PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104413}

Święta góra

The Holy Mountain
7,7 13 935
ocen
7,7 10 1 13935
7,8 9
ocen krytyków
Święta góra
powrót do forum filmu Święta góra

bo i tak nie doceni i nie spodoba mu się takie dziwadło: audio-wizualna surrealistyczna,
absurdalna, alegoryczna i groteskowa uczta. Dla mnie w kategorii 'bizarre movies'
Jodorowsky przebija nawet Lyncha. Jak już myślę że to wszystko i bardziej pojechać już się
nie da to reżyser wyskakuje z jeszcze bardziej pokręconą wizją. Akurat w tym jego filmie
podobał mi się ten jego obrazoburczy i prześmiewczy humor, coś jak Monthy Python
pomnożony przez dziesięć. Koniec końców można wysnuć wniosek że to kino transcendentne i w nurcie egzystencjalizmu... albo w ogóle nie interpretować wszystkich symboli i delektować się obrazem i dźwiękiem.

ocenił(a) film na 10
Nu_RaKu

Moim zdaniem można porównać filmy Jodorowskiego i Lyncha np.na płaszczyźnie snu - u Lyncha mamy wizję takich najprostszych wątków, głównie brak konkretnego czasu, wiele osobowości tej samej postaci czy lekką nierealność. U Jodorowskiego mamy czasem taki hardkor, że nawet nasze najbardziej dzikie i pokręcone sny są mniej dzikie i mniej pokręcone...:D

ocenił(a) film na 10
Kamileki

Zgadzam się, zwłaszcza, że ja uwielbiam pokręcone filmy

Nu_RaKu

Wizualnie fantastyczny, niczym dzieło sztuki. Fabularnie natomiast taki sobie, ale tak czy inaczej tego, że nie wciąga zarzucić mu nie można.

ocenił(a) film na 10
adeck92

Tak po zastanowieniu to myślę że Lyncha a Jodorwsky'ego dużo też dzieli, więc może i porównywać nie ma co... a fabularnie to obiektywnie patrząc to film jest o grupce ludzi którzy pod wodzą jakiegoś mentora wybierają się w góry... więc rzeczywiście może wydać się banalne, chodzi o to jak to jest obudowane. Ja zauważyłem że reżyser zawarł tu dużo swojego światopoglądu, przekonań filozoficznych i religijnych, masa symboli, metafor i odwołań, być może nie wszystkie zrozumiałem a interpretować każdy może na swój sposób. Niektórzy też mogą mu zarzucić pewną płytkość w przekazywanych prawdach np. mi się bardzo podobał cytat: "you are excrement, but you can change into gold" brzmi trochę jak taki bardziej niepoprawny Paulo Coelho ale wydaję mi się to na swój pokręcony sposób prawdziwe.

ocenił(a) film na 9
Nu_RaKu

Świetny film. Uwielbiam takie kino. Może ktoś polecić coś podobnego?

ocenił(a) film na 10
Necromancienne

Kret , też Jodorowskiego

ocenił(a) film na 7
Kamileki

Ciągle siedzisz na forum tego filmu? odpowiadasz na każdy temat

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 10
Nu_RaKu

Bardzo dobrze to ująłeś. Mnie też się ten film podoba, niebanalny, inny, dla mnie super

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones