PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1210}

12 małp

Twelve Monkeys
7,6 218 377
ocen
7,6 10 1 218377
7,9 31
ocen krytyków
12 małp
powrót do forum filmu 12 małp

Mam wrażenie, że najlepsze filmy powstały w latach 90tych. Nie mówię tu tylko o filmach SF, ale o wszystkich filmach, które powstały w latach 90tych. Zauważcie, że teraz oglądając film, już następnego dnia nie pamiętamy o czym był a po tygodniu całkowicie zapominamy o nim. Natomiast filmy z lat 90tych cały czas gdzieś są tam obecne pomimo upływu czasu.

mania19

Nie piję z cukrem. Kupiłem dzisiaj Liptona z pomarańczowym smakiem niby. Zobaczymy czy cokolwiek czuć. Wcześniej przez jakiś czas kupowałem Dilmah, ale inflacja zepchnęła mnie na Liptona.

Pasia_junior

W zielarskich sklepach czasem mają fajne herbaty i dobre. Jak mieszkałam w pl to kupowalam czasem.

mania19

Pytanie po ile.

Pasia_junior

No to bylo z 15lat temu wiec pewnie o wiele taniej niz bym kupila teraz.

mania19

Wypilem teraz tę hebratę. Niezbyt dobra.

Pasia_junior

Ale czuc tą pomarancze czy nie bardzo?

mania19

Tylko zapach, ale w smaku nic. Trudno. 92 torebki musze wypić. Teraz już 91.

Pasia_junior

Wkladaj do kubka po 2. Szybciej pojdzie.

mania19

Nie mogę. Trzeba oszczedzać przy tych cenach.

Pasia_junior

A nie myslales nigdy jechac za granice?

mania19

No gdzie ja. Nie jestem takim typem. Zostałem wysrany na świat tutaj i zdechnę tutaj.

Pasia_junior

Nie mówi się "zdechne". Nie mów tak.

mania19

Dlaczego nie?

Pasia_junior

Bo to nie brzmi fajnie.

mania19

To zamienię słowa najwyżej.

Pasia_junior

Narobilam dzis nalesnikow. Objadlam sie.

mania19

A ja zjadłem kilogram ziemniaków z solą i surówką.

Pasia_junior

Odsmażone są dobre albo takie z piekarnika przypieczone.

mania19

https://im5.ezgif.com/tmp/ezgif-5-07190c3f2e.gif

Pasia_junior

Pokazuje, ze link nie działa.

mania19

https://streamable.com/eib8ox

Pasia_junior

Nawet nie widac zeby miala cellulit.

mania19

Widząc takie coś w człowieku włączają się pierwotne seksualne instynkty zwierzęce.

Pasia_junior

A to chyba jakas piosenkarka https://vm.tiktok.com/ZMYSbWVdB/

mania19

Ten link to odpowiedź na mój? To nie ona.

Pasia_junior

Wiem. Pokazuje Ci tylek innej do skomentowania.

mania19

Dość podobny.

Pasia_junior

Tez nie chcialabym miec cellulitu.

mania19

A to trzeba ćwiczyć czy od czego to zależy?

Pasia_junior

Nie wiem, ale cwiczenia raczej pomagaja to zredukowac.

mania19

Wkuria mnie, że słodycze tak wyniszczają organizm. Zjadłbym teraz z pół kilo cukierków, ale się hamuję i nie wychodze.

Pasia_junior

Ale ktorych cukierkow?

mania19

Nie wiem Jamajka, michałki obojętnie. Rurki z Biedronki. Cokolwiek dobrego.

Pasia_junior

A lubisz te galaretki w czekoladzie? Chyba z Wawela one są.

mania19

Wolę Fresh and fruity.

Pasia_junior

Ooo to tez jest dobre. Smaka robisz na jakies rarytasy.

Pasia_junior

Zostalo kilka komemtarzy i bedzie 1000 :p

mania19

Tylko w tym Fresh and fruity niepotrzebna jest ta posypka z cukru. Tylko jak się przenieść. Założę temat to może lałwiej bedzie namierzyć, że syfimy w wątku.

Pasia_junior

https://www.filmweb.pl/film/Fantaghiro+5-1996-110791/discussion/po+5+cz%C4%99%C5 %9Bci,1812251

Moze tu? Bo myslalam gdzie kiedys cos komentowalam, a tu nawet temat zalozylam.

ocenił(a) film na 10
mania19

Całkowicie się zgadzam. wtedy nie było komputerów tylko świetne fabuły, treść i gwiazdy w kwiecie wieku

ocenił(a) film na 7
otrades

to prawda... teraz kino jest bez przekazu, niczym już nie zaskakuje, dostajemy papkę pełną efektów specjalnych bez żadnej treści, jak nowy Mad Max czy Legion samobójców. Filmy z lat 90 pamięta się do dziś i zawsze miło do nich wraca.

otrades

Niektóre filmy się zestarzały ale brakuje nowych pomysłów. Na dodatek doszedł czynnik wykorzystania hollywood przez miliarderów do manipulacji opinią publiczną. Stąd mamy poprawnie politycznie opowiastki z lekką fabułą i świetnymi efektami. Kino zarówno jak i każdy aspekt kultury zatracił swoje wartości na rzecz robienia monety. Mimo wszystko są jeszcze produkcje które cieszą umysł, ale nie są niestety na wierzchu ( w kinach) jak kiedyś.

otrades

zgadzam się w 100% :)

otrades

A ja niekoniecznie się zgadzam. Każda dekada ma swoje perełki i nie jest to prawdą że wszystkie mieszczą się tylko w latach 80

otrades

moze i najwiecej perelek jest z lat 80 i 90 ale lata 00 i 10 tez moga pochwalic sie hitami a lata 10-te jeszcze sie nie skonczyly i napewno powstanie jeszcze kilkadziesiat perelek

ocenił(a) film na 10
otrades

Wydaje mi się, że lata 80 i 90-te charakteryzowały się kinem ambitnym, z treścią, przekazem i dającym do myślenia. Od wcześniejszych okresów różnią się tym, że pojawiła się plejada nowych gwiazd filmowych, którzy odeszli od teatralnego odgrywania swoich ról. Do tego doszła lepsza charakteryzacja, dbałość o naturalny wygląd aktorów i scenerii oraz całkiem przyzwoite efekty specjalne.
Pod koniec lat 90-tych nadeszły jednak czasy rozrywki dla mas i hurtowej produkcji filmów dla każdego. A skoro dla każdego, to nie może się podobać. Więcej, szybciej i niekoniecznie taniej zniszczyło kino. Jakby twórcy przestali dawać sobie czas na to, aby dopracować szczegóły, dokładniej przemyśleć poszczególne wątki, nanieść ewentualne poprawki, zasięgnąć konsultacji itd. w efekcie jednym z najczęściej powielanych przez widzów komentarzy jest "zmarnowany potencjał". Niebanalnych pomysłów nie brakuje, ale nierzadko grzęzną one później w bagnie antynauki, infantylnych dialogów, kretyńskich tekstów na poziomie nastolatka i schematycznego podejścia z podręczników szkoły filmowej.
Z filmów ostatnich lat ocenę 9 dałem tylko: Django (2012), Kod nieśmiertelności (2011), Łono (2010), Wyspa tajemnic (2010). Było też trochę 8-mek, ale jak tak sobie patrzę z dzisiejszej perspektywy, to sporo z nich jest zawyżonych.

ocenił(a) film na 10
acidity

Historia również zalicza się do nauki a w Django prawda historyczna została zamieniona na wypaczoną prawdę. W USA nigdy nie było takich zbiorowisk niewolników i w rzeczywistości byli dużo lepiej traktowani. Ogólnie mało kto był wstanie mieć 1 niewolnika a każdy kolejny to był wydatek jak dla polaka kupienie używanego auta średniej klasy.
Co do reszty posta to się poniekąd zgodzę. Lata 1980-2010 uważam był najlepszym okresem jeśli chodzi o produkcje filmów ale również i do życia.
Aktualnie autentyzm jest zamieniony sztucznym generowaniem wszystkiego co się da i 90% najdroższych produkcji nagrywanych jest w pokojach z greenscreenem. Dodatkowo filmy robi się pod kątem młodego widza, a nie jak kiedyś pod kątem starszej publiki i tak jak kiedyś USA była wolna od poprawności politycznej, tak teraz nawet tom i jerry jest cenzurowany. Z tym, że nie tylko kino sie popsuło ale wszystko inne również. Marketing, reklamodawcy dostosowują swoje produkty pod najmłodszych i tak jak dzięcięcy produkt zalał świat filmów, tak zalewa YT i wszystko inne. Na młodym człowieku lub przez młodego człowieka najwięcej zarobi firma bo albo młody coś dostanie albo będzie tupał i krzyczał aż rodzic nie kupi lub da. Zwłaszcza w tak wynaturzonym świecie jak obecnie, gdzie rola rodzica często sprowadza się do braku wychowania, tylko wiecznym przekupywaniu dziecka, a sprawy wychowawcze próbuje się zrzucić na panie w żłobkach, nauczycieli itp.

ocenił(a) film na 6
Daniel369

Otóż to. Dobrze jest sobie porównać Trylogię władcy pierścieni i hobbita. Różnica ponad 10 lat, a stara trylogia jest lepsza od nowej. Lepsza muzyka, lepsze dialogi i przede wszystkim emocje bohaterów. Płączący Aragorn nad ciałem Boromira vs płączący Bilbo nad ciałem Thorina, bez porównania.

ocenił(a) film na 9
otrades

co prawda to prawda, podobnie z muzyką

ocenił(a) film na 8
otrades

Zgadzam się ale zacieśnianie tej granicy do lat 90 tych to błąd. Wg mnie klasyki zaczęły powstawać pod koniec lat 70 tych a swoje najlepsze czasy kinematografia miała właśnie w latach 90 tych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones