . Zamiast wysyłać do Iraku kolejnych żołnierzy na śmierć dofinansujcie swoje szkoły i zacznijcie wspomagać socjalnie czarnoskórą nację , którą niby równouprawniliście w 1968 r.

MilesQuaritch

Nareszcie mądra wypowiedź.

Zgadzam się w 100% !!

ocenił(a) film na 1
Keira2016

pozdrawiam zgadzam się

MilesQuaritch

BRAWA dla tego Pana!!!!!!!!!!! Takich ludzi naprawde milo sie czyta :)

MilesQuaritch

"zacznijcie wspomagać socjalnie czarnoskórą nację , którą niby równouprawniliście w 1968 r."

A z jakiej to racji, że się spytam? Równouprawnienie jest tym czym jest - RÓWNOUPRAWNIENIEM właśnie. Oznacza to, że prawo jest jednakowe dla wszystkich i nie ma podwójnych standardów w traktowaniu różnych grup społecznych.
A od socjalnego wspomagania są organizacje charytatywne, gdzie można dobrowolnie przekazać swoje pieniądze na pomoc innym. Precz z socjalizmem.

A tak na marginesie, odmienne traktowanie czarnych tylko dlatego że są czarni, jest w mojej opinii upokarzające dla tych ludzi, i, co może niektórym nie wydaje się takie oczywiste, kwintesencją rasizmu.

Pozdrawiam :)

xoixoi

Tak, ale MilesQuaritch pije konkretnie do tego, że biały człowiek jest wspierany przez Amerykę, a czarnoskóry nie. Rasizm jest w Ameryce niestety cały czas obecny - mimo formalnego równouprawnienia - więc nie możemy tu mówić o równych prawach i równym traktowaniu.

"A tak na marginesie, odmienne traktowanie czarnych tylko dlatego że są czarni, jest w mojej opinii upokarzające dla tych ludzi, i, co może niektórym nie wydaje się takie oczywiste, kwintesencją rasizmu."

Tak, a najgorsze z tego wszystkiego jest umywanie rąk i przemilczanie problemu. Tolerancja jest zaledwie "znoszeniem inności", więc nie bądź taki mądry ;p Co jest bardziej upokarzające dla tych ludzi: walka o nich czy bierne przyglądanie się doświadczanej przez nich nietolerancji?

saunasolution

zbulwersujcie się jeszcze na "Pytonów" że pojechali w sensie życia kiedyś po Irlandczykach i Świętej Wierze Katolickiej... kuźwa przecież jakby w T E klocki po nas pojechali to dopiero byłby raban... keep distance

xoixoi

Proroczy post.

MilesQuaritch

No i wyszła polaczkowata cebulowatość z poniektórych forumowiczów :D

Douger

Nie no sory, jak dla mnie gość napisał mądrąść wielką. A antyamerykanizmu w tym nie widzę. No i Arabów wziął pod obronę, co wyklucza go z cebulactwa :)
Ameryka ma problemy. Spychają Czarnych na slumsy, a potem mówi, że to dlatego, bo potrzebują stałej kontroli, każdy kto jest Ateistą jest dla nich komunistą, a w najgorszych przypadkach to każdy kto nie jest Katolikiem, 1/3 amerykańskich dzieci nie jest w stanie wskazać USA na mapie świata.
Przesadził jednak z rasizmem do Wschodniej Europy (Niemcy, Brytyjczycy, Francuzi rzeczywiście za fajnie nie mają, podobnie jak Meksyk, czy Kanada).

Coście się tak tych pierogów uczepili :D ja jem na śniadanie pierogi :D uwielbiam to danie, zwłaszcza ruskie :D i idę sobie właśnie odgrzać :P
btw. bez przesady :) Amerykańce się ze wszystkiego śmieją :) z samych siebie też :) ile to jest filmów o grubasach, debilach, imprezowiczach, gangach itd? Jakby każdy miał się bulwersować ukazaną FIKCJĄ (podkreślam to nie jest film DOKUMENTALNY) to by w każdym filmie musiał być wymyślony inny kraj, a i niektórzy by się czepiali, że dziwnie przypomina nazwę ich kraju. Wrzućcie na luz. Debil będzie utożsamiał nacje z przedstawionymi w filmach, ale wiadomo, że zawsze trzeba mieć dystans do tego co się ogląda :) nie traktować wszystkiego poważnie, śmiertelnie i na zabój :)

NieLubieKaszy

Polacy wyjeżdzali do USA od XVIII, w większości nie dlatego, że chcieli, ale musieli. Nie mieliśmy własnego państwa, poza okresem II RP. Ostatnia wielka fala emigracji to okres stanu wojennego i represji po nim. Wyjezdzali natomiast z reguły najbardziej wykształceni i lotni. To oni się nie zgadzali, a więc byli niewygodni dla obcej władzy. Był też moment emoigracji zarobkowej, ale głównie w XIX, z zaboru austriackiego.

kamienna

Jak dla mnie film średniej jakości. Aktorzy marnie to pokazali a to, że Amerykańce pokazali nas w takim świetle to nie świadczy o nas tylko o nich. Amerykańska Polonia to banda idiotów jak już ktoś zauważył i większość z nich to ci którzy wyjechali sami z tego kraju bez żadnego przymusu. Chcieli lepszego życia? to narka. Co do filmu jest w nim trochę prawdy o polak zawsze będzie hipokrytą i non stop pakuje się w tarapaty ale Amerykance nie sa w stanie wypić tyle wódki żeby nas zrozumieć i ogarnąć syf w tym kraju, tradycje i całą resztę.

pauka94

Film, to jedna sprawa, ale w kwestii Polonii, to śmiało sobie poczynacie w powyższych wypowiedziach - osobiście znam, słyszałam i interesuje mnie tylko, że pojechali tam niestety ludzie bardzo kulturalni, zabawni i intelektualna elita - dla Polski z jednej strony strata, a z drugiej może raczej należy to odbierać jako powód do dumy, bo stanowią świetną wizytówkę dla naszego kraju. Być może przekrój społeczeństwa polonijnego w Stanach jest więc analogiczny do tego, co mamy w kraju... czyli wszystkiego po trochu/każdy widzi co innego/każdy widzi, co chce...

Film całkiem niezły - uczucia religijne rzeczywiście może obrażać, choć mnie akurat ta scena w miarę śmieszy - scena pod koniec filmu - jest nieco bardziej śmiała niż jego reszta. Poza nią, co może ludzi obrażać? Pierogi? "Have a pickle?" to też było śmieszne! "All these pickles, only to look at!" :-) Bardzo fajny, lekki, wysmakowany humor :-)

ocenił(a) film na 1
pauka94

Amerykańska Polonia to banda idiotów - nie wiem skąd pan/i ma te informacje ale wyglądają na wyssane z palca - Amerykańska Polonia wie co to znaczy słowo POLSKA lub PATRIOTYZM w przeciwieństwie do wielu Polaków mieszkających w Polsce, być może dlatego że często musieli walczyć o swoją tożsamość w wielonarodowej Ameryce.
Ps: Do wszystkich : W całych Stanach Zjednoczonych podczas ostatnich wyborów Prawo i Sprawiedliwość uzyskało ponad 67% głosów. Na Platformę Obywatelską głosowało 24%, a na Ruch Palikota - 3,7%. Pozostałe partie nie przekroczyły dwóch procent.
W Chicago PiS uzyskał aż 80-procentowe poparcie. W Nowym Jorku na tę partię głosowało 57%. POLONIA AMERYKAŃSKA GŁOSUJĄC WBREW TRENDOM PO MUSI MIEĆ POUKŁADANE W GŁOWIE - Wiedzieli od razu że Donald T. oraz Janusz Palikot to dużo mówiące twarze bez pokrycia w czynach.

booba1983

Tylko takich osobiście znam. I ci, których znam, znają więcej takich rodzin.

pauka94

idioci, sami chcieli wyjechać hmmmm pauka dowiedz się czegoś w temacie zanim się w nim wypowiesz taki Pułaski to jeden z tych idiotów co sami chcieli wyjechać ?
Wiedź, że jest on drugim człowiekiem w USA który ma najwięcej pomników pierwszym jest J. Washington.
Jeśli cię interesuje Polonia to zobacz sobie Wall Of Fame np. z basebolu ilu tam jest polaków

pauka94 przestań żydzić na Polskę prymitywie Dawida

kamienna

to jest ten film o wałęsie?
wiele lat temu był afera, że amerykańska wytwórnia filmowa zapłaciła wałęsie za nakręcenie filmu o nim, a ten nie zapłacił z tego przychodu podatku państwu polskiemu. Cały czas myślałem - gdzie ten film? Kiedy on powstał, dlaczego nic o nim nie słyszałem. I wreszcie znalazłem (chyba) go.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones