PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38525}

10 minut później: Wiolonczela

Ten Minutes Older: The Cello
7,2 1 427
ocen
7,2 10 1 1427
6,0 2
oceny krytyków
10 minut później: Wiolonczela
powrót do forum filmu 10 minut później: Wiolonczela

Kto wie-może dlatego,że to już 2.część tego samego pomysłu? Może za dużo rozważań, zbyt wiele punktów widzenia? Faktem jest,że komplet w "Trąbce" jest bardziej zróżnicowany, w każdej etiudzie widać pomysł,specjanie wymyśloną historię. Teraz po kolei - Bertolucci opowiada ładną historię, także o cykliczności , Claire Denis trafiła w 10 pomysłem-gorzej z wykonaniem-ostatecznie słyszymy tylko francuskie (przegadane!!!) dyskucje, Mike Figgis niczym Greenaway pokazuje wydarzenia na kilku ekranach jednocześnie, ale cała historia wydaje się być nieprzemyślana do końca. Podobnie z Szabo, Radfordem i Menzlem, która nie pozostawia wiele po wyjściu z kina. Zachwycona jestem jednak pomysłem Schlondorffa - zmieszanie niemieckiej "tradycji" z pismami Św.Augustyna jest świetnie przemyślane i zrealizowane. Musicie to sami zobaczyć!!! Godard też niczego sobie, w takiej 'Eloge'owej" manierze:) Polecam.

afreaka

zgadzam się. mi też o wiele bardziej podobała sie Trąbka, chociaż pare filmów z Wiolonczeli, również było fajnych. jednak w Trąbce było ich więcej, tak więc ogólnie rzecz biorąc bardziej mi do gustu przypadła. większośc osób, z tego co wiem, miała podobne odczucia.

użytkownik usunięty
afreaka

Cello lepsze.. po pierwsze nie ma politycznego Spike'a Lee (bleee).. po drugie? FIGGIS!

Cello również mi się bardzo podoba, a to chyba ze względu na fakt, że ta część skupia się bardziej na ukazaniu sensu życia, jego ulotności i celu niż na upływającym czasie i jego następstwach (oczywiście, czas ogólnie jest wspólnym mianownkiem obu produkcji).

A co w nim politycznego?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones