Film

Święta góra

The Holy Mountain
1973
1 godz. 54 min.
7,7 13 375
ocen
7,7 10 1 13375
20 415
chce zobaczyć
7,5 6
ocen krytyków
Dziewiątka najpotężniejszych ludzi na Ziemi pod przewodnictwem Alchemika wyrusza w kierunku świętej góry, aby zabrać mędrcom sekret nieśmiertelności. Więcej Mniej
Święta góra zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Halucynogenny zapach wolności
Film Jodorowskiego, uzmysławia jak ciężko być dziś filmową awangardą i zrobić coś, na co się jeszcze nikt nie... ... czytaj więcej

W swoim trzecim filmie, "Święta góra", który zaoferowali sfinansować zafascynowani jego twórczością "The Beatles", Jodorowsky zawarł jedne z najbardziej groteskowych i niepokojących obrazów, jakie kiedykolwiek trafiły na taśmę celuloidową. Przy ich pomocy opowiada o krucjacie dziewięciu najbogatszych przemysłowców i polityków naszej planety, którzy prowadzeni przez Alchemika pragną zrabować Mędrcom sekret nieśmiertelności.

boxoffice
$61 001 w USA
budżet
$750 000
dystrybucja
Manana
studio
ABKCO Music and Records / Producciones Zohar
tytuł oryg.
The Holy Mountain
inne tytuły
The Sacred Mountain (tytuł wznowienia) Miedzynarodowe
The Holy Mountain USA
Więcej...
Złodzieja miał zagrać George Harrison, jednak zrezygnował ze względu na wiele scen, w których miałby wystąpić nago.
Zdjęcia do filmu kręcono w Meksyku, Chichén Itzá, Isla Mujeres, Teotihuacán, Uxmal, w Parku Narodowym Izta-Popo, na przełęczy Paso de Cortés i na wulkanie Iztaccíhuatl (Meksyk).
Film zainspirował wielu twórców. Marilyn Manson w swoim teledysku "The Dope Show" nawiązał do sceny, w której główny bohater budzi się w pomieszczeniu pełnym swoich podobizn.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych