7,1 6 194
oceny
7,1 10 1 6194
4 954
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":2}
{"type":"film","id":1361,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/101+Reykjav%C3%ADk-2000-1361/tv","text":"W TV"}]}
101 Reykjavík
powrót do forum filmu 101 Reykjavík
 • Po przeczytaniu doskonałej książki "101 Reykjavik" po filmie nie spodziewałam się wiele ponieważ książka właściwie jest zbudowana na języku i jest to jej najlepszy aspekt bo fabuła nie jest zbyt wciągająca.
  Mimo obaw muszę przyznać, że film nie jest tak zły, jak myślałam. Co więcej film spodobał mi się bardzo. Dobrze, że zostały chyba dosłownie przytoczone niektóre fragmenty z książki, nie zauważyłam jakichś rażących zmian w fabule [czego w ekranizacjach nie znoszę (mimo tego, że całe zakończenie było "domyślone" nie zaliczam tego do minusów)]. Rozumiem jednak, że film może wydać się bezsensowny i płytki komuś, kto nie miał okazji przeczytać książki, która według mnie jest jedną z najlepszych w literaturze, polecam przeczytanie ;)

 • misiek_374 ocenił(a) ten film na: 9

  TheNaturat_2 Nie wiedziałem, że jest książka o tym samym tytule! Film bardzo mi się podobał mimo, że nie czytałem książki. Klimat i problematyka w filmie przypadły mi do gustu, ciekaw jestem jak będzie z książką:).

 • misiek_374 To musisz przeczytać ;)

 • TheNaturat_2 filmu jeszcze nie miałam niestety okazji oglądać, ale książkę czytałam jakieś 3 lata temu, dostała się w moje ręce, bo nie miałam nic innego dostępnego w pobliżu i początkowo, przyznam szczerze zaskoczyła mnie, nawet zszokowała swoją bezpośredniością, ale w miarę jak się zagłębiałam to się coraz przyjemniej czytało, dopiero dzisiaj dowiedziałam się, że została zekranizowana ;P

 • Lunasol ocenił(a) ten film na: 9

  TheNaturat_2 Jakie są różnice między filmem a książką?

 • Lunasol Książka to język, nie ma tam jakiejś konkretnej fabuły, ale za to autor stworzył ciekawy sposób przedstawienia prostych rzeczy, nie jest to może najtrafniejsze porównanie, ale to coś takiego jak w Mechanicznej Pomarańczy - bez słowniczka nie zrozumiesz :) A filmu już za bardzo nie pamiętam i nie jestem w stanie Ci wymienić różnic, ale chyba było ich niewiele, pamiętam, że zakończenie było inne.