PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32378}

Śmiertelna wyliczanka

Murder by Numbers
6,8 36 778
ocen
6,8 10 1 36778
5,9 8
ocen krytyków
Śmiertelna wyliczanka
powrót do forum filmu Śmiertelna wyliczanka

Czy ten film nie przypomina Wam "Zbrodni i kary" Fiodora Dostojewskiego? Mi w niektórych momentach bardzo...

ocenił(a) film na 8
klaudi0212

Wg mnie jest to typowa wariacja na temat "Zbrodni i kary", chociażby motyw morderstwa - chęć udowodnienia sobie, że jest się kimś wyjątkowym, lepszym od ogółu - tak jak w przypadku Rodiona Raskolnikowa.

ocenił(a) film na 7
przemek_791

Podobnie motyw Lisy, czyli dziewczyna, która sprawia, że zbrodniarz jest niepewny słuszności swego czynu, tak jak w Zbrodnii i Karze - Sonia Marmieładowa.
A tak wogóle to film oceniam na 7/10, uważam że końcówka bardzo udana.

Aimar1926

Nie no, nie doszukujmy się na siłę podobieństw. Rzeczywiście może i momentami film podobny do "Zbrodni i kary", ale mimo wszystko znacząco się różni. O ile u bohaterów w filmie chodziło przede wszystkim o chęć "wolności", to w przypadku Rodiona przeważała chęć sprawdzenia siebie (koncepcja nadczłowieka). Porównanie Lisy do Soni to już raczej też nadużycie. Raczej więcej te oba filmy różni niż czyni podobnymi.

klaudi0212

Mi się to też skojarzyło ze ,, Zbrodnią i karą". Możliwe jest że twórcy filmu inspirowali się tą książką. A film wyszedł naprawdę świetnie.

ocenił(a) film na 7
ObiWanKenobi444

Moim zdaniem bardziej podobny do Zbrodni i kary jest film Wszystko gra, ale ten też jest niezły. Jak dla mnie 7/10. Naprawdę niezła intryga i bezczelność tych typków. Poza tym, dobra obsada i całkiem przyzwoita gra wszystkich aktorów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones