Odtwórz Zwiastun polski nr 1 1:26
Film

Joulutarina

2007 1 godz. 20 min.
6,8 1 381
ocen
6,8 10 1 1381
512
chce zobaczyć
{"rate":3.0,"count":1}
{"id":"337428","linkUrl":"/film/%C5%9Awi%C4%99ty+Miko%C5%82aj-2007-337428","alt":"Święty Mikołaj","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/74/28/337428/7342654.2.jpg"}
Dawno, dawno temu w małej wiosce w Laponii, żył chłopiec o imieniu Mikołaj. Pewnego dnia pod saniami jego rodziców... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Jussi Najlepsze zdjęcia w roku 2008 dla Mika Orasmaa
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić
Święty Mikołaj
Zwiastun polski nr 1 1:26
Święty Mikołaj - Zwiastun Polski nr 1 Już 26 listopada zapraszamy całe rodziny do kin na piękny film ŚWIĘTY MIKOŁAJ. W polskiej wersji językowej wystąpili JERZY STUHR, MACIEJ STUHR i ANNA DERESZOWSKA!!!!!

Dawno, dawno temu w małej wiosce w Laponii, żył chłopiec o imieniu Mikołaj. Pewnego dnia pod saniami jego rodziców załamał się lód na jeziorze. Mikołaj stał się sierotą Mieszkańcy wioski postanowili wspólnie zaopiekować się chłopcem. Każda rodzina gościła go u siebie przez cały rok. A zawsze w Boże Narodzenie Mikołaj przenosił się doDawno, dawno temu w małej wiosce w Laponii, żył chłopiec o imieniu Mikołaj. Pewnego dnia pod saniami jego rodziców załamał się lód na jeziorze. Mikołaj stał się sierotą Mieszkańcy wioski postanowili wspólnie zaopiekować się chłopcem. Każda rodzina gościła go u siebie przez cały rok. A zawsze w Boże Narodzenie Mikołaj przenosił się do następnego domu. Żeby okazać wdzięczność, chłopiec postanowił obdarowywać dzieci swoich gospodarzy własnoręcznie wykonanymi prezentami - zabawkami. Z biegiem czasu prezenty pojawiały się na progach większości domostw, bo prawie wszyscy gościli Mikołaja. Kiedy pewnego razu w wiosce zaczęło brakować jedzenia, mieszkańcy, postanowili wysłać Mikołaja na naukę zawodu  do stolarza - pustelnika o imieniu Lisakki. Pod czujnym okiem srogiego nauczyciela Mikołaj szybko się uczył. Coraz sprawniej wykonywał zabawki i były one coraz piękniejsze. Jednak Lisakki, który nie lubił dzieci, postanowił zakazać Mikołajowi wykonywania prezentów. Świąteczna tradycja obdarowywania się prezentami została zagrożona.

dystrybucja
studio
Scarpe Diem Productions / Snapper Films Oy
inne tytuły
En tomtesaga Szwecja
En julberättelse Finlandia
Więcej...
Film kręcono w Levi oraz Utsjoki w Finlandii.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Najlepszy film o Świetym Mikołaju

  JohnnyB

  jaki oglądałem 10/10. Tytuł powinien brzmieć Święty Mikołaj -Prawdziwa historia :)

 • Cudowna historia, ale...

  foresttrool ocenił(a) film na 9

  tylko w oryginalnej wersji językowej. Ewentualnie z napisami robionymi z oryginału, a nie z wersji angielskiej. Zaczynając od samego przetłumaczenia tytułu na "Święty Mikołaj"... To od razu psuje "klimat" filmu, bo od początku wiadomo, że o Mikołaja tu chodzi. "Joulutarina" to nic innego ... więcej

 • Cudowna opowieść dla całej rodziny.

  iza198444 ocenił(a) film na 9

  Zdecydowanie najpiękniejszy, najbardziej czarujący i wzruszający film o Mikołaju,jaki widziałam. Magiczny, uroczy,klimatyczny. Tak się robi filmy familijne o tematyce świątecznej!

 • fajnie

  PatioPL

  może być fajny - w sam raz na wigilijny wieczór wie ktoś może kiedy ten film bedzie w polsce ???

 • Klimatyczna opowieść!

  nunx ocenił(a) film na 7

  Idealny film na święta. Sposób realizacji (zdjęcia) oddają bardzo dobrze klimat świąt i chociaz dubbing polski sredniej jakosci to film i tak jeden z lepszych o tej tematyce!

  3
  Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.