PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31406}

Świt żywych trupów

Dawn of the Dead
6,9 10 916
ocen
6,9 10 1 10916
7,0 13
ocen krytyków
Świt żywych trupów
powrót do forum filmu Świt żywych trupów

Wg mnie, ten film nie jest zbyt dobry. Po pierwsze przydługawy (początek był strasznie
nudny, mogliby sobie oszczędzić tego smędzenia), po drugie, akcja rozwijała się strasznie
wolno, a i dynamika postaci pozostawiała wiele do życzenia (nie mówię tu tylko o trupach),
po trzecie, beznadziejna postać głównej bohaterki ("uciekać, czy jednak pomóc
narzeczonemu w walce z zombiakami?" - nie ma to jak rozważania w obliczu śmierci).
Zastrzeżenia miałam też do charakteryzacji i twarzy trupów wysmarowanych niebieską kredą
czy czymś tam innym, ale to akurat nie ma jakiegoś wielkiego znaczenia. Oczywiście
szacunek jest ze względu na klasyka, Romero itp., ale mimo wszystko trudno ocenić mi ten
film pozytywnie. "Noc żywych trupów" jest w moim mniemaniu znacznie lepszą pozycją,
mimo że starsza i czarno-biała.

ocenił(a) film na 10
Diva_Goldsmith

Mój drogi Diva_Goldsmith już to pisałem i mówiłem ale będę to powtarzał cały czas, gdybyś oglądał ten film w tamtych czasach to zmieniłbyś zdanie i jak na tamte czasy to charakteryzacja jest normalna. Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones