PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35877}

Śpiąca królewna

Sleeping Beauty
7,3 49 433
oceny
7,3 10 1 49433
7,0 9
ocen krytyków
Śpiąca królewna
powrót do forum filmu Śpiąca królewna

Chyba najlepsza sekwencja w historii pełnometrażowych animacji. Klimat, mrok, niepokój i ta
MUZYKA.

Zważywszy na to jak zmieniły się czasy, o ile dzisiaj patrzę na tą scenę i jestem pod wielkim
wrażeniem, to pewnie ta 50 lat zesrałbym się ze strachu!

Widzowie pewnie też - gdyż "Śpiąca królewna" pod względem budowania atmosfery grozy jest
zrealizowana na najwyższym poziomie jeśli idzie o taki gatunek filmu. Nie dziwota, że nie odniosła
spodziewanego sukcesu w kinach. Widzowie na coś takiego raczej nie byli przygotowani.

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
akira894

Zgadzam się, ta scena to mistrzostwo, a muzyka robi tam tak świetną atmosferę, że całość prezentuje się cudownie mrocznie. Pierwszy oryginalny polski dubbing i mamy po prostu spełnienie (oczywiście angielski i tak the best) Do tego scena walki księcia ze smokiem...

ocenił(a) film na 8
piotras104

Od dziecka kochałam tą scenę mimo iż trochę mnie przerażała. Niemniej jednak uwielbiam moment jak Aurora wchodzi po schodach powoli i jej sukienka ciągnie się za nią. Muzyka to mistrzostwo, no i te kolory - zieleń...

ocenił(a) film na 9
Maddie_filmweb

Pamiętam, jak byłem dzieckiem i zawsze bałem się tej sceny, jak Aurora zostaje zahipnotyzowana i potem idzie ku własnej zgubie, czyli do komnaty, gdzie Diabolina wyczarowuje wrzeciono, w które potem główna bohaterka kuje się w palec i zasypia. Dopiero jako dorosły doceniłem, jak doskonale stworzona jest ta scena. Jest tak groźna, jak być powinna i do tego groźna melodia. Tylko co do tej melodii - pochodzi ona, jak większość melodii w tej bajce, z baletu Czajkowskiego "ŚPIĄCA KRÓLEWNA". No i cóż... Ta melodia w balecie pochodzi ze sceny, jak Kot w Butach (jeden z gości na ślubie Śpiącej Królewny) tańczy z kotką i razem machają pazurkami, fukają na siebie, drapią się, prychają, miauczą itd. Melodia jest tak dostosowana, żeby przypominała drapanie czy fukanie. W balecie nie jest ona groźna, ale w bajce Disneya przerobili ją tak, aby była straszna. Mnie długo ta melodia kojarzyła się ze złem, a nie powinna, bo pierwotnie ta melodia ma bawić. Cóż... Tak czy siak scena jest mistrzowska.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones