PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=419773}

Świetliki w ogrodzie

Fireflies in the Garden
6,9 8 798
ocen
6,9 10 1 8798
Świetliki w ogrodzie
powrót do forum filmu Świetliki w ogrodzie

Spokojny, niosący wartościowe przesłanie film, który mimo tego spokojnego klimatu jest ciekawy i widz do samego końca z wielkim zainteresowaniem śledzie akcję tego filmu.
Ryan Raynolds zagrał bardzo dobrze i poruszająco, widać było, że dobrze czuł tę rolę. Ponadto trzeba przyznać, że z brodą mu do twarzy.
Willem Defoe idealnie pasował do tej roli. Ze swym demonicznym wyglądem ciekawie przedstawił rodzinnego tyrana.
Nie umniejszam w swojej ocenie pominąć postaci, w która wcieliła się Julia Roberts, która świetnie zagrała żonę tak despotycznego męża. Wiedziała, że ma on bardzo zły wpływ na dziecko, ale jakby bała się przeciwstawić jemu. Do czasu gdy mały wziął sprawy w swoje ręce i powalił ojca za glebę sprzedając mu kilka strzałek.Dopiero po tym zdarzenie ojciec jakby się obudził i wyluzował trochę, co można było zauważyć na rodzinnych filmikach.
Jak na dramat film dobrze się skończył. Samym dramatem były właśnie relacje ojca i syna, które w dorosłym życiu zostały odgrodzone niezwykle trwałym i mocnym murem. Pogrzeb matki niejako zburzył stojący między nimi mur. Dowodem tego było spalenie książki przez Michaela. Bardzo podobało mi się jeszcze pomysł nadania chłopcu (gdyby chłopiec się oczywiście urodził) imienia Max, tak jak chciała niegdyś nazwać brata Michaela. Fajnie, że Micheal o tym pamiętał.
Polecam:D:D:D:D

ocenił(a) film na 6
cijejek

Niestey ogladałam skrócona wersję. Dowiedziałam się o tym po fakcie, a szkoda, bo tak bym obejrzała tą co trwa 2h. Czy może mi ktoś wytłumaczyć, nie wiem czy nie zrozumiałam, czy w tej mojej wersji nie było tego wyjaśnionego, o co chodziło z tą książką? Kiedy Jane prosi Michaela aby jej nie publikował, bo wszyscy sie dowiedzą .... mogę się tylko domyślac, chodziło o jakis romans czy po prostu o smutne dzieciństwo Michaela ?

ocenił(a) film na 7
vamptasia

O jego smutne dzieciństwo oparte na relacjach z ojcem:D

ocenił(a) film na 5
cijejek

Mnie film nie zachwycił, może dlatego że szukam zawsze jakiegoś przesłania,
czegoś wyjątkowego. Tutaj mam natomiast przeciętną historię bez przesłania
i morału... Gra aktorów rzeczywiście na dobrym poziomie choć Julia nie
miała za bardzo jak potwierdzić talentu. Ponieważ film wpływa na emocje i
to o różnym "zabarwieniu" daję 5/10.

użytkownik usunięty
davix84

Dokładnie tak jak ja przyznałam.
Mnie się "gra" Reynoldsa

cijejek

noz kuwa czlowieku pisz ze spoilerujesz!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones